Zbulohen 11 kandidatët e “The Best FIFA 2020” Robert Lewandowski favorit absolut 0 62

Iu mohua e drejta për të fituar për herë të parë në karrierë “Topin e Artë” por Robert Lewandowski pritet të fitoj çdo trofe individual në qarkullim pasi sezoni i fundit për të ishte fantastik në çdo aspekt, si në rrafshin personal ashtu dhe me Bayern Munich. FIFA ka bërë publike listën me 11 kandidatët për çmim “The Best 2020”, një listë me emra të famshëm ku mes favoritëve kryesor është pikërisht sulmuesi polak.

Fifa11 lojtarët e përzgjedhur janë :

C.Ronaldo(Juventus),

Thiago Alcântara (Bayern Monaco/Liverpool),

Kevin De Bruyne (Manchester City),

Robert Lewandowski (Bayern Momaco),

Sadio Mané (Liverpool),

Kylian Mbappé (Psg),

Lionel Messi (Barcellona),

Neymar (Psg),

Sergio Ramos (Real Madrid),

Mohamed Salah (Liverpool),

Virgil van Dijk (Liverpool)

Tre finalistët do të bëhen publik më 11 dhjetor ndërsa çmimi final, “The Best FIFA 2020” do të akordohet më 17 dhjetor një ceremoni që do të zhvillohet online për shkak të masave të imponuara nga COVID-19.
(BalkanWeb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Interi i rekordeve merr një tjetër fitore për titullin 0 5

Inter vazhdon i qetë dhe i sigurtë rrugën drejt titullit kampion në Serie A. Skuadra zikaltër i shtoi një tjetër fitore serisë rekord, duke kthyer sërish në plus 11 pikë diferencën me ndjekësit më të afërt të Milanit. “Viktima” e radhës për të besuarit e Antonio Conte ishte Cagliari, që u dorëzua në humbjen 1-0. Pavarësisht rasteve të shumta për shënim, Inter zgjidhi sfidën vetëm në minutën e 77-të.

Darmian dërgoi topin në rrjetë, duke vulosu fitoren e zikaltërve që presin vetëm matematikën për të fetuar titullin kampion në Serie A.

Defender 21/ Kim pret ushtarët amerikanë, do trajnojnë Forcat e Armatosura 0 6

Kanë mbërritur në Shqipëri ushtarët amerikanë nga Garda Kombëtare e New Jersey, të cilët do të kryejn trajnime me Forcat e Armatosura Shqiptare për stërvitjen Defender 21.

Po ashtu, ushtarët amerikanë do të ndihmojnë Shqipërinë në përgatitjen për të marrë dy helikopterë UH-60A

Ata u pritën në Tiranë nga ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim.

 “Ambasadorja Yuri Kim mirëpret ushtarët amerikanë nga Garda Kombëtare e New Jersey të cilët mbërritën sot në Tiranë. Ata do të ndihmojnë Shqipërinë në përgatitjen për të marrë dy helikopterë UH-60A Blackhaëk nga Shtetet e Bashkuara dhe gjithashtu do të kryejnë trajnime për të përgatitur Forcat e Armatosura Shqiptare për stërvitjen Defender 21.”-thuhet në postimin e ambasadës së SHBA./Opinion.al