Wow! 100 artistët më me influencë në të ardhmen, kjo këngëtare shqiptare në krye të listës së ‘Time’ 0 39

Dua Lipa nuk po ndalon së arrituri suksese edhe në kohë pandemie kur muzika nuk ka më frymën e argëtimit si më parë. Megjithëse pa koncerte, këngëtarja me origjinë shqiptare ka publikuar muzikë të re, klipe dhe albumin e dytë në pak kohë. Tani Dua është në kopertinë e prestigjozes ‘Time’ që ka e ka renditur në krye të listës së 100 artistëve që po i japin formën së ardhmes. Në listë janë të gjithë ata artistë të çdo kategorie që kanë ndikim të madh tek e ardhmja.

 

Në fjalën e shkurtër të publikuar online, Dua është përshkruar si një yll në ngritje që për një kohë të shkurtër ka arritur më shumë se një pjesë e mirë e artistëve në qarkullim. “Ajo dallon për zërin e veçantë. Ka një etik të famshme pune që është strikte mes gjithë personave që punojnë me të. Babai i ka mësuar që duhet të punosh shumë për të pasur pak fat dhe 25-vjeçarja ecën me këtë ideal. E zgjuar, e sjellshme dhe e paparë”, është shkruar në ‘Time’.

Emra të tjerë në listë janë: Anitta, Florence Pugh, Ana De Armas, Lil Baby, Luke Combs, Misha Green. Revista ka dalë në shitje edhe e printuar.

TIM210301_DUA.LIPA_.COVER_-300x400.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nuk ishte vendimi i saj! Ellen DeGeneres e detyruan t’i jepte fund emisionit për një arsye 0 8

Ellen DeGeneres lajmëroi dje se do t’i japë fund emisionit të saj, pas 19 vitesh transmetim. Në një deklaratë për “The Hollywood Reporter”, producentja dhe prezantuesja e famshme u shpreh: “Kur je një person krijues, duhet vazhdimisht të sfidohesh – dhe ndonëse është një show i shkëlqyeshëm e argëtuese, nuk është më një sfidë për mua. Unë do të tërhiqem pas sezonit 16.”

Por a ka qenë ky plotësisht vendimi i Ellen?! Mesa duket JO! Ajo është ndikuar nga një person me shumë peshë në jetën e saj bashkëshortja Portia. Moderatorja ka treguar për “Hollywood Reporter” se vëllai i saj e ka shtyrë që të vazhdojë emisionin, ndërsa Portia i thoshte të bënte të kundërtën.

“Vëllai im më thoshte gjithmonë ‘Njerëzit mezi e presin spektaklin çdo ditë dhe nuk ka shumë emisione që të transmetojnë kaq lumturi të pastër si i yti’. Ai ka qenë mbështetësi im më i madh, ndërsa Portia nuk është. Ajo është shumë egoiste dhe dëshiron që të bëj gjëra sfiduese dhe sa herë vinte në shtëpi më thoshte se unë mund të bëj diçka më shumë”, tha DeGeneres. /Afterparty

Pa reçipeta dhe bluzë transparente, Angela Martini nuk i lë vend imagjinatës 0 10

Angela Martini merr shpeshherë vëmendjen me videot që realizon e poston në Instagram, por së fundmi ka marrë vëmendjen e komshinjve. Modelja ka realizuar në ballkon një video herë e veshur me fustan e herë me bluzë pa reçipeta.

Nën ritmet e muzikës e me lëvizje provokuese, Angela ka bërë që komshinjtë të dalin në ballkonet e tyre. Madje ajo tregon se edhe janë ankuar.

“Komshinjtë e mi po ankoheshin shumë sot dhe nuk e di pse”, shkruan Angela.

/AfterParty.al