Wow! 100 artistët më me influencë në të ardhmen, kjo këngëtare shqiptare në krye të listës së ‘Time’ 0 14

Dua Lipa nuk po ndalon së arrituri suksese edhe në kohë pandemie kur muzika nuk ka më frymën e argëtimit si më parë. Megjithëse pa koncerte, këngëtarja me origjinë shqiptare ka publikuar muzikë të re, klipe dhe albumin e dytë në pak kohë. Tani Dua është në kopertinë e prestigjozes ‘Time’ që ka e ka renditur në krye të listës së 100 artistëve që po i japin formën së ardhmes. Në listë janë të gjithë ata artistë të çdo kategorie që kanë ndikim të madh tek e ardhmja.

 

Në fjalën e shkurtër të publikuar online, Dua është përshkruar si një yll në ngritje që për një kohë të shkurtër ka arritur më shumë se një pjesë e mirë e artistëve në qarkullim. “Ajo dallon për zërin e veçantë. Ka një etik të famshme pune që është strikte mes gjithë personave që punojnë me të. Babai i ka mësuar që duhet të punosh shumë për të pasur pak fat dhe 25-vjeçarja ecën me këtë ideal. E zgjuar, e sjellshme dhe e paparë”, është shkruar në ‘Time’.

Emra të tjerë në listë janë: Anitta, Florence Pugh, Ana De Armas, Lil Baby, Luke Combs, Misha Green. Revista ka dalë në shitje edhe e printuar.

TIM210301_DUA.LIPA_.COVER_-300x400.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I lidhur jashtë emisionit? Riniani tha se është ndarë prej 8 vitesh, ish e dashura e tij bën deklaratën që s’pritej! 0 5

Në media e në rrjete sociale është përfolur se Riniani i “Përputhen”është i martuar me një ruse dhe ka fëmijë. Vetë konkurrenti i ka mohuar këto lajme gjatë një puntate të “Përputhen Prime”, duke sqaruar se bëhet fjalë për një ish të fejuar, me të cilën ka kaluar plot 8 vite.

Së fundmi, ish e fejuara e tij, Marcela ka reaguar me anë të një postimi në rrjete sociale. Ajo i ka uruar Rinianit më të mirat në rrugëtimin e tij të ri, duke shtuar se është një person shumë i rrallë.

“Çkemi!!!! Dëshiroj të të uroj fat të mbarë në udhëtimin tënd të ri në jetë. Qëndro vetvetja kudo dhe kurdoherë. Personi që do të zbulojë qenien tënde do të kuptojë se je një perlë e rrallë. Shumë fat, Marsy”, shkruan ajo.

dgg.jpeg

 

Kujtojmë se dyshimet që dyshja ishin bashkë erdhën pasi Marsy mbante ende një foto me Rinianin në rrjetet sociale. Ky I fundit u shpreh se kishte pasur një lidhje prej 8 vitesh me të, por tanimë e gjitha kishte marrë fund.

 

Shumë pranë nesh, njihuni me qytetin evropian që nuk e “njeh” COVID-in 0 6

Ndonëse thuajse e gjithë bota është pushtuar nga pandemia e COVID-19, një qytezë e vogël në Itali nuk ka regjistruar asnjë rast me virusin, që prej shpërthimit të saj.

Bëhet fjalë për Bolognola-n, një qytet i vogël në rajonin e Marche dhe që autoritetet thonë se nuk ka regjistruar asnjë rast me koronavirs.

Qyteza, ndodhet midis maleve të Sibillini, i njohur dhe si një vend ku zhvillohet sporti i skive. Këtë fakt, kryebashkiaku i qytetit, Cristiana Gentili, e quan si një sukses grupi.

Ai thotë se qytetarët, bizneset, restorantet, kanë ëbrë punën e tyre dhe kanë respektuar masat, por megjithatë, ai pranon se kanë pasur dhe pak fat.