Vrasja e të riut nga policia/ FRPD në marshim-protestë: Sandër Lleshaj të japë dorëheqjen 0 26

Të rinjtë e FRPD-së kanë zhvilluar një marshim – protestë nga Ministria e Brendshme drejt Kryeministrisë.

Protestuesit u shprehën se duhet drejtësi për Klodjanin, duke shtuar se kjo është qeveri e krimit.

“Ju jeni vrasës. Drejtësi për Klodjanin. Jep dorëheqjen. Rama ik. Kjo është qeveri e krimit”, thanë demonstruesit.

 

Gazetari Osman Stafa raporton për “Balkanëeb” se FRPD po zhvillon një marshim-protestë, teksa të rinjtë e Forumit Rinor të PD-së akuzojnë Ministrinë e Brendshme, Shtetin Shqiptar për vrasjen e 25-vjeçarit Klodjan Rasha.

 

Ne protestojmë për dorëheqjen e menjëhershme të Sandër Lleshaj. Të vendoset drejtësia për këtë rast makabër. Është bërë tani që mos të dalim më me maska, por me antiplumb, që mos na vrasë Policia e Shtetit.

Në Amerikë, u vra një afro-afrikan dhe u protestua. Tani vritet shqiptari në derë të shtëpisë dhe kjo është turp. Kushdo që e ndjen veten shqiptar, të sensibilizohen me këtë protestë dhe jo vetëm, që të shikojnë nga vendi i tyre”, deklaroi një protestues.

Një protestuese deklaroi se Shqipëria sot jeton në një komunizëm të moderuar. Ajo shtoi se të gjithë të rinjtë duhet të kërkojnë drejtësi për Klodjanin.

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi tha se indinjata për rastin është e qartë. Ai shtoi se ndërkohë që shqiptarët vdesin rrugëve, Rama ka ikur në SHBA.

“Rama ka ikur në Amerikë, ndërsa shqiptarët vdesin. Sandër Lleshaj është kriminel. Ai ka thënë se prapa sjelljes së policit është ai. Ky njeri që arrestoi artistët, ky plehrë, kush mban përgjegjësi për vrasjen e 25-vjeçarin?

Kjo që ka ndodhur dje është kriminale. Të bëhemi të gjithë bashkë për të reaguar. Kjo e keqe që na ka kapur për fyti duhet të mbarojë. Turp t’i vijë qeverisë, turp t’i vijë ministrit të Brendshëm dhe turp për kryeministrin, që nuk tha një fjalë për rastin”, deklaroi Këlliçi.

 

 

(Balkanweb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Doza e ëmbëlsisë për sot! Gigi Hadid publikon foton e rrallë me të bijën dhe na i shkriu zemrat të gjithëve 0 0

Sot e vogla e Gigi Hadid dhe Zayn bën 4 muaj që ka ardhur në jetë. Nuk kishte si të mungonte në këtë ditë të veçantë një postim nga Gigi, që i ka ndryshuar krejtësisht jeta si nënë e re.

Modelja ka publikuar një bisedë private me Zayn, në të cilën shihet se i shkruan: “Hey, jam e fiksuar me fëmijën tonë”.

Më pas ajo ka treguar se tashmë është shumë e angazhuar si nënë e një vajzë të vogël, aq sa e konsideron si arritje të madhe larjen e fytyrës në fund të ditës.

Për nënat e reja, nëse e keni larë fytyrën sot unë jam shumë krenare për ju”, ka shkruar Gigi përkrah një fotografie të saj.

Dhe qershia mbi tortë për këtë ditë speciale ishte një fotografi e modeles me vogëlushen e saj. Modelja ka postuar në Instagram një imazh, në të cilin shfaqet duke mbajtur në krahë të voglën e  saj, sigurisht duke mos i zbuluar portretin.

Vajza ime. 4 muajshe dhe fëmija më i mirë”, ka shkruar Gigi përkrah fotos.

Ndërkohë kujtojmë se Gigi dhe Zayn nuk e kanë zbuluar ende emrin e vajzës së tyre. Megjithatë aludimet nga fansat nuk kanë munguar dhe në rrjet kanë qarkulluar variante të ndryshme të emrit të bebushes. Së fundmi, fansat i janë futur kokë e këmbë albumit të Zayn Malik, “Nobody is listening”, për të gjetur aty ndonjë shenjë të emrit të vajzës së tij. Bazuar në njërën prej këngëve “River Road”, ata besojnë se emri i vogëlushes duhet të jetë River. Megjithatë, asgjë nuk është e sigurt!/iconstyle

”Nuk ma ha…”/ NOIZY po bën bujë me DISS-in e tij, reagon sërish STRESI: Le t’lehin klyshat…[FOTO] 0 5

Një ditë më parë, Stresi reagoi pas diss-it të bujshëm të Noizyt me këngën e fundit “Nje herë e mirë”. Ndonëse ky i fundit deklaroi se kënga nuk ishte diss ndaj askujt, në fakt thuhet se i adresohet dhe Stresit që njihet si kundërshtari i tij në rep.

“Mos pritni diss prej meje, as nuk shaj askënd se jemi rrit, por meqë doni realitet, po realitet priteni. Po foli i fundit.”, shkroi Stresi një ditë më parë. Por duket se reperit nuk i ka dalë akoma inati dhe ka reaguar sërish. Ndonëse nuk përmend emra, ai nënkupton se i adresohet këngës së Noizyt, i cili i cilëson rivalët e tij si “peshq të vegjël” përballë një “balene”.

“Po foli i fundit: Janë mësuar publiku duan dhunë, duan lojra, duan instagram, duan followers? Mua s’më ka hangër dhe nuk më ha për asnjë sa për repera, kam ecur me respekt dhe kam bërë mirë kudo. Unë nuk e gjej veten në asnjë diss sepse nuk e kam bo veten ndryshe. Kush dojnë beef me mu I swear sa për personal e pres pa hezituar.”, shkruan ndër të tjera reperi.

stresi_140372064_892800531261346_4602888662812156572_n-1-640x1137.jpg