Vrasja e 25-vjeçarit, nënkryetari i PR: Kjo ngjarje nuk mbulohet me dorëheqjen e Lleshajt, duhet të ikin ‘paketë’ të gjithë 0 22

Nënkryetari i Partisë Republikane, Blendi Sulaj deklaroi se dorëheqja e Sandër Lleshat nga detyra e ministrit të Brendshëm, nuk e mbulon ngjarjen e rëndë të vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie. 

I ftuar në emisionin “Real Story” në ‘News24’ Sulaj tha se kjo qeveri nuk ka si qëllim që të luftojë krimin, por të luftojë qytetarët për të mbuluar krimin.

“Vrasja e një të riut, ditën e rinisë në datën 8 Dhjetor, kjo është një çështje që ka kapur të gjithë shoqërinë. Ju thoni se kjo protestë ishte politike. Po ku e bazoni ju se ishte politike?! Nëse shihni 2-3 qytetarë, ata nuk i përfaqësojnë të gjithë. Nuk ka njeri sot që mendon se Edi Rama, Lleshaj, mund ta duan policinë e shtetit më shumë se sa qytetarët. Pasi ata kanë më shumë nevojë se ne. Nuk ka njeri nga ne që të mendojnë dhe të jetë kundër atyre policë që rrinë në shi, borë e diell. Ne jemi kundër kupolës drejtuese të Policisë së Shtetit. Peshku qelbet nga koka. Koka është Edi Rama. Këtu janë të gjithë të korruptuar. Duhet të ikin të gjithë si ‘paketë’. Qeveria është e korruptuar. Kjo ngjarje nuk është një ngjarje që mund të mbulohet vetëm me një dorëheqje. Ku ka poli sot që i drejton gishtin një kapobande, apo pjesë e bandave në qytetet e Shqipërisë. E disa e thjesht është që të ngrenë gishtin dhe të rrihen ata të rinj. Kjo qeveri ka qëllim që të mbulojë krimin. Sot kemi një drejtori dhe një grup qeveritar që duhet të marrë valixhet dhe të ikë.”, tha Sulaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bora i kapi MAT! Ç’ndodhi mes Sindit dhe Atdheut? Shkelje syri dhe puthje, ja ç’humbëm! 0 3

Ndërkohë që në studion e Përputhen diskutohej takimi i Muratit me Sindin, Bora vuri re një tjetër ‘ngjarje’ që ndodhte ndërkohë.

“Sindi i shkel syrin, Atdheu i dërgon puthje, çfarë po ndodh këtu”, pyeti Bora.

Diskutimi

Atdheu: Ishte një puthje shoqërore

Sindi: po ndjen që po i ikën dikush nga duart

Arjani: Bravo Sindi, shih ca bën. Dike të shkelke syrin.

Bora: unë kam parë afrimitet mes jush dhe në backstage

Sindi: në fakt Atdheu në kohën kur unë s’kam qenë , ishte i vetmi që më ka shkruar dhe më ofroi mbështetjen e tij, dhe e vlerësoj shumë.
Se njërzit në fund të fundit shihen kur ke nevojë dhe je në vështirësi.

Atdheu: po sigurisht se njerëz për kafe dhe dreka e darka kemi plot.

Raporti i Eurostat/ Basha: Rama në 8 vite dështoi në gjithçka, shkatërroi ekonominë dhe detyroi të rinjtë të ikin nga vendi 0 3

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shkatërruar ekonominë dhe ka detyruar të rinjtë të ikin nga vendi.

Duke iu referuar raportit të EUROSTAT, i cili e rendit Shqipërinë në vendin e gjashtë në botë për emigracionin masiv, Basha shkruan se ka ardhur koha të largojmë Ramën dhe të sjellim shpresë dhe zhvillim për vendin.

“Eurostat e renditi Shqipërinë në vendin e gjashtë në botë për emigracionin masiv. Për 8 vjet me dështimet e tij, Rama e shkatërroi ekonominë dhe i detyroi të rinjtë tanë të ikin. Për shkak të dështimeve të Ramës, situata ekonomike është sot më e keqja në rajon.
Ne shqiptarët jemi të suksesshëm kudo në botë – ndaj nuk ka asnjë arsye pse të mos kemi sukses këtu në vendin tonë! Ka ardhur koha për ndryshim. Ka ardhur koha të largojmë Ramën dhe të sjellim shpresë dhe zhvillim për vendin tonë!”, shkruan Basha.

foto galeri

foto galeri