Vrasja e 25-vjeçarit, nënkryetari i PR: Kjo ngjarje nuk mbulohet me dorëheqjen e Lleshajt, duhet të ikin ‘paketë’ të gjithë 0 39

Nënkryetari i Partisë Republikane, Blendi Sulaj deklaroi se dorëheqja e Sandër Lleshat nga detyra e ministrit të Brendshëm, nuk e mbulon ngjarjen e rëndë të vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie. 

I ftuar në emisionin “Real Story” në ‘News24’ Sulaj tha se kjo qeveri nuk ka si qëllim që të luftojë krimin, por të luftojë qytetarët për të mbuluar krimin.

“Vrasja e një të riut, ditën e rinisë në datën 8 Dhjetor, kjo është një çështje që ka kapur të gjithë shoqërinë. Ju thoni se kjo protestë ishte politike. Po ku e bazoni ju se ishte politike?! Nëse shihni 2-3 qytetarë, ata nuk i përfaqësojnë të gjithë. Nuk ka njeri sot që mendon se Edi Rama, Lleshaj, mund ta duan policinë e shtetit më shumë se sa qytetarët. Pasi ata kanë më shumë nevojë se ne. Nuk ka njeri nga ne që të mendojnë dhe të jetë kundër atyre policë që rrinë në shi, borë e diell. Ne jemi kundër kupolës drejtuese të Policisë së Shtetit. Peshku qelbet nga koka. Koka është Edi Rama. Këtu janë të gjithë të korruptuar. Duhet të ikin të gjithë si ‘paketë’. Qeveria është e korruptuar. Kjo ngjarje nuk është një ngjarje që mund të mbulohet vetëm me një dorëheqje. Ku ka poli sot që i drejton gishtin një kapobande, apo pjesë e bandave në qytetet e Shqipërisë. E disa e thjesht është që të ngrenë gishtin dhe të rrihen ata të rinj. Kjo qeveri ka qëllim që të mbulojë krimin. Sot kemi një drejtori dhe një grup qeveritar që duhet të marrë valixhet dhe të ikë.”, tha Sulaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U përfol se hyri mes Jenniferit dhe Alexit, flet për herë të parë Madison LeCroy 0 3

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez janë ndarë pas disa vitesh së bashku. Lajmin e konfirmuan vetë dyshja përmes një deklaratë për “Today”.

“Kemi kuptuar që shkojmë më mirë si miq dhe të tillë do të mbetemi. Do të vazhdojmë të punojmë bashkë dhe të mbështesim njëri-tjetrin në punët, bizneset dhe projektet tona. I urojmë më të mirën njëri-tjetrit dhe fëmijëve të secilit. Në shenjë respekti, komenti i vetëm që kemi për ju është faleminderit të gjithëve atyre që na kanë mbështetur me fjalët dhe mirësinë e tyre”, thanë ata.

Ndërkohë në rrjet kanë qarkulluar lajme se shkaku i ndarjes është bërë tradhtia nga ana e Alex-it. Sipas këtyre lajmeve, ai e ka tradhtuar Jennifer-in me Madison LeCroy.

Kjo e fundit është pyetur për ndarjen e çiftir nga “Page Six” dhe është përgjigjur shkurt.

“Më kapët të papërgatitur! Ju uroj atyre më të mirat”, ka thënë Madison.

Lamtumira e Fundit për Princ Philip! Duka që do të mbahet mend si një njeri me ‘guxim 0 3

Pas kambanave dhe të shtënave të armëve, Princi Philip u largua nga Pallati Windsor, në udhëtimin e tij të fundit.

I shoqëruar nga 730 forca ushtarake, në makinën e dizenjuar nga vetë ai, trupi i princit u zhvendos nga Kështjella në Windsor për në Katedralen Saint Thomas .

Sipër arkivolit u vendosën zambakë, të zgjedhur nga vetë mbretëresha, si për të kujtuar edhe njëherë të fundit se ajo vazhdon të jetë “ His Lilibeth”.