Vjen ambasadori i ri japonez në Shqipëri, Presidenti Meta i pranon Letrat Kredenciale 0 22

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka pranuar sot Letrat Kredenciale ambasadorit të ri japonez, SH.T.Z, Takada Mitsuyuki.

Meta e uroi Mitsuyukin për detyrën dhe siguroi për mbështetje në misionin e tij. Ai i përcolli gjithashtu përshëndetjet e falenderimet Perandorit të Japonisë, Naruhito dhe qeverisë japoneze për mikpritjen që iu bë atij gjatë vizitës në Japoni për kurorëzimin e Perandorit të ri.

NJOFTIMI NGA PRESIDENCA

Ambasadori i Japonisë, Sh.T.Z. Takada Mitsuyuki i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Meta

24 dhjetor 2020

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në takim Ambasadorin e ri të Japonisë në Tiranë, Sh.T.Z. Takada Mitsuyuki, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Presidenti Meta e uroi Ambasadorin Mitsuyuki për detyrën dhe e siguroi për mbështetje në përmbushjen me sukses të misionit të Tij në Shqipëri.

Kreu i Shtetit shprehu besimin se eksperienca e gjerë e z. Mitsuyuki, do të shërbejë, që marrëdhëniet shumë të mira politike ndërmjet Shqipërisë dhe Japonisë të njohin zhvillime të reja, në fushat ekonomike e tregtare, sidomos në rritjen e shkëmbimeve në fushën e turizmit.

Presidenti Meta i shprehu mirënjohje Ambasadorit të ri të Japonisë për vëmendjen, që Japonia i ka kushtuar marrëdhënieve me Shqipërinë, si dhe për mbështetjen dhe ndihmën e vyer teknike e financiare të dhënë ndër vite, veçanërisht në adresimin e pasojave të tërmetit të nëntorit të kaluar, si dhe për përballimin e pandemisë COVID-19.

Presidenti Meta i përcolli përshëndetjet dhe falenderimet për Perandorin Naruhito dhe për Qeverinë japoneze për mikpritjen e ngrohtë dhe miqësore, që ju rezervua në Japoni, gjatë vizitës me rastin e kurorëzimit të Perandorit të ri të Japonisë, si dhe për takimet e frytshme të zhvilluara atje me Perandorin dhe Kryeministrin./balkanweb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bad boy Hardy! Aktori fotografohet duke thyer rregullat anti-Covid! 0 5

Pavarësisht se në SHBA po rritet numri i rasteve të reja me Covid-19 dhe që prej datës 4 janar është bllokuar aktiviteti i të gjitha palestrave, aktori i famshëm Tom Hardy duket se s’do t’ia dijë.

“The Sun” ka treguar se aktori ka thyer rregullat dhe fotot e tij kanë qarkulluar në rrjet.

Aktori për të cilin vajzat lënë kokën është fotografuar duke duke dalë nga stërvitja e arteve marciale, ka kaluar në shkallët e pasme dhe ka hipur menjëherë në makinën e tij për “t’u fshehur”.

Nuk e dimë si do të procedojë policia me aktorin, por shpresojmë t’ia falë kësaj here, si thoni ju?null

Në prill të vitit që lamë pas, të gjitha nënat e reja u gëzuan pafund nga lajmi se Tom Hardy do të lexonte në ekran përralla për fëmijë.

Përrallat u transmetuan çdo javë javë në orën 6.50 p.m. me kohën lokale (1.50 p.m. ET), dhe ishin gjithashtu në dispozicion në iPlayer.

Aktori, i njohur më së miri për rolet e tij në “Inception”, “Blinders Peaky” dhe “The Revenant”, mblodhi një audiencë të gjerë me historitë e tij për vitin 2016, duke regjistruar një milion shikime në shërbimin streaming iPlayer të BBC. /iconstyle

Partia republikane realizon takimin ne njesine numer 7 0 9

Gjate pasdites se sotme anetare te partise Republikane u mblodhen ne takimin e organizuar prane njesine numer 7 ne qytetin e Tiranes.

Te pranishem ishin nder te tjere edhe Blendi Sulaj, Famela Sullaj, si dhe anetare te tjere.

Arsyeja e mbledhjes ishte organizimi i metejshem i puneve ne lidhje me zgjedhjet e muajit prill.

Ne takim moren pjese edhe anetare te forumit rinor te partise Republikane.

Pritet te shohim ne ditet ne vazhdim ecurine e organizimeve te bera nga partia Republikane./albaniareport.al