Vajza, mbani shënim! Këto truke do t’ju ndihmojnë të gjeni xhinset perfekte 0 15

Xhinset nuk do të dalin kurrë nga moda, sepse mund të vishen për çdo lloj rasti. Madje vite më parë visheshin edhe në tapetin e kuq nga personazhe të famshëm, sepse mund të kombinohen shumë lehtë me gjithçka që dëshironi.

Mirëpo për të gjetur xhinset e duhura duhet të keni parasysh disa truke që do ju ndihmojnë të dukeni akoma më bukur kur i vishni.

Xhepat e përparmë

Xhepat e thellë të përparmë bëjnë që vithet të duken më të mëdha. Nëse përdorni një model me xhepa të vegjël që janë mbi kockën e legenit, ijet tuaja do të duken më të vogla. Gjerësia e xhepit është po aq e rëndësishme. Sa më të gjera të jenë, aq më e gjerë do të duket ajo pjesë e trupit.null

Xhepat e pasmë

Sa më larg që janë xhepat, aq më të gjera do të duken vithet. Ky është një problem shumë i zakonshëm, prandaj duhet të keni kujdes kur zgjidhni xhinse perfekte. Për t’i bërë vithet vizualisht më të vogla, është më mirë të zgjidhni xhinse me xhepa me madhësi mesatare që janë pak poshtë vijës së belit.

Ngjyra

Xhinset e errëta zakonisht e bëjnë trupin të duket më i hollë dhe më të gjatë. Ngjyrat më të lehta e bëjnë pjesën e poshtme të trupit të duket më e madhe, dhe të kombinuara me këpucë të errëta, ato ju bëjnë të dukeni më të shkurtër.

Copa

Xhinset e holla shtrihen shpejt dhe mund të duken më keq. Për më tepër, ato nxjerrin në pah difektet e trupit. Një lloj xhinsi i mirë duhet të përmbajë pambuk dhe pak elastan. Kjo ndihmon për të parandaluar shtrirjen e pëlhurës dhe modeli bëhet më i rehatshëm për t’u veshur./Iconstyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Ma reper se ti është Lori…”/ Mos vallë CAPITAL T sapo thumboi MOZZIK-un?! 0 8

Capital T është padyshim një ndër reperët më të suksesshëm dhe më të komentuar, si nga mediat ashtu dhe nga publiku. Prej vitesh ai ka qenë pjesë e muzikës shqiptare ku i ka dhuruar shumë hite publikut tonë. E siç duket Capital T nuk e ka ndërmend të ndalet dhe pas albumit të fundit, po përgatitet të publikojë projekte të reja për fansat e tij të shumtë.

Trimi ishte i ftuari i kësaj jave në emisionin e Merion Mjekiqit, “Gjoni Black”, ku përveçse ngriti të gjithë në këmbë me freestyle-t e tij, gjithashtu nuk i shpëtoi as pyetjeve të bëra në lidhje me karrierën e tij dhe raportet me kolegët.

Mirëpo fansave iu bëri përshtypje një pjesë nga “freestyle” i tij, pasi ai shprehet “më reper se ti është Lori”. (minuta 56:05).

Pikërisht kjo pjesë u komentua gjerësisht si një thumb për Mozzik, duke patur parasysh marrëdhënien e këtij të fundit me Loredanën.

Nuk e themi dot me siguri nëse ishte thumb për Mozzik, por ndoshta do e marrim vesh shumë shpejt.

“Nuk jam si ti që bëj seks me këdo në kafe”/ Plas sherri mes Melisës dhe Sindit, reagon Shqipja, ja si i përgjigjet Melisa! 0 6

Një debat i fortë ka ndodhur në “PërPuthen” mes Sindit dhe Melisës, pasi po komentohej takimi i Sindit me Mevlanin. Melisa iu drejtua Mevlanit, ku i tha se pse del me një vajzë të virgjër, kur ai ka deklaruar se për të seksi, është shumë i rëndësishëm.

Sindi iu kthye dhe i tha se “nuk jam si puna jote që e bën me këdo në kafe”, duke bërë që Melisa të largohej nga studio, e ndjekur më pas edhe thuajse nga të gjithë konkurrentët e tjerë.

Pjesè nga debati:

Sindi: Ça problemi ka që jam e virgjër, se nuk di të bëj seks si puna jote?

Melisa:Ça lidhje ka, kush po të krahason me mua?

Sindi: Pse qëllimi të bësh seks është?

Melisa: Po kush t’u drejtua ty?

Sindi: Është ndonjë problem me bërë seks motra?

Melisa: Ku e di ti, kur ta provosh më thuaj

Sindi: Unë Melisa kurrë nuk ofendoj

Melisa: Jo çne, i keni ofendimet kur ju çohet ju

Sindi: Po ti pret të më ofendosh dhe…

Melisa: Po kush të ofendoi…

Sindi: Po për ty problemi është që unë duhet të mësoj seksin?

Melisa: Provoje, pastaj

Sindi: Ty bravo të qoftë, se kaq di kaq thua, unë nuk jam si ti që e bën me këdo në kafe.

Pas kësaj deklarate, Melisa u irritua së tepërmi dhe preferoi të largohej nga studio. Ndërkohë konkurrentët u ndanë në dy pjesë, në ato që u pozicionuan pranë Sindit, e në ato që nxituan pas Melisës.

Pas këtij debati të fortë ka pasur edhe një reagim nga Shqipe Hysenaj, vajza që u përjashtua disa javë më parë nga emisioni. Ajo i ka dalë në mbrojtje Sindit, duke u shprehur se vajza në fjalë është më e vërteta në spektakël. Shqipja shprehet se Sindi tha diçka që dukej që në fillim dhe se vajzat e tjera që i shkuan pas Melisës janë fallco. Në fund ish-konkurrentja ka “kërcënuar” se kush merret me Sindin ka punë me të më vonë.

“Shpeshherë më bëni tag në disa skena dhe doni me këmbëngulje mendimin tim. E di që jam treguar shumë indiferente dhe nuk ju kam dhënë mendimin kur e keni dashur. Tashmë e keni kuptuar që jam e drejtpërdrejtë dhe ju pëlqejnë goditjet pa sponde. E vërteta djeg gjithmonë. Si në rastin e balonit që thashë unë, doli edhe në rastin e kafes që tha Sindi. Sindi tha diçka që tashmë dihej që në prezantimin e parë. Mos harrojmë që dielli duket që në lindje. Si në rastin e parë, ashtu dhe në rastin e dytë, çdokush që ka shkuar pas për të ngushëlluar vajzat është fallco.

Kush ngacmon më të vërtetën e emisionit (Sindin) ka punë me mua! Dhe me mua ta dini nuk dilni pa u lagur”, shkruante Shqipja.

11.jpg

 

Pas kësaj deklarate, nuk ka vonuar një reagim nga ana e Melisës, e cila në një postim në InstaStory ka shkruar:

“Më bëhet qejfi që jo vetëm brenda por edhe nga jashtë po kërkojnë pak audiencë nëpërmjet emrit tim. Shpresoj t’ju funksionojë kjo strategji duke qenë se po “ju fiket qiriu”, se të paktën keni mbështetjen e njëra-tjetrës. Kaq mjafton besoj, nuk keni nevojë për tag. Ju dua”- ka shkruar Melisa, e cila duket se tashmë është qetësuar dhe po e merr me më shumë sportivitet situatën.

WhatsApp-Image-2020-12-01-at-09.47.29.jpeg