Upsss, e vutë re?! Bëri këtë LAPSUS në INSTAGRAM, reagon Oriola Marashi: E dija që s’do shpëtoja… 0 54

Oriola Marashi në urimin e saj për Krishtlindjet vendosi ta shkruajë anglisht por rrugës fjalën ‘festë’ e transformoi në ‘martesë’. Modeles do ia kenë vënë në dukje këtë gabim ndaj postoi sërish një foto tjetër ku shpjegohet se jo të gjithë e kanë anglishten gjuhën amëtare.

Ajo ka publikuar në rrjete sociale një foto të saj dhe në vend që të shkruante “Merry Christmas” ka shkruar “Marry Christmas”.

Kjo gjë ju ka rënë direkt në sy fansave të saj, të cilët ja kanë vënë publikisht në dukje gabimin modeles. Mirëpo ajo e ka kaluar me shumë sportivitet këtë situatë dhe ju ka dhënë një mesazh të gjithëve. Oriola nuk është përpjekur aspak ta fshehë gabimin, por menjëherë e ka gjetur përgjigjen për lapsusin.

“E dija që kësaj radhe s’do shpëtoja paq! Nuk e kanë të gjithë anglishten si gjuhën e tyre kombëtare”, ka shkruar modelja.

oooo.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Xhensila dhe stili ndryshe i stërvitjes në oborrin e shtëpisë me paralele dhe pemë 0 3

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj duket se po vazhdon të ndjekë këtë stil ndryshe të stërvistjes. Ajo ka postuar së fundmi në Instagram foto dhe video ku shihet duke bërë ushtrime në oborrin e shtëpisë. Ajo shfaqet edhe në një paralele duke stërvitur muskujt.

Këngëtarja mban veshur një kostum sportiv ngjyrë gri, ku duket në formë të mirë fizike. Fundja, ku ka më mirë se stërvitja në natyrë.

A ke qef të martohesh me shqiptare apo kosovare?” Bearti iu përgjigjet ndjekësve me një mesazh të fuqishëm 0 5

Së fundmi, ai ka realizuar një bashkëbisedim me ndjekësit e tij në Instagram ku i janë drejtuar pyetje në lidhje me tema të ndryshme.

“A je në ndonjë lidhje tjetër?” e ka pyetur një ndjekës ish-konkurrentin dhe ai i është përgjigjur prerë që Jo.

Ndërkohë, ndjekësit nuk kanë ngurruar që ta pyesin se si e sheh njeriun me të cilin do të martohet në të ardhmen.A ke qef të martohesh përfundimisht me shqiptare apo kosovare? Më kthe përgjigje”, i ka shkruar ndjekësi/ja në formë lutjeje.

“S’kam dashur që të përgjigjem fare, po aq shumë herë ma keni bërë këtë pyetje që s’po mundem ta tejkaloj më. E para çfarë rëndësie ka shqiptare/kosovare. Në fund të gjithë shqiptarë jemi. S’di pse kaq shumë “urrejtje” se kam parë edhe në komente “Ju shqiptarët, ju kosovarët..” Turp.

Përsa i përket pyetjes unë kam shprehur se nëse dikush më pëlqen s’ka rëndësi nëse është shqiptare, kosovare a gabele. Më falni që u shpreha kështu, por duhet të kuptoni se të gjithë jemi shqiptarë dhe kemi luftuar për të njëjtin flamur dhe ne”, i është përgjigjur Bearti.