Upsss! Dy të eleminuarat nga Saimiri nxjerrin “të palarat” e tij, publikojnë mesazhet private të “princit”: Hajdeni te vila… 0 90

Një bujë të madhe në media bëri largimi i Silvana Xhanit nga “Love Story”, e cila deklaroi se Saimiri u ka shkruar vajzave dhe i ka ftuar tek vila, por vet ai e mohoi këtë deklaratë. Sipas Saimirit, Silvana kishte shkuar aty vetëm për show dhe nuk po tregohej vetvetja. Ndërkaq Silvana ka sjellë së fundmi fakte për deklaratën e saj.

Ajo ka publikuar një bisedë me Saimirin në Instagram, ku mes të tjerash ai i ka shkruar: “Hajdeni te vila rrini me mua”.

sajmo.jpg

“Unë i qëndroj fjalës dhe nuk flas kot. Nuk po i postoj këto për asnjë lloj inati por për t’iu treguar që personazhi kryesor aty është i pari që ka ardhur për show. Unë gjërat i bëra me zemër dhe ja kam treguar produksionit që në momentin që e kam marrë vesh këtë situatë”, ka shkruar Silvana.

rv.jpg

Mirëpo Silvana nuk është e vetmja që publikoi mesazhet e Saimirit, pasi të njejtën gjë e ka bërë edhe Kejda, një nga vajzat e eleminuara.

Së fundmi, Kejda ka zbuluar se Saimiri i ka shkruar në Snapchat dhe ajo ka publikuar bisedën që ka ndodhur mes tyre në Instastory. “Mos i thuaj njeriu, po të shkruaj vetëm ty. Më merr në kamer kur të jesh vetëm”, janë disa nga mesazhet që Saimiri i ka shkruar asaj.

k-640-0-5ff371d20baa7.jpg

 

Më pas Kejda ka sqaruar arsyen e publikimit të bisedës. “Si fillim, më lejoni t’iu them që nuk dua vëmendje me këto që do them, sepse nëse do doja do i kisha publikuar natën që u largova. Së dyti, nuk do i bëja kurrë keq askujt pasi tashmë kam dal dhe nuk kam asnjë përfitim. Ndihem keq për faktin se dikush që rri 5 puntata rrjesht, të ikë dhe të mos e lejojnë të flasë në fund. Ndihem keq që se me pafytyrësinë më të madhe të thotë tjetri në televizion që nuk kishte kimi, ndërkohë që ktej shkruante gjithë kohës. Flasim gjithmonë për barazi gjinore, por ku është? Përveçse meshkujt dhe femrat nuk janë të barabartë, të drejtat e femrave po zbehen totalisht, duke pranuar dhe duke u bërë pjesë e një realiteti kaq të shëmtuar vetëm për pak vëmendje mediatike”, ka shkruar ajo mes të tjerash.

keta.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ana Kauri thumbon konkurrenten e re të “Për’puthen” 0 5

Ola Zenelaj është konkurrentja e re e “Për’puthen”, e cila trazoi menjëherë ujërat në emision dhe “përçau” çiftin Sindi-Murat.

Gjatë këtyre ditëve janë publikuar pamje të Sindit në prapaskenë, ku është dukur tepër e prekur nga situata dhe ka shpërthyer në lot, duke iu drejtuar Muratit me fjalët “Më ke lënduar shumë”.

Ditën e djeshme u transmetua takimi i dytë i Olës dhe Muratit, ndërsa Mevlani e komentoi afrimitetin e Olës si strategji për të ndarë Muratin dhe Sindin.

Të njëjtin mendim me Mevlanin duket se ka pasur edhe Ana Kauri, ish-konkurrente e emisionit e cila nuk e ka kursyer një koment në faqen publike të “Për’puthen” në Instagram.

“Mevlani mendon se Ola bën strategji, për të ndarë Muratin nga Sindi.”- shkruhej në video, ndërsa Ana Kauri ka mbështetur mendimin e Mevlanit, duke u shprehur se tashmë ka nisur t’i kuptojë të gjitha dhe askush s’ia hedh dot më.

“Është bërë mjeshtër Mevlan Shaba, nuk ia hedh dot më njeri.”- ka shkruar Ana, duke hedhur kështu një thumb për konkurrenten e re.

Thotë se kënga e re nuk është diss, por me pak fjalë Noizy godet gjithë reperët 0 5

Para disa ditësh, Noizy paralajmëroi se do të sillte një këngë të re dhe nga fjalët e tij u duk se bëhej fjalë për një tjetër diss.

“Do merrni mësim nga pedagogu”, shkroi Noizy disa ditë më parë përkrah një videoje të shkëputur nga kënga.

Edhe ditën e sotme para publikimit të këngës, reperi bëra disa postime në rrjete sociale që hapur dukeshin se ishin thumba për kolegët e tij.

Të dashur fansa: A e dini se të gjithë reperët janë t’u e pritur këtë kong ma shumë se ju?”, ka shkruar ai.

Më në fund kënga është publikuar e plotë dhe Noizy ka shuar gjithë kuriozitetin e fansave. Si fillim ai ironizon gjithë reperët dhe më pas tregon se si arriti me shumë punë këtu ku është sot.

“Sillma 1 reper këtu që din me bo rep, me tregu 1 histori a diçka nga jeta e vet. Vetëm femna, femna femna, sa të dua puçi, puçi, edhe Gucci, Gucci, edhe grosha edhe sushi. S’di ça dreqin kanë këto tipa vetëm pytje, intervista hajde këtu t’ju jap lajmet”, shprehet Noizy në këngën e tij për kolegët.