“U lodhëm nga dramat e tua me gocat!” Fansat shpërthejnë pas fotos së Capital T, por reperi nuk i la pa përgjigje! 0 61

Pa pritur dhe pa kuptuar Capital T postoi një foto në prehrin e një vajze dhe rrjeti shpërtheu.

Sigurisht ai e fshehu portretin e saj, teksa krah fotos shkroi: “Më pëlqen mënyra si jetoj!”, duke u vendosur edhe një herë në qendër të polemikave.

Fansat kanë vërshuar në komente, disa duke aluduar rreth vajzës misterioz, e të tjerë nuk i kanë kursyer kritikat. Por, nga ana tjetër as reperi i mirënjohuar nuk ka përtuar tu përgjigjet.

Kështu, disa fanse shkruajnë se janë lodhur nga ‘lojërat’ e tij, të cilat i cilësojnë si mënyra për të tërhequr vëmendje.null

Padyshim Capo i ka mohuar këto, duke u shprehur  se thjesht ka postuar një foto.

“Vetëm për vëmendje i bën këto foto? U lodhëm duke parë ‘fake’ kudo. S’duhet tek ti!”– shkruan një komentuese, të cilës autori i hitit ‘Akull’ i është përgjigjur: “Ç’ka ka ‘fake’ këtu?”

Teksa komentuesja tjetër shkruan: “U lodhëm nga dramat e tua me gocat! Mos u bëni budallenj!”. Ndërsa përgjigja për të ishte: “A mundem unë thjesht të postoj një foto? Shiko mirë se kush po bën drama.”

Pas këtij komenti ju do mendoni se Capital T sapo pohoi faktin se ndodhet në një lidhje sepse kërkon të postoj foto, ku nuk ka asgjë të keqe, përveç fshehjes së indentitetit. Por, jo.

Nuk e ka fjalën për këtë.

Kur një komentues e pyet që të tregojë se me kë është në lidhje, artisti nga Kosova shkruan: “Kush tha se jam në lidhje?”

Nuk dimë se kush ndodhet në foton në fjalë, por kjo nuk është hera e parë që Capital T bën të tilla postime, ndaj fansat thonë se janë të lodhur.

Kështu, bëri edhe para publikimit të këngës “Je t’aime”, kur postoi një foto nga Parisi me modelen, protagoniste në klip./iconstyle.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Po këtë herë kush do të vijë ‘special guest’? Dua Lipa e lumtur jep lajmin e madh për festivalin ‘Sunny Hill’! 0 13

Që nga viti 2016, Dua Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa kanë arritur që përmes festivalit “Sunny Hill Festival” të sjellin në Kosovë yje të mëdha të muzikës botërore.

Pas anulimit përshkak të pandemisë duket se këtë vit mund të organizohet sërish dhe Dua e Dukagjin Lipa kanë dhënë një lajm të madh.

Ata kanë njoftuar se Prishtina do të jetë shtëpia e përhershme e këtij festivali, teksa po shqyrtojnë që ta zgjerojnë më tej në një vend më të madh.

Dukagjin Lipa propozoi ditën e sotme në një mbledhje që festivali të mbahet afër zonës se panaireve në Shkabaj.

Si një prej festivaleve më të mëdha në rajon kemi nevojë për pronë më të madhe. Gërmia i zë vetëm 20 mijë njerëz, kurse prona që ne propozojmë ka kapacitet për 100 mijë. Në këtë pronë do investohen gjysmë milioni euro, do mbillen drunj, do bëhet një liqe artificial, këto do bëhen gradualisht. Kjo pronë tani është shkurre nuk ka asgjë”, tha ai.

Ndërsa Dua u shpreh shumë e lumtur që Prishtina do të jetë shtëpia e përhershme e fetsivalit dhe që do të ketë një vend tjetër për organizimin e tij.

Festivali ynë Sunny Hill Festival tashmë ka një adresë të përhershme në Prishtinë, Kosovë. Jemi kaq krenarë me arritjen e këtij rrugëtimi deri tani dhe mezi presim që të rritemi më shumë në një vend të ri dhe më të madh! Ju faleminderit për të gjithë dashurinë dhe përkrahjen. Do të shihemi së shpejti”, shkroi Dua në një postim.

Paqe më në fund! Enca bën VEPRIMIN e papritur ndaj Noizyt para 2.3 milion personave! 0 19

Enca dhe Noizy, realizuan një nga bashkëpunimet hit të vitit 2016 dhe ‘’Bow down’’ vazhdon të dëgjohet akoma.

Vetëm një vit pas, në 2017, dyshja prishën raportet madje duke hedhu akuza të mëdha në drejtim të njëri-tjetrit.

U tha se Noizy e largoi Encën nga grupi “OTR”, pasi ajo nuk e falenderoi në një prej intervistave të saj.

Por të gjithë e dinë se kush të bëri, të gjithë e dinë kush ishe kur ishe vetëm dhe të gjithë e dinë se kush u bëre kur u bashkove me OTR, kështu që atë self- made shko thuaja dikujt tjetër jo neve, nuk është turp të thuash që më ka ndihmuar grupi, sepse don s’don ti jemi grupi ma i suksesshëm në Shqiptari, ishe a nuk ishe ti asgje nuk do ndryshojë.”, shkruajti Noizy në një postim publik në Instagram.

Që prej asaj kohe, marrëdhëniet mes dy reperëve që kishin qenë miq të mirë u prishën.

Së fundmi, me rastin e 5-vjetrorit të këngës “Bow Down” që e ka në bashkëpunim me reperin, Enca ka postuar në InstaStory një sekuencë nga ky projekt, ku ka shkëputur pjesën ku duket dhe Noizy. Madje, ajo e ka etiketuar artistin në video.

Ky veprim i këngëtares i ka bërë të gjithë të mendojnë se tanimë dyshja e artistëve i ka lënë në të shkuarën problemet e tyre dhe janë pajtuar.