U eliminuan me turp që në fazën e grupeve, Solskjaer sërish në dyshim 0 33

Kishin shfaqur shenja jetë në Premier por dy humbjet e fundit nxjerrin “djajtë e kuq” nga turneu më i rëndësishëm në rang klubesh. Pas PSG ishte Leipzig që i dhuroj Man.United një leksion të pastër futbolli, pas 13 minutash lojë britanikët e gjetën veten në dizavantazh të dyfishtë, një dominim total nga ana e gjermanëve që trullosi të besuarit e Solskjaer. Në aksionin e parë, që në minutën e 2-të, Angelino kaloi gjermanët në avantazh ndërsa në të 13-të dyfishuan shifrat. Man.United ishte me fat pasi në minutën e 30-të sistemi VAR i anuloj gol Leipzig për pozicion jashtë loje. Pavarësisht ndryshimeve të bëra në fraksionin e dytë ishin sërish gjermanët që realizuan, me Kluivert që i hedhur në fushë si zëvendësues shënoi dhe golin e tretë. “Djajtë e kuq” u zgjuan në fundin e ndeshjes duke shënuar dy gola të shpejta brenda dy minutash por pa mundur të shmang humbjen që i nxjerr jashtë Champions League.

  foto galeri

foto galeri

foto galeri

Stoli i Solskjaer merr një tjetër goditje të fortë, në Angli shkarkimin e tij e bëjnë çështje kohe. Leipzig shijon këtë kualifikim për në fazën e 1/8 pa kthyer kokën pas për të mësuar se çfarë ndodh në ndeshjen tjetër ndërmjet PSG dhe Basksehir.

 

 

(BalkanWeb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nuk pritej! Kylie Jenner vishet nga stilistët shqiptarë [FOTO] 0 5

Një nga personazhet publike më të njohura në botë, Kylie Jenner, i ka surprizuar të gjithë së fundmi.

Ylli televiziv shfaqet gjithmonë e kuruar në publik apo në rrjetet sociale. E reja tregon se ka shumë stil në veshje dhe nuk i zhgënjen fansat me zgjedhjet e saj.

Kylie ka postuar një video ku pozonte para pasqyrës dhe mbante veshur një palë pantallona dhe bluzë të bardhë, si gjithnjë shumë seksi. E veçanta këtu është se pantallonat e saj janë të stiluar nga stilistë shqiptarë të firmës “Street style jeans”.

Vetë firma ka ndarë videon në rrjetet sociale. Stilistët marrin xhinsa të vjetra dhe i përshtatin me trendet e fundit, madje edhe i personalizojnë veshjet.

Pas sherrit të bujshëm, Fationi LARGOHET nga ‘Përputhen’ dhe bën deklaratën BOMBË: ‘Janë bërë dashnorë me njëri-tjetrin…’ 0 9

Fation Kuqari u përfshi në një debat të ashpër në puntatën e ditës së hënë të “Përputhen”. Ai dhe Erisi, djali i ri që i është bashkuar programit, nuk i kursyen të sharat dhe ofendimet ndaj njëri-tjetrit.

Menjëherë pas sherrit, Fationi ka deklaruar largimin e tij nga “Përputhen”. Me anë të një statusi të gjatë në Instastory, ai ka njoftuar se nuk do të jetë më pjesë e programit.

“Me gjithë respektin ndaj produksionit dhe autores ju njoftoj se do largohem nga “Përputhen”. Kjo për shkak se nuk mund të bëhem dot pjesë e gjithë intrigave, mashtrimeve, viktimizimeve, lotëve të krokodilit dhe dyfytyrësisë që tjetër janë dhe tjetër hiqen para publikut. Këto ditë më kanë ardhur shumë mesazhe ku më pyesin apo më kritikojnë që dal nga vetja apo për zërin tim të lartë, dua t’iu them që Fationi del nga vetja kur sheh hipokrizi me kamera fikur, kur të gjithë e dinë për çfarë flet Fationi por kur ndizen kamerat të fryjn dhe thonë “Thuaje po je burrë” ose “Hë thuaje se je mësuar me sulme”. Ka pasur disa puntata që jam penduar që ka degraduar situata, jo për ata që janë atje, po për familjen që më ndjek apo për këdo që ka pasur simpati për mua. Por këto puntatat e fundit nuk më pëlqejnë as mua, kam dalë shumë nga vetja, jo se kanë ndryshuar gjëra por jam lodhur me këtë hipokrizi, viktimizim, mashtrim dhe intriga nga konkurrentët, ndaj del Fationi nga vetja se sheh atë që nuk e shihni dot ju dhe nuk bëhet dot pjesë e tyre. Dal nga vetja se e dinë pikën time të dobët që nuk shtirem dot dhe bëjnë aleancë për të më sulmuar sepse vetëm kështu marrin vëmendje nga publiku. Janë bërë motra e vëllezër dhe dashnorë me njëri-tjetrin, por këto nuk shihen nga ju dhe produksioni, shihen nga unë ndaj reagoj aq keq për gjëra të vogla në dukje”, ka shkruar Fationi mes të tjerash. Ai e ka mbyllur duke i kërkuar falje produksionit, autores, Arjan Konomit, Bora Zemanit dhe publikut.

-640-0-6005d8afa42e7.jpg