U arrestua personi ”i fiksuar” që e përndiqte, zbulohet çfarë i’u kërkoi Luana Vjollca efektivëve të policisë 0 44

Policia e Tiranës ka arrestuar të riun nga Kosova, i cili akuzohet se prej disa muajsh përndiqte moderatoren e “Top Channel”, Luana Vjollcën.

Ajdin Morina kishte një vit e gjysmë që e përndiqte, ndërsa mbrëmjen e së hënës është parë afër pallatit ku jeton Luana. Policia ka marrë sinjalizim për këtë veprim të të riut dhe është vënë menjëherë në lëvizje, duke qenë se e kishte person të shpallur në kërkim. Në orët e para të mëngjesit të djeshëm, shërbimet e Komisariatit nr. 1 kanë bërë arrestimin e tij në pikën kufitare të Morinës, në tentativë për t’u larguar në drejtim të Kosovës. Megjithëse është përndjekur dhe shqetësuar vazhdimisht nga 29-vjeçari, Luana Vjollca sërish ka pasur një lutje për policët, në momentin që është thirrur për të dhënë deklarimin e saj. Ajo u ka kërkuar atyre që të silleshin mirë me të riun nga Gjakova, paçka se ai e kishte shqetësuar aq shumë. “Ju lutem mos vini dorë”, u është drejtuar Luana efektivëve të Policisë në Komisariat.

KALLEZIMI

Moderatorja e njohur dhe e dashur për publikun, Luana Vjollca, përfundoi në Prokurori disa ditë më parë për shkak të një personi që e përndiqte dhe i sillte shqetësime. Prezantuesja shumë e ndjekur dhe e komentuar e ka denoncuar këtë person në Prokurorinë e Tiranës, pasi është shprehur se i ishte kthyer në burim stresi. Burime nga Policia thanë se pas denoncimit që Vjollca kishte bërë në organet ligjzbatuese, është bërë identifikimi dhe shpallja në kërkim e të dyshuarit. Ky i fundit u arrestua dje, teksa tentonte të largohej në drejtim të Kosovës. “Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. M., 29 vjeç, banues në Gjakovë, Kosovë, pasi në mënyrë të vazhdueshme ka TIRANE Policia e Tiranës ka arrestuar të riun nga Kosova, i cili akuzohet se prej disa muajsh përndiqte moderatoren e “Top Channel”, Luana Vjollcën. përndjekur një shtetase”, tha në njoftimin zyrtar Policia e Tiranës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U pendua? Jasmina tregon të vërtetën për Andin dhe më pas e fshiu! 0 12

Jasmin Kadriu dhe Andi Artani u larguan disa ditë më parë nga “Për’puthen” me kushtin e vetëm të produksionit, që të vazhdonin njohjen jashtë.

Nisur nga postimet në Instagram, dyshja na la të mendonim se ata janë zyrtarisht çift e madje bashkëjetojnë në një shtëpi.

Pikërisht kur menduam se më në fund ish-konkurrentët gjetën qetësi e dashuri në krahët e njëri-tjetrit, Jasmina na ka lënë pa fjalë me postimin e fundit.

Bukuroshja brune ndau një video TikTok-u që përkthehet si një mesazh i hapur për Andin: “Ndreqa një zemër që nuk theva, më pas ata më thyen timen…”

Mos sapo na tha që ajo dhe i riu nga Kosova janë ndarë pasi ky i fundit e ka lënduar Jasminën?!
Kjo nuk dihet me siguri, por dimë të themi që ish-konkurrentja është penduar për këtë postim dhe e ka fshirë brenda pak minutash. Megjithatë Afterparty.al ka arritur ta sigurojë një screenshoot të postimit!

“Miliona euro u hodhën për blerje votash nga bandat kriminale”, Lefter Maliqi: Socialistët të ngrihen kundër këtyre hajdutëve, grabitën zgjedhjet 0 12

Deputeti Lefter Maliqi, në një deklaratë përpara parlamentit, ka vazhduar të hedhë akuza në drejtim të maxhorancës, në lidhje me procesin zgjedhor të 25 prillit.

Maliqi thekson se miliona euro janë hedhur për të blerë votat nga bandat kriminale, kurse shton se socialistët e ndershëm duhet që të ngrenë krye kundër këtyre hajdutëve, që sipas tij, kanë grabitur zgjedhjet.
Motoja e këtyre ka qenë që të marrin pushtetin me dhunë e me grykën e pushkës. Zgjedhjet u fituan nga organizata kriminale. Socialistët të ngrihen dhe të mbrojnë demokracinë. Miliona euro janë hedhur, nga bandat kriminale në bashkëpunim me Policinë e Shtetit.

Të ngrihemi kundër këtyre hajdutëve, që vohdnë shqiptarët e ndershëm, e këta nuk ishin zgjedhje të lira, por të grabitura nga Rilindja. Njerëzit e ndershëm duhet të ngrihen kundër banditëve që morën pushtetin me dhunë e me para, duke blerë popullin e varfër shqiptar”, u shpreh Maliqi.