“Trump merr mandatin e dytë, tashmë kemi 2 Amerika”, Alfred Cako shpjegon se si do të shpallet fitues presidenti në detyrë i SHBA-së 0 14

Konspiracionisti Alfred Cako vazhdon t’i qëndrojë mendimit të tij se Donald Trump do të marrë mandatin e dytë si president i SHBA, edhe pse ky i fundit humbi në zgjedhjet presidenciale të nëntorit përballë republikanit Joe Biden.

Sipas tij, ka vetëm 10% mundësi që Joe Biden të vihet në krye të Shtëpisë e Bardhë, ndërsa shton se Trump do të vazhdojë mandatin e dytë por vetëm për 2 vite dhe do të kërkojë zgjedhje të tjera 4 vjeçare, ku këto 2 vite do të konsiderohen si vitet e emergjencës dhe luftës kundër përfaqësuesve të Great Reset në SHBA.

Ai tregon edhe se si do të realizohet përmbysja e Trump, duke u shprehur se në datën 6 janar do të mblidhen dy Dhoma të Kongresit që do të ndahen në Dhomën e Përfaqësuesve dhe Senat, të cilat nuk do të pranojnë rezultatin e zgjedhjeve.

Do të vendoset që në 6 ose 7 shtete të ketë një auditim të rezultatit zgjedhor, i cili do të zgjasë 10 ditë, pra fillon në 7 janar dhe përfundon të dielën e 17 janarit, që do të thotë se emrin e presidentit të ri të SHBA do ta mësojmë në 18 janar.

Postimi i plotë:

Kur do zgjidhet Presidenti?

E di qe shume nga ju do te thoni: Cfare po flet? Presidenti u zgjodh me dt. 3 nentor nga populli dhe fitoi Biden.

Ja u kam sqaruar se ky eshte nje opsion, por qe ka pak gjasa qe te ndodhe, ndoshta 10%. Tash nuk ka nje Amerike por 2 amerika.

Opsioni tjeter ose 90% eshte qe Trump te vazhdoje mandatin e dyte, ndoshta 2 vjecar dhe do kerkoje zgjedhje te tjera 4 vjecare ku keto 2 vjet do konsiderohen si vitet e emergjences dhe luftes kunder perfaqesuesve te Great Reset ne USA dhe denimit te tyre per tradheti te larte e bashkepunim ne manipulimin zgjedhor ne zgjedhjet presidenciale te SHBA.

Ju do te pyesni se si mund te realizohet kjo? Une ja u kam shpjeguar ne nje shkrim te meparshem mekanizmin por po bej nje specifikim se kur mund te shpallet presidenti i ri i SHBA.

Mekanizmi eshte ky: ne dt 6 janar mblidhen dy dhoma te Kongresit te cilat do ndahen Dhomen e Perfaqesuesve dhe Senat dhe do marrin vendim per te mos pranuar vendimin e Elektoreve te dt.16 dhjetor.

Do vendoset qe ne 6 ose 7 shtete do te kete nje auditim te procesit dhe rezultatit zgjedhor. Kete auditim 10 ditor do ta drejtoje nje Komision mikst i dy dhomave te Kongresit me nga 5 antare secila dhe nje grup prej 5 antaresh te Gjykates Supreme. Pra komisioni do te kete 15 antare gjithesej dhe periudha e auditimit do te zgjase 10 dite, pra fillon ne dt.7 janar dhe mbaron ne dt.16 ose 17 janar diten e djele dhe ndoshta diten e hene dt.18 mblidhet perseri Kongresi me dy dhomat qe shpall kush do te jete Presidenti i ri i SHBA.

Pra emrin e presidentit do ta mesojme maksimumi ne dt. 18 janar dhe ne dt. 20 Presidenti do beje betimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kujdes, këto akse rrugore janë të rrezikshëm nga ngrica, ARRSH: Mos kaloni pa zinxhirë! 0 8

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirët në disa akse rrugore të vendit, për shkak të motit të acartë që ka përfshirë vendin.

Sipas ARRSH, gjatë natës ka pasur reshje me intensitet të ulët bore në veri, në juglindje, në akset e Dajtit, në Llogara, ku është punuar me shpërndarjen e kripës dhe me mjetet borëpastruese, teksa qarkullimi në këto rrugë kryhet pa probleme.

Njoftimi i ARRSH:

Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet të ulët 🌧në veri, në juglindje, në akset e Dajtit, në Llogara, 🚜 ku është punuar me shpërnadrjen e kripës dhe me mjetet borëpastruese. Qarkullimi kryhet pa probleme🚖
null📌Gjatë orëve të para të mëngjesit rekomandohet që kalimi të bëhet me zinxhirë për shkak të ngricave ❄️në akset: Qafë Bualli-Krastë, Ura e Cerenecit-Klenjë, Nikollare-Strelcë, Qafë Priskë-Qafë Mollë.
⚠️Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën 🚧⛔rrugore, të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë✔️

//B.W

Humbin jetën 23 persona pas marrjes së dozës së parë të vaksinës antiCovid në Norvegji 0 7

Zyrtarët norvegjezë po rishikojnë këshillat e tyre për të gjithë ata persona që marrin vaksinën anti-COVID. Agjencia Norvegjeze e Barnave raportoi se 13 persona të moshuar që morën një dozë të vaksinës humbën jetën pas efekteve anësore.

Në total 23 qytetarë kanë humbur jetën pasi morën vaksinën e Pfizer. Të gjitha rastet u shënuan tek pacientë në shtëpitë e të moshuarve, mbi moshën 80 vjeç. Ethe, të përziera dhe diarre ishin ndër efektet anësore tek 13 prej tyre bën me dije zyrtarët, çka dhe mund të kenë çuar në vdekjen e këtyre personave.

Rregullatorët tani ia lënë në dorë mjekëve që të konsiderojë se kush duhet të vaksinohet.

“Nuk ka ndonjë lidhje të caktuar midis këtyre vdekjeve dhe vaksinës. Ajo që themi është se nëse keni pacientë shumë të dobët, shumë të sëmurë dhe që kanë një jetëgjatësi të shkurtër, duhet të bëni një vlerësim shtesë të përshtatshmërisë së vaksinimit të këtyre pacientëve”, u shpreh Steinar Madsen, mjeku kryesore i Agjencisë.

“Ekziston një mundësi që këto reaksione anësore të zakonshme, të cilat nuk janë të rrezikshme për pacientët më të rinj, mund të përkeqësojnë sëmundjet tek të moshuarit”,- tha Madsen.null

“Ne nuk jemi të alarmuar për këtë, sepse këto janë dukuri shumë të rralla dhe ato ndodhën në pacientë shumë të dobët me sëmundje shumë të rënda”,- theksoi ai.

“Tani po kërkojmë që mjekët të vazhdojnë me vaksinimin, por të kryejnë vlerësime shtesë të njerëzve shumë të sëmurë, gjendja themelore e të cilëve mund të përkeqësohet.”

Në raportin e saj, Agjencia Norvegjeze e Barnave tha se një total prej 29 personash kishin pasur efekte anësore nga vaksinimi COVID-19, 21 gra dhe tetë burra. Në shtetin nordik më shumë se 30.000 persona janë vaksinuar në javët e fundit.

Në të gjithë botën, pas çdo fushatë vaksinimi masiv duke pasur parasysh numrin e madh të njerëzve të përfshirë, zyrtarët presin që të raportohen vdekje dhe efekte anësore të rënda.

Por, përcaktimi nëse vaksina shkaktoi ose jo vdekje mund të jetë shumë sfiduese dhe kërkon që të gjitha shkaqet e tjera të mundshme të përjashtohen.//B.W