Tronditet Elbasani/ Pas vrasjes së vëllait, eksploziv banesës së të shumëkërkuarit Talo Çela 0 30

Elbasani është tronditur nga një shpërthim me eksploziv. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 04:45 në fshatin Katundi i Ri.

Po ashtu bëhet e ditur se në banesë nuk jetonte askush, ndërsa si pasojë e eksplozivit janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Kujtojmë se Talo Çelës pak muaj më parë i vranë vëllain, Bujar Çelën. Paraprakisht dyshohet se ky është një mesazh i koduar për Çelën, i cili vijon të jetë në arrati. Aktualisht policia ndodhet në vendin e ngjarjes ndërsa po vijon me hetimin dhe zbardhjen e saj.

Po ashtu sjellim në vëmendje faktin se Policia e Shtetit më 7 korrik të këtij viti ka vënë në dispozicion shumën prej 10 mijë eurosh për këdo që jep informacion për kapjen e 49-vjeçarit, i shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar për vrasjen e vëllezërve Haxhiaj në Durrës, si dhe për grabitjen e ndodhur në prill të vitit 2019 në aeroportin e Rinasit./BW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E panë 33 milionë ndjekës! Pronari i Nusretit nën hetim se postoi një video ku tregonte organin e tij gjenital [VIDEO] 0 44

Denoncohet pronari i restorantit në Dubai ku u xhirua videoja e darkës së ministrave shqiptarë me biznesmenin Samir Mane. Shefi i famshëm i kuzhinës, Nusret Gokçe, po hetohet nga policia në Dubai, për shkak të një video që ka publikuar në rrjetet sociale.

Nuk bëhet fjalë për videon e ministrave shqiptarë, por për një video ku është ai vetë personazh. Sipas informacioneve nga mediat turke, një ndjekës i tij është ankuar se në video Nusret-it i shihen pjesët intime.

Mësohet se hetimi ka filluar menjëherë pas këtij denoncimi. Sipas akuzuesit, shpërndarja e një video të tillë tek platforma me 33 milionë ndjekës, është “Shkelje e moralit njerëzor”.

Në video duket teksa Nusret hidhet në shtrat dhe i shfaqen organet intime.

Nusret Gökçe, një biznesmen me famë botërore dhe fenomen i mediave sociale, tregoi organin e tij seksual në videon që publikoi muajt e fundit. Zyra e Prokurorit me rastin e nisjes së hetimit kundër bizbnesmenit Nusret Gökçe bëri një njoftim të shkurtër zyrtar dhe sqaroi se çështja bazohej në ankesën e një ndjekësi të tij.

Sipas mediave, qytetari paraqiti denoncimin së bashku me imazhin e videos, duke deklaruar se kjo ishte shpërndarë në një mënyrë të tillë që do të prishte moralin e njerëzve.

WhatsApp-Image-2021-01-27-at-14.45.05.jpg

WhatsApp-Image-2021-01-27-at-14.45.24.jpg

/iconstyle.al

Konflikt me thika në Vlorë/ Plagoset 42-vjeçari, autori në kërkim. Policia jep detajet e para të ngjarjes 0 15

VLORË

Një konflikt mes dy personave ka ndodhur këtë mbrëmje në zonën e njohur si “Shtëpia e Oficerëve” në Vlorë. Një person ka plagosur me thikë një tjetër shtetas, ndërsa menjëherë është larguar nga vendngjarja.

Dy personat e konfliktuar kanë qenë duke konsumuar alkool me njëri-tjetrin dhe më tej janë përleshur. Agresori ka qëlluar me thikë buke 42-vjeçarin  dhe më pas është arratisur. Policia dhe grupi hetimor janë në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të agresorit.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 23.01.2021, rreth orës 19:25, në vendin e quajtur “Shtëpia e oficerëve”, Vlorë, në një lokal, pas një konflikti të çastit, është goditur me mjet prerës (thikë), shtetasi A. B., 42 vjeç, i cili është dëmtuar lehtë në këmbë, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit, i cili menjeherë është larguar nga vendngjarja .

Grupi hetimor  po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.//B.W