Trazira në Londër, mijëra persona në shesh kundër masave anti-Covid 0 21

Mijëra banorë të Londrës kanë dalë sërish në rrugë për të kundërshtuar masat kundër koronavirusit të vendosura nga qeveria për të parandaluar përhapjen e gjerë të pandemisë.

Ndonëse Britania e Madhe renditet ndër vendet e para në botë për ecurinë e mirë të procesit të vaksinimit, autoritetet i tremben një vale të re infektimesh dhe për këtë arsye kanë hezituar të lehtësojnë masat në zonat më të rrezikuara.

Protestuesit u mblodhën në parkun Hyde dhe gjatë marshimit të tyre u regjistruan dhe përplasje me policinë.

Dhjetëra u arrestuan, ndërsa pati dëme materiale dhe në bizneset e lokalet në anë të rrugës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 6

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur