Takim me strukturat e Partisë Republikane në zonën e Selitës Tiranë. 0 44

Në takim e zonës së Selitës Kryetari i PR Fatmir Mediu theksoj se jetojmë në nje vend ku regjimi i korruptuar i Ramës ka zaptuar cdo gjë.

Të gjithë duhet të pyesim vehten.

A kemi liri? A kemi demokraci? A kemi standarte? A kemi respekt të shtetit karshi atyre që e votojnë? A janë pushtetarët shërbëtorë të njerëzve?

Nuk të bën njeri fakti se je kryeministër, je deputet apo je ministër, por kur je në këto pozicione ke disa detyrime shumë të mëdha, që të besosh tek njerëzit, të punosh për njerëzit dhe të vlerësosh çdo gjë që kërkojnë njerëzit, dhe në qoftë se i bën këto, atëherë mund ta shtysh shoqërinë përpara, ke forcë që të bësh ndryshime të mëdhaja.

Në qoftë se i shikon njerëzit nga lart dhe mendon se ti je ai që kontrollon çdo gjë dhe njerëzit nuk kanë vlerë, vetëm e shkatërron shoqërinë.

Edi Rama ka futur edhe një element tjetër shumë negativ në politikë, elementin e përbuzjes, të sharjes dhe të fyerjes.

Në të gjitha historitë e kombeve, një njeri që shan, një njeri që fyen, një njeri që përbuz, nuk mund të ndërtojë, vetëm shkatërron.

Shqipëria është një vend shumë i vogël. Shqipëria nuk mund të ndërtohet nëpërmjet konfliktit. Shqipëria ka vlera, ka tradita, të cilat po përpiqen t`i shkelin me këmbë, këta që janë sot në pushtet.

Respekti dhe marrëdhënia e drejtë me prindërit, me fëmijët, dëshira për të ndërtuar diçka të përbashkët.

 Unë dua t`a falënderoj Mikaelën sot që e filloi fjalën e vet me gjyshin e saj, sepse kjo është ajo që na mban ne të gjithë bashkë. Ne po nuk ditëm të respektojmë prindërit tanë, nuk mund të presim që të na respektojë dikush tjetër, as fëmijët tanë nuk do të na respektojnë nesër.

Por kur je në politikë dhe je në pozicione të tilla, ka shumë rëndësi se si sillesh, sepse do të thotë që mënyra se si sillesh ti, krijon një kulturë dhe një marrëdhënie në shoqëri. Në qoftë se kryeministri është përbuzës, është tallës, është përçarës, ashtu do të jetë dhe shoqëria. Prandaj ka ardhur momenti që ne duhet të ndryshojmë, duhet të ndryshojmë mentalitet, duhet të ndryshojmë kulturën./albaniareport.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mos thuaj titull! Triumfi në dorën e Inter, por Conte e ndalon të flitet për trofeun 0 3

Me shkëputjen prej 11 pikësh kur mbeten edhe tetë ndeshje deri në fund të kampionatit vetëm një “çmenduri” mund t’i hiqte nga duart Interit titullin kampion. Por Antonio Conte nuk është nga ata që pushtohet nga euforia. Tekniku ka ndaluar jo vetëm festën e parakohshme, por edhe përmendjen e fjalës titull në skuadrën e tij derisa matematika ta vulosë atë. Konfirmimi vjen nga Alessandro Bastoni, mbrojtësi dhe një nga zbulimet më të mëdha në këtë sezon për zikaltërit.

Është ndalur të flasim për titullin. Conte na e përsërit gjithmonë se duhet të jemi të përqëndruar. Kemi bërë një ecuri të shkëlqyer. Këtë e tregojnë 11 fioret radhazi, por do të luftojmë derisa të kemi sigurinë matematikore”, ka thënë futbollisti në një intervistë dhënë në televizionin zyrtar të Interit. Kryesuesit e Serie A do të luajnë të dielën në mbrëmje një ndeshje të vështirë, pasi do të zbresin në fushën e Napolit, që është në garë për një vend në Champions League.

Xhensila dhe stili ndryshe i stërvitjes në oborrin e shtëpisë me paralele dhe pemë 0 3

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj duket se po vazhdon të ndjekë këtë stil ndryshe të stërvistjes. Ajo ka postuar së fundmi në Instagram foto dhe video ku shihet duke bërë ushtrime në oborrin e shtëpisë. Ajo shfaqet edhe në një paralele duke stërvitur muskujt.

Këngëtarja mban veshur një kostum sportiv ngjyrë gri, ku duket në formë të mirë fizike. Fundja, ku ka më mirë se stërvitja në natyrë.