Skandali me zgjedhjet në KOKSH, përjashtohet FSHF dhe 22 Federata të tjera 0 15

Prej javësh jemi mësuar të dëgjojmë përplasje të forta dhe akuza mes palëve politike për zgjedhjet në Shqipëri, por asgjë nuk i afrohet asaj që po ndodh në Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar. Prej kohësh në kaos total dhe beteja në gjykatë, ai që duhet të ishte institucioni më i lartë i sportit në vend po përgatit në mënyrë të dyshimtë Asamblen e Përgjithshme të 17 prillit, nga ku do të dalë presidenti i ri dhe trupa drejtuese e tij.

Në dokumentin e hartuar nga Komisioni Verifikimit dhe Etikës, që nuk dihet se nga cilët persona përbëhet, por gjithsesi që për nga rëndësia duhet të ishte shumë zyrtar dhe në mënyrë protokollore duhej t’i dorëzohej anëtarëve të KOKSH bëhet e ditur se 23 Federata, për arsye të ndryshme, si mungesa e listës së aktiviteteve të vitit 2020, apo pagesës së kotës financiare të përvitshme nuk kanë të drejtë vote në Asamblenë e 17 prillit. Mes tyre Federata e Futbollit, ajo e Mundjes, Atletikës dhe Peshëngritjes, me këto të fundit që vazhdojnë të sjellin medalje.

Po ashtu, për mungesë dokumentacioni janë lënë jashtë garës edhe një nga kandidatët për president dhe të tjerë kandidatë për postet e tjera drejtuese të KOKSH.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lidhja e tyre mori fund papritur, Ana dhe Arsimi nuk i kursejnë thumbat në distancë për njëri-tjetrin 0 10

Lidhja e Arsimit dhe Anës mori fund brenda shumë pak javësh. Nuk kaloi shumë kohë nga momenti që ata të dy bënë publike lidhjen e tyre derisa vendosën të ndanin përfundimisht rrugët.

Këto kohë që dhe ndarja është bërë publike nuk kanë munguar as thumbat në distancë mes dy ish të dashuruarve. Si fillim ishte Ana ajo që publikoi në Instagram disa foto të saj dhe përkrah tyre shkroi: “Kur për mua të pyet bota, a të vjen keq që s’jam e jotja?!”.

Ndërsa Arsimi i është përgjigjur sot pyetjes së saj dhe ka nënkuptuar se është sërish gati për një lidhje të re, por këtë herë me vajzën e duhur.

“Lëre ti se ça më pyet mua bota, ndaloi ato lotët e tua të kota. Tirana më mungon. Beqar dhe për vajzën e duhur këtu”, ka shkruar Arsimi përkrah fotove të tij.

Don Xhoni ju bën një premtim fansave dhe gjithë armiqve të tij 0 6

Sot bëhet 1 vit nga koha kur emri i Don Xhonit u bë shumë i njohur në industrinë muzikore. Brenda këtij viti, Don Xhoni ka arritur shumë suksese në karrierën e tij falë talentit dhe fansave besnikë. Vetëm me një fressstyle në “Gjoni Black Entertainment”, Don Xhoni ka thyer rekord shikueshmërie në TikTok duke arritur 312 milionë shikime. “Make a posë” u kthye shumë shpejt në një hit ndërkombëtar dhe në sfidën më të madhe në TikTok.

Me rastin e këtij momenti të rëndësishëm në karrierën e tij, Don Xhoni ka shkruar një mesazh të gjatë për gjithë fansat e jo vetëm. Reperi shprehet se ky vit ka qenë i bukur, por edhe shumë i vështirë për shkak të pandemisë, që i ka përgjysmuar edhe të ardhurat si çdo artisti tjetër. Don Xhoni premton se fansat do të vazhdojnë të dëgjojnë shumë projekte prej tij, pavarësisht se bën pjesë në një industri, që ai e cilëson si të fëlliqur.