Shkojnë bashkë? Pas përfundimit të ‘Love Story’, Meri dhe Saimiri tregojnë planet e tyre! 0 68

Meri Murizi është vajza e përzgjedhur nga Saimiri mes 21 vajzave konkurente në “Love Story”. Ajo arriti të fitonte zemrën e 33 vjeçarit i cili e zgjodhi në natën finale si të preferuarën e tij për t’u njohur dhe vijuar lidhjen jashtë kamerave.

Në një intervistë për Daily Love Story, Saimiri tha se do të qëndrojë disa ditë në Shqipëri dhe më pas do të niset për Gjermani.

Ndërsa Meri pasi është pyetur nëse e ka në planet e saj një biletë për Gjermani ajo tha se diçka e tillë është në planet e saj, por do ta vendosë bashkë me Saimirin.

Ndërkaq ata të dy kanë nisur takimet e para pa kamera dhe në një story të postuar në instagram shihen shumë të afërt me njëri tjetrin.

“Më kanë pushtuar emocionet. Nuk e besoj ende se çfarë ka ndodhur. Për një moment besova se nuk do më zgjidhte. Kur përmendi që ti Meri ke ëndrra të tjera, unë kam punë të tjera në Gjermani, mendova po më thotë mirupafashim tani. Pastaj kur më tha ti je zgjedhja ime mbeta. Normale në planet e mia kam një bileta për një Gjermani, por do të shohim se çfarë do të diskutojmë dhe do të vendosim me Saimirin”, tha ajo.!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ka bërë buzët?! Sindi iu jep fund dyshimeve, ja e vërteta e ndërhyrjes estetike! 0 6

Konkurrentja e “Për’puthen”, Sindi Loci para pak ditësh pati një ballafaqim me Julin, ku pretendonte se ai e kishte ofenduar rëndë dhe që nga ai moment ajo nuk është shfaqur më në studio.

Ajo ka zhvilluar së fundmi një bashkëbisedim virtual me ndjekësit e saj, të cilët ndër të tjera e kanë pyetur se çfarë mendon ajo për ofendimet që bëhen ndaj saj.

“Mendoj se secili prej nesh ka ofenduar më shumë se një herë në atë tv-show. Është formati i tillë, që do s’do del nga vetja sepse përballesh me karaktere të ndryshe. Varet se si janë trajtuar situatat më vonë. Në rastin tim ofendimi im është pasuar gjithmonë me një “gjyq”. Në rastet kur unë kam qenë e ofenduar, isha po prapë unë në faj që po i merrja shumë seriozisht situatat”, iu është përgjigjur Sindi.

Një ndjekës është bërë kurioz nëse Sindi ka bërë ndërhyrje estetike në buzë dhe Sindi nuk ka ngurruar t’i përgjigjet.

“Jo dhe nuk dua të ndryshoj asgjë te vetja për momentin”, ka shtuar ajo.

auto_640-0-607d6bc58d3b6-300x533-11618896742.jpg

Pasi u bë nënë për herë të dytë, a do të bëjë dasmë me Eduartin?! Arbana Osmani përgjigjet TROÇ! 0 7

Arbana Osmani është shumë aktive në rrjete sociale dhe shpeshherë u përgjigjet ndjeksve kuriozë. Së fundmi moderatorja u pyet se kur do ta zbulojë portretin e djalit të saj të dytë, Diellit, dhe ajo iu përgjigj një herë e mirë.

“Po, shumë kuriozitet për një bebe që s’ka arsye pse të jetë në rrjetet sociale një herë për njëherë. Nëse kur të rritet do na kërkojë vetë (si Joni) ndoshta”, shkroi Osmani.

Ndërkohë, një ndjekëse e ka pyetur nëse do të organizojë një dasmë me partnerin e saj, regjisorin Eduart Grishaj.

“S’besoj se është e zakonshme, por prapë, a do bësh dasmë?”– ishte pyetja që iu drejtua.

“Sigurisht që është e zakonshme, ne jemi shqiptarë”, u përgjigj Arbana, duke nënkuptuar se planet për dasmë tashmë janë bërë.