Rumani/ 10 viktima dhe shumë të plagosur pas një zjarri në repartin Covid 0 8

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe të tjerë janë plagosur rëndë pas një zjarri që ra në një spital që trajtonte pacientë Covid në Rumani, njofton BBC.

Flakët prekën repartin e terapisë intensive në një spital public në qytetin lindor Piatra Neamt. Një mjek i cili u përpoq të shpëtonte pacientët ka marr plagë të rënda dhe ndodhet në gjendje kritike.

Ministri i Shëndetësisë së Rumanisë Nelu Tataru u tha mediave vendase se zjarri mendohet të jetë shkaktuar nga një qark i shkurtër elektrik.

Tataru tha se pacientët e tjerë të prekur nga Covid janë transferuar në një spital tjetër në qytetin Iasi.

Ndërkohë, mjeku i lënduar për të cilin thuhet se ka plagë në të gjithë trupin, është dërguar me avion ushtarak në Bukuresht.

“Ka edhe të tjerë persona nga stafi mjekësor që kanë marr djegie”, tha ministri duke deklaruar se po shkonte në Piatra Neamt për të ndjekur situatën.

Tetë nga viktimat raportohet se kanë qenë në dhomën ku ra zjarri dhe dy të tjerë në dhomën ngjitur./Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Capital T e thumboi -“Ma reper se ti është Lori” pas Mozzik reagon Loredana 0 4

Capital T ishte i ftuari i fundit i emisionit Gjoni Black, emision i moderuar nga Meriton Mjekiqi dhe nga i cili jo rrallë herë lindin pakënaqësi mes reperave të njohur.

Pas intervistës së gjatë, ashtu siç e do zakoni i emisionit, Kapo këndoi disa freestyle dhe një frazë e tij u interpretua si “thumb” për Mozzik.

E themi këtë pasi ai u shpreh: “Ma reper se ti është Lori”.

Kaq mjaftoi që fansat të aludojnë se mes dy reperave ka pakënaqësi dhe siç këtë detaj e vuri re edhe Mozzik.

Ky i fundit postoi një foto në të cilën shkruhet “Hustle baby hustle”, foto që u interpretua si një përgjigje për Capital T, si për t’i treguar që është nxituar.

Screenshot_1.png

 

Mirëpo edhe Loredana s’ka qëndruar duarkryq, pasi ajo e ka hequr nga Instagrami Kapon, ndërsa ky i fundit i ndjek të dy.

“Ma reper se ti është Lori…”/ Mos vallë CAPITAL T sapo thumboi MOZZIK-un?! 0 7

Capital T është padyshim një ndër reperët më të suksesshëm dhe më të komentuar, si nga mediat ashtu dhe nga publiku. Prej vitesh ai ka qenë pjesë e muzikës shqiptare ku i ka dhuruar shumë hite publikut tonë. E siç duket Capital T nuk e ka ndërmend të ndalet dhe pas albumit të fundit, po përgatitet të publikojë projekte të reja për fansat e tij të shumtë.

Trimi ishte i ftuari i kësaj jave në emisionin e Merion Mjekiqit, “Gjoni Black”, ku përveçse ngriti të gjithë në këmbë me freestyle-t e tij, gjithashtu nuk i shpëtoi as pyetjeve të bëra në lidhje me karrierën e tij dhe raportet me kolegët.

Mirëpo fansave iu bëri përshtypje një pjesë nga “freestyle” i tij, pasi ai shprehet “më reper se ti është Lori”. (minuta 56:05).

Pikërisht kjo pjesë u komentua gjerësisht si një thumb për Mozzik, duke patur parasysh marrëdhënien e këtij të fundit me Loredanën.

Nuk e themi dot me siguri nëse ishte thumb për Mozzik, por ndoshta do e marrim vesh shumë shpejt.