Rita Ora në qëndër të kritikave 0 28

Në muajin shkurt të këtij viti, këngëtarja Rita Ora mori vëmendjen e botës me projektin e saj më të ri të titulluar “Bang”.

Ajo u shfaq në videoklip me veshje tradicionale shqiptare, duke çuar peshë zemrat tona.

Mirëpo, një detaj në videoklipin e Ritës është bërë shkak që publiku të “kryqëzojë” këngëtaren. E kemi fjalën për qenin pitbull me veshë të prerë, që është shfaqur gjatë videos.

Një koalicion i organeve drejtuese veterinare dhe organizatave bamirëse të mirëqenies së kafshëve në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar ka nisur një peticion nëpërmjet të cilit i bën thirrja Qeverisë të mbyllë të gjitha boshllëqet ligjore që lejojnë vazhdimin e praktikës mizore të prerjes së veshëve.

Bashkëdrejtori i grupit “Focus on Animal Low”, Jordan Shelley tha: “U zhgënjeva kur pashë një qen me veshë të prerë në videon e Rita Orës, pasi përdorimi i qenve të gjymtuar në media po luan një rol të madh në normalizimin e prerjes së veshëve dhe rritjen e numrit të tyre që janë në pronësi të një individi.
Krahas thirrjes tonë për Qeverinë për të ndaluar importimin e qenve të prerë, ne i bëjmë thirrje të gjithëve me një platformë dhe me mediave që të mos ndajnë më asnjë imazh të qenve të prerë, me përjashtim kur kjo bëhet me qëllim ristrehimi, në mënyrë që të ndalojmë normalizimin e kësaj procedure të panevojshme të dhimbshme”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 6

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur

Ç’po ndodh?! Juli e pyet nëse do rikthehej prapë në Përputhen, Tea i jep këtë përgjigje! 0 4

Tea Trifoni është një prej ish kandidateve të “Përputhen” që vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Ajo është përfolur së fundmi për shkak të ndarjes nga Bearti, një ndarje që është shoqëruar me debate dhe akuza të ndryshme.

Vetë Tea sqaroi se motiv ishte xhelozia e Beartit i cili sipas saj e ndiqte kudo. Ndërkohë së fundmi Tea ka vendosur t’ju përgjigjet pyetjeve të fansave të cilët janë interesuar për jetën e saj personale dhe ndër të tjera ka rënë në sy një pyetje që i ka drejtuar Juli.

Ky  fundit e ka pyetur Tean nëse do të futej sërish në “Për’puthen” dhe kjo nuk është hera e parë që Juli interesohet për këtë gjë.

“Pse s’të mjaftojnë vajzat që ke aty o Juli?”, i është kthyer ajo dhe sicc duket nuk e paska në plan momentalisht.

173042443_507854890221475_272001068770455543_n.jpg