Rezultati më i mirë i vitit në renditjen e FIFA-s, Shqipëria nuk ndryshon pozicion 0 77

Kombëtarja e Shqipërisë e mbyll vitin në vendin e 66-të në klasifikimin e përgjithshëm të FIFA-s. Asnjë ndryshim nga renditja e muajit nëntor, ku skuadra kuqezi fitoi tre pozicione pas dy fitoreve në ndeshjet e fundit në Ligën e Kombeve.

ShqiperiaKy është rezultati më i mirë i përfaqësueses kuqezi në vitin 2020 sa i përket renditjes botërore.

KosovaAsnjë ndryshim edhe për Kosovën, që këtë e vit e mbyll në vendin e 117-të në klasifikimin e FIFA.

FifaSa i përket kryesuesëve, Belgjika ruan vendin e parë e ndjekur nga Franca dhe Brazili.

 

 

 

(balkanweb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 2

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur

Bitcoin shënon sërish rekord, rritje me 5% në një ditë, shkon mbi 63 mijë dollarë 0 2

Bitcoin u ngjit në një rekord të ri ditën e martë prej 63 mijë dollarësh, ndërsa investitorë po presin debutimin në bursë të Coinbase.

Çmimi i Bitcoin u rrit me 5% në 24 orët e fundit, në 63,171 dollarë, sipas të dhënave të CoinMetrics, përpara se të tërhiqej në 62,653 dollarë. Ether, kriptomonedha e dytë më popullore, shkoi deri në 2,222 dollarë.