Reshje shiut në gjithë vendin, lumi Shkumbin rrezikon të dalë nga shtrati, në Lezhë rrëshqasin dherat, evakuuohen 27 familje 0 37

Lumi Shkumbin 

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar problemetika të shumta.

Reshjet e dendura të shiut gjatë natës kanë fryrë lumin e Shkumbinit duke rrezikuar që të dalë nga shtrati. Lumi është fryrë në pikat e tij maksimale dhe situata paraqitet serioze.

E njëjta situatë paraqitete edhe në përroin e Zaranikës, i cili nga reshjet është fryrë dhe rrezikon të dalë nga shtrati duke sjlle kështu përmbytjen e tokave që gjenden përreth.

Gjithashtu edhe në Lezhë ka patur probleme, ku reshjet e shiut kanë qenë prezente gjatë gjithë natës.

Në Lezhë në zonat Zadrimë, Torovicë, Spiten, Tresh 2800 hektarë tokë janë nën ujë. Bëhet me dije se deri tani janë evakuuar 27 familje, pasi problem mbetet rrëshqitja e dherave.//NewsBomb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 3

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur

Bitcoin shënon sërish rekord, rritje me 5% në një ditë, shkon mbi 63 mijë dollarë 0 2

Bitcoin u ngjit në një rekord të ri ditën e martë prej 63 mijë dollarësh, ndërsa investitorë po presin debutimin në bursë të Coinbase.

Çmimi i Bitcoin u rrit me 5% në 24 orët e fundit, në 63,171 dollarë, sipas të dhënave të CoinMetrics, përpara se të tërhiqej në 62,653 dollarë. Ether, kriptomonedha e dytë më popullore, shkoi deri në 2,222 dollarë.