Rama viziton sërish familjen e Klodian Rashës, një ditë pas vendimit për t’iu dhënë trajtim financiar 0 19

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sërish mëngjesin e sotëm familjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, i cili u vra nga një efektiv i Forcave Shqiponja, pasi nuk iu bind urdhrit për të ndaluar.

Vetëm një ditë më parë, qeveria shqiptare vendosi t’i japë një trajtim financiar mujor familjes së të ndjerit.

25-vjeçari Klodian Rasha u qëllua me dy plumba nga efektivi i policisë, pas mesnatës së të dielës së kaluar, ndërsa deri më tani kryeministri Rama ka zhvilluar tre vizita në familjen e tij./balkanweb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Deklarata shokuese: Vaksina e koronavirusit mund t’i kthejë njerëzit në homoseksualë! 0 11

Në një kohë kur vaksina e koronavirusit po kërkohet në doza të larta nga shumë shtete për ti dhënë fund pandemisë, një rabin ortodoks ka deklaruar se mund të ndikojë në prirjet seksuale të njerëzve.

Rabini Daniel Asor, i cili ka një numër të lartë ndjekësish në rrjete sociale ka deklaruar se: “Vaksina e Covid mund t’i kthejë njerëzit në homoseksualë”.

Një media izraelite raportoi se Daniel Asor gjithashtu deklaroi se përpjekjet për të vaksinuar sa më shumë njerëz ishin pjesë e një ‘qeverie dashakeqe’, e cila po përpiqet të ndryshojë botën. Në fakt, nuk ka asnjë provë që vaksina e koronavirusit lidhet me homoseksualitetin dhe bie në kundërshtim me thirrjet e tjera të Daniel Asor, i cili i kërkonte njerëzve që të vaksinoheshin.

Sipas Independent, Asor përdori një predikim të kohëve të fundit për të thënë: “Çdo vaksinë është bërë duke përdorur një substrat embrional dhe ne kemi prova se shkakton prirje të kundërta. Vaksinat merren nga një substrat embrional, dhe ata e bënë këtë edhe këtu, kështu që kjo mund të shkaktojë prirje të kundërta”, për të cilën i referohej homoseksualitetit.

‘’Së shpejti’’, eksperti i OBSH parashikon: Do të ketë mbi 100 mijë vdekje në javë nga COVID-19 në rang global 0 7

OBSH ka parashikuar se numri i viktimave nga COVID-19 në rang global do të rritet.

Së shpejti vdekjet javore pritet t’i kalojnë 100 mijë, teksa rreth 47% të tyre deri më tani i ka Amerika.

Nga ana tjetër në Europë ka një stabilizim të shifrave, por përsëri mbeten në nivele të larta.

Ky parashikim është bërë pikërisht nga një ekspert kryesor për emergjencat, Mike Ryan.

 

 

 

 

 

 

 

 

(BalkanWeb)