Rama sërish për provokimin: Po e them shqip, hartë leshi, ngërç i Serbisë! 0 17

Kryeministri Edi Rama nga Kukësi , ku po prezanton kandidatët e zonës, komentoi edhe njëherë provokimin e Vuçiç me hartën e Kosovës.

Rama: Ja dolëm të çajmë rrethimin për vaksinat kemi Pfizer dhe Astrazeneca, deri dje kanë qenë afër 42 mijë të vaksinuar , do vijojë , kemi në proces një marrëveshje për një sasi të madhe vaksinash, se nuk e kemi ende ritmin që barra për turizmin të jetë e lehtë.

Në këtë fazë finale te luftës, kemi nisur ta zbrapsim nga pak, drita ka filluar të duket, duam të dalim nga ky tunel një orë e më parë, njësoj si vende të BE edhe pse u lamë jashtë skemës së vaksinave.

Po e them shqip,harte leshi,  Vuçiç u kthehet herë pas herë provokimeve, të qash a qeshësh, dhe kjo është një ngërç që e kanë ata, jo ne. Kjo dekadë do jetë ajo e shqiptarëve

Ndërkohë për tu kthyer te 25 prilli. Jam këtu me tre kolegë , miq të skuadrës së Kukësit që unë them se është më e mira që kur unë jam në PS.
Më vjen mire që këtë skuadër e kemi formuar për një rritje cilësie.

Petriti e prit me kënaqësi dhe dyzim, dhe kjo lidhej me një fakt që ma bëri hapur, sa do t’i vlejë Tropojës përfshirja ime tha ai, sa do jemi në në gjëndje të bëjmë më tej për Tropojën se ndryshe me tha skam pse angazhohem.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U shpall fajtor për vdekjen e George Floyd, zbulohet se çfarë kishte shkruar në dorë ish – polici Chauvin, ku u paraqit në sallën e gjyqit 0 5

Derek Chauvin, ish-oficer në policinë e Minneapolis në SHBA, është dënuar me 40 vite burg, pasi u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd. Sipas mediave të huaja, 45-vjeçari Chauvin, u paraqit në sallën e gjyqit nën masa të rrepta sigurisë për të mësuar vendimin e jurisë.

Bashkë me të në sallë, ishte edhe avokati që e mbronte, Eric Nelson. Pikërisht, numrin e këtij të fundit, Chauvin e shkruajti në dorë, në mënyrë që nëse shpallej fajtor (gjë që ndodhi) do ta telefononte menjëherë.

Avokati deklaroi se Chauvin kishte frikë se copa e letrës do i merrej, ndaj dhe vendosi të shkruante numrin në dorën e tij. Si një ish-oficer policie që kishte bërë tashmë disa paraqitje në gjykatë, Chauvin parashikonte që të kishte qasje të kufizuar në një telefon, por e dinte se do të lejohej të telefononte avokatin e tij, ka thënë më tej Nelson.

Chauvin, i cili mund të dërgohet në burg për dekada, u shpall fajtor si i akuzuar për vrasje të paqëllimtë të shkallës së dytë, vrasje të shkallës së tretë.

Juria me gjashtë anëtarë të Bardhë dhe gjashtë anëtarë me ngjyrë ose multiracial u kthye me verdiktin e saj pas rreth 10 orësh diskutimesh brenda dy ditësh.

 

foto galeri foto galeri

Shefi i kuzhinës dhe pronari i shumë restoranteve, Nusret Gökçe paditet me 5 milionë dollarë! 0 8

Kasapi turk, shefi i kuzhinës dhe pronari i shumë restoranteve, Nusret Gökçe, i njohur gjerësisht si ‘Salt Bae’, po përballet me një proces gjyqësor prej 5 milion dollarësh për shkelje të së drejtës së autorit. Një artist amerikan thotë se Gökçe përdori artin e tij pa leje.

Vepra artistike në fjalë është një ilustrim i tij në pozën e tij të famshme duke hedhur kripë. Artisti i Brooklyn, Logan Hicks, thotë se ai dhe shoku i tij Joseph Iurato u punësuan nga Gökçe për të krijuar një mural të tij, por më pas përdorën të njëjtën vepër arti në restorantet e tij në të gjithë botën dhe si logon e tij, sipas New York Post.

Hicks zbuloi se Gökçe dhe kompanitë e tij kishin përdorur të njëjtin imazh pa leje në shfaqjet e dritareve, në menutë, çanta, paketimet, shenjat dixhitale dhe etiketën për linjën e erëza të Salt Bae, sipas padisë.

Gökçe u bë i famshëm për herë të parë në vitin 2017 kur imazhet e tij duke spërkatur kripë në një biftek u bënë virale në Instagram.