Probleme me dëgjimin, këngëtarja e njohur rrëfen si e mori vesh lajmin: Eca lakuriq nëpër shtëpi dhe… 0 41

Këngëtarja me famë botërore, Jessie J ka dhënë një lajm jo të mirë për veten e vet.

Jessie ka treguar se pas një kontrolli të kryer tek mjeku, kishte mësuar se kishte sindromën “Meniere”, që e bën të pamundur dëgjimin.

Nëse menduat se këngëtarja e priti keq këtë lajm, e keni gabim pasi mënyra si e përballoi është për t’u duartrokitur!

Jessie shkoi në shtëpi, u kujdes për veten, chatoi me njerëz që e bëjnë të qeshë dhe me njërin gisht në vesh (për shkak të zhurmës që i shkaktonte), pa serialin e saj të preferuar.

“Sot shkova tek një doktor për veshët dhe mësova se kam sindromën “Meniere”. Fjeta. Bëra pasta. Lyeva vetullat. Bëra një trajtim fytyre. Lyeva veten me vaj kokosi dhe eca lakuriq nëpër shtëpi, duke dëgjuar muzikë krishtlindjesh (sado e çuditshme të duket). Qava me të madhe (më mungoi familja ime dhe miqtë). E rëndësishme është të shfryhesh. S’mund ta ndryshoja, ndaj mos e lejo të të prishë Krishtlindjen. Chatova me njerëz që më bëjnë për të qeshur. Shkruajta disa qëllime për vitin 2021. Tani po shikoj “Queen’s Gambit” me njërin gisht në vesh. E kam parë episodin e parë katër herë sepse kam 0 fokus dhe veshi im tingëllon sikur dikush ka hyrë dhe ka ndezur tharësen.

I dërgoj dashuri të gjithë njerëzve që kanë nevojë për të, qofshin vetëm apo jo. Mendo për gjërat që ke këtë javë, jo për ato që nuk ke.”- shkruan këngëtarja në postimin e saj, duke i motivuar të gjithë.

foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Xhensila dhe stili ndryshe i stërvitjes në oborrin e shtëpisë me paralele dhe pemë 0 3

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj duket se po vazhdon të ndjekë këtë stil ndryshe të stërvistjes. Ajo ka postuar së fundmi në Instagram foto dhe video ku shihet duke bërë ushtrime në oborrin e shtëpisë. Ajo shfaqet edhe në një paralele duke stërvitur muskujt.

Këngëtarja mban veshur një kostum sportiv ngjyrë gri, ku duket në formë të mirë fizike. Fundja, ku ka më mirë se stërvitja në natyrë.

A ke qef të martohesh me shqiptare apo kosovare?” Bearti iu përgjigjet ndjekësve me një mesazh të fuqishëm 0 5

Së fundmi, ai ka realizuar një bashkëbisedim me ndjekësit e tij në Instagram ku i janë drejtuar pyetje në lidhje me tema të ndryshme.

“A je në ndonjë lidhje tjetër?” e ka pyetur një ndjekës ish-konkurrentin dhe ai i është përgjigjur prerë që Jo.

Ndërkohë, ndjekësit nuk kanë ngurruar që ta pyesin se si e sheh njeriun me të cilin do të martohet në të ardhmen.A ke qef të martohesh përfundimisht me shqiptare apo kosovare? Më kthe përgjigje”, i ka shkruar ndjekësi/ja në formë lutjeje.

“S’kam dashur që të përgjigjem fare, po aq shumë herë ma keni bërë këtë pyetje që s’po mundem ta tejkaloj më. E para çfarë rëndësie ka shqiptare/kosovare. Në fund të gjithë shqiptarë jemi. S’di pse kaq shumë “urrejtje” se kam parë edhe në komente “Ju shqiptarët, ju kosovarët..” Turp.

Përsa i përket pyetjes unë kam shprehur se nëse dikush më pëlqen s’ka rëndësi nëse është shqiptare, kosovare a gabele. Më falni që u shpreha kështu, por duhet të kuptoni se të gjithë jemi shqiptarë dhe kemi luftuar për të njëjtin flamur dhe ne”, i është përgjigjur Bearti.