Princ Leka dhe Elia Zaharia bëhen prindër,vogëlushja merr emrin Geraldina 0 30

Princ Leka dhe Elia Zaharia janë bërë prindër për herë të parë. Abc news shkruan se pak më parë Elia ka sjellë në jetë një vajzë në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.

Mësohet se çifti e ka pagëzuar vogëlushen me emrin Geraldina, duke trashëguar emrin e mbretëreshës.

Princesha shqiptare Elia Zaharia ka zgjedhur të ruajë privatësinë gjatë nëntë muajve të shtatzënisë, duke shmangur daljet publike./Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktorja e “Hair”, Lynn Kellogg ndërron jetë në moshën 77 vjeçare 0 16

Lynn Kellogg, e cila njihet më shumë për paraqitjen e saj në “Hair”, vdiq më 12 nëntor në St. Louis, Misuri.

Ajo ndërroi jetë në moshën 77 vjeçare.

Nissan Juke vjen tek Auto Mita – joshës, dizajn intrigues e teknologji të avancuar!

Sipas publicistit të saj, shkaku i vdekjes ishte COVID-19, njoftoi New York Times.

Lynn Kellogg (Foto: Getty Images)

Burri i saj, John Simpers, raportoi se ajo u infektua në një tubim të madh teatri në Branson, Missouri, në të cilin shumica e të pranishmëve ishin pa maska.

“Ajo ishte e diagnostikuar me leukemi dhe ky ishte problemi kur u sëmur nga COVID-19”, tha Simpers për KTVI Fox 2. “Së bashku me këtë, leukemia është shkatërruese”.

“Ajo është ndoshta një nga njerëzit më modest që kam takuar ndonjëherë”, tha Simpers për gruan e tij, e cila luajti personazhin e Sheila në “Hair”. “Ajo njihte shumë njerëz. Të shtunën isha pesë orë në telefon. Pesë orë. Njerëzit që më telefonuan, njerëzit e mërzitur në të gjithë vendin. Është e mahnitshme dhe kjo akoma po ndodh”.

Lynn Kellogg (Foto: The New York Times)

Nissan Juke vjen tek Auto Mita – joshës, dizajn intrigues e teknologji të avancuar!

E SPONSORUARKLIKO KËTU

Kellogg fitoi një ‘Emmy’ ashtu edhe një çmim ‘Peabody’ për punën e saj në serinë “Animals, Animals, Animals” (1976 deri 1980).

Në vitet 1960 dhe ’70, ajo gjithashtu bëri paraqitje të shumta në shou të ndryshme, duke përfshirë “The Tonight Show Starring Johnny Carson” dhe “The Mike Douglas Show”.

Sipas KTVI, më vonë në karrierën e saj, Kellogg ishte e përfshirë në industrinë e muzikës së krishterë në Ozarks.

Lynn ka lënë pas bashkëshortin, një motër dhe dy vëllëzër. /Telegrafi

Zgjidhni aventurën tuaj më poshtë! Pesë trendet më të mëdha të flokëve për stinën e dimrit 0 4

Çfarë do të bësh me flokët tuaj këtë dimër? Koha për t’i ndryshuar ato, dhe ne jemi këtu për t’ju ndihmuar!

Chris Appleton, stilist i famshëm i Kim Kardashian-West, J Lo dhe Dua Lipa, zgjodhi pesë trendet më të mëdha të flokëve këtë dimër.null

Tani është koha kur ju duhet të bëni ndryshimin e madh? Zgjidhni aventurën tuaj më poshtë!

1 – Balluket “perde”

Nëse nuk keni pasur baluket e këtij lloji në sytë tuaj, me siguri e keni parë këtë trend të flokëve tek të famshëm si Camila Cabello, Jennifer Lopez etj.

“Ne goditëm në shenjë me disa baluke të modelit “perde” te J Lo, disa javë më parë, dhe njerëzit i adhuruan ato”, shpjegon Appleton.

“Unë mendoj se ato janë gjithashtu një mënyrë e thjeshtë për t’i dhënë flokëve një pamje të freskët pa pasur nevojë t’i stiloni shumë, gjë që është pikërisht ajo që njerëzit po kërkojnë tani, veçanërisht duke qenë në thirrjet e Zoom gjatë gjithë ditës”.

2 – Bombshell

Flokët e mëdhenj janë kthyer! Paraqitja “bombshell” nuk është rezervuar vetëm për tapetin e kuq.

“Njerëzit i duan flokët me volum. Duket se si japin dritë dhe shpirt fytyrës”, thotë Chris.

3 – Karamele e ftohtë

Po kërkoni mënyra për të ngritur gjendje shpirtërore? Appleton sugjeron të shkoni me nuanca të lehta dhe me shkëlqim.

Nëse J Lo nuk ju bind, hidhni një sy nga Kylie Jenner, e cila gjithashtu çeli ngjyrën e flokëve në karantinë.

4 – “Bob” është kthyer!

Ndjeni dëshirën për një goditje më të madhe? Është gjithmonë koha e përkryer për një prerje bob.

Përqafoni kaçurrelat tuaja

Chris Appleton thotë: “Njerëzit gjithashtu po përqafojnë flokët e tyre natyralë dhe ata duken kaq bukur”.//Telegrafi.com