Poem Blu sfidon mamin dhe babin në INSTAGRAM që pa mbushur akoma një muaj 0 67

Poemblu ka nisur nga sfidat që tani dhe nuk po flasim për faktin që i lë prindërit pa gjumë pjesën më të madhe të netëve. Këtë vit të ri, çifti Ledri dhe Sara e nisën duke publikuar foton e parë në profilin e vetë Poemblu në ‘Instagram’. Që nga ajo ditë, bebushja ka arritur në plot 32.6k ndjekës, një shifër goxha e lartë në kaq pak kohë.

poem_blu.png

Nga ana tjetër babai i saj, me një karrierë të gjatë në skenat shqiptare, ka arritur të mbledhë ndër vite 1.6 milion ndjekës. Ndërsa Sara numëron 302k ndjekës, shifër kjo që u rrit ndjeshëm pasi lidhja me Ledrin u bë publike, sepse më herët profili i saj ishte privat.

ledri-215x400.jpg

Me një llogari të thjeshtë sa mendoni se do shkonte numri i ndjekësve të Poemblu pas një viti, kur në vetëm një muaj jetë po bën namin? Epo ka shumë mundësi që ndjekësit të shkojnë më shumë tek faqja e saj, sepse aty ka video dhe foto të pjesës më të bukur, të Sarës dhe Ledrit bashkë.

sara-218x400.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Princi i futet muzikës dhe kënga e parë është një diss për Jasminën 0 3

Shumë personazhe të “Për’puthen” kanë zgjedhur të shfrytëzojnë në maksimum famën e tyre duke u bërë pjesë e muzikës. I fundit që i është bashkuar grupit të muzikantëve të “Për’puthen” është Princi. Ky i fundit ka sjellë një version të ri të këngës “Xhoana” të Akrepit. Ai e ka publikuar këngën të plotë ditën e sotme në kanalin e tij në “Youtube” dhe hapur është një diss për Jasminën.

“Ah moj Jasmina më morë mendt e mia. Hipa te ai Benzi e s’doja më t’ja dija. Lëre se nuk është për ty më thoshte dhe shoqnia, por gropëzën tek mjekra nga afër do ta shihja. I ke hak rolet në filma Hollywoodi, bukuri po e me aktrim ta fut ti. Bashkë në helikopter me shëtit në Ballkan, se mu shtire vullkan pastaj m’dole kallkan. Zemrën ma ndeze, por tani vetë e fika po ti paske pas sytë nga Amerika. Unë s’jam peshk, por i sinqertë dhe kampion je mësu me lepura, luan nuk përballon”, shprehet Princi për Jasminën në këngë dhe në fund i thotë “Bye torollake”.

Vendimi për baret dhe restorantet: Nga nesër të hapura me dy orë më shumë 0 5

Duke filluar nga dita e nesërme, lokalet dhe restorantet do të qëndrojnë hapur me dy orë më shumë: nga ora 06:00 e mëngjesit deri në orën 22:00 të mbrëmjes. Kjo përkon edhe me orarin e lëvizjes së qytetarëve. Vendimi u mor sot nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga situata e përmirësuar me koronavirusin në vendin tonë.