Përplasje me Policinë dhe shoqërime, mbyllet protesta në Tiranë 0 36

Është mbyllur protesta e katërt për vrasjen e të riut Klodian Rasha më 8 dhjetor nga një efektiv policie.

Protestuesit u mblodhën te Kryeministria, për të marshuar më pas drejt Drejtorisë së Policisë, ku kërkuan lirimin e të arrestuarve.

Në këtë vend nisi dhe përplasja, ku protestuesit dëmtuan sinjalistikën dhe hodhën sende të forta ndaj policisë, ndërkohë që kjo e fundit iu kundërpërgjigj me gaz lotsjellës.

Gjatë protestës së sotme policia ka shoqëruar disa person, mes të cilëve ka dhe të mitur. Në protestën e sotme, policia zgjodhi që ë ndërhynte që në fillim për shpërndarjen e të rinjve.

Protesta të ngjashme ka pasur dhe në shumë qytete të tjera të Shqipërisë, ku të gjitha kanë pasur si kërkesë kryesore drejtësi për 25-vjeçarin e vrarë.

Ndërkohë, është bërë me dije se një efektiv policie ka mbetur i plagosur sot dhe po merr ndihmën e nevojshme mjekësore./ Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U përfol se hyri mes Jenniferit dhe Alexit, flet për herë të parë Madison LeCroy 0 3

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez janë ndarë pas disa vitesh së bashku. Lajmin e konfirmuan vetë dyshja përmes një deklaratë për “Today”.

“Kemi kuptuar që shkojmë më mirë si miq dhe të tillë do të mbetemi. Do të vazhdojmë të punojmë bashkë dhe të mbështesim njëri-tjetrin në punët, bizneset dhe projektet tona. I urojmë më të mirën njëri-tjetrit dhe fëmijëve të secilit. Në shenjë respekti, komenti i vetëm që kemi për ju është faleminderit të gjithëve atyre që na kanë mbështetur me fjalët dhe mirësinë e tyre”, thanë ata.

Ndërkohë në rrjet kanë qarkulluar lajme se shkaku i ndarjes është bërë tradhtia nga ana e Alex-it. Sipas këtyre lajmeve, ai e ka tradhtuar Jennifer-in me Madison LeCroy.

Kjo e fundit është pyetur për ndarjen e çiftir nga “Page Six” dhe është përgjigjur shkurt.

“Më kapët të papërgatitur! Ju uroj atyre më të mirat”, ka thënë Madison.

Lamtumira e Fundit për Princ Philip! Duka që do të mbahet mend si një njeri me ‘guxim 0 3

Pas kambanave dhe të shtënave të armëve, Princi Philip u largua nga Pallati Windsor, në udhëtimin e tij të fundit.

I shoqëruar nga 730 forca ushtarake, në makinën e dizenjuar nga vetë ai, trupi i princit u zhvendos nga Kështjella në Windsor për në Katedralen Saint Thomas .

Sipër arkivolit u vendosën zambakë, të zgjedhur nga vetë mbretëresha, si për të kujtuar edhe njëherë të fundit se ajo vazhdon të jetë “ His Lilibeth”.