Përleshet biznesmeni dhe politikani/ Incidenti në Elbasan mes Luçiano Boçit të PD dhe Gjergj Lucës 0 25

Një përplasje fizike ka ndodhur sot në Elbasan mes Kandidatit të PD Luciano Boçi dhe biznesmenit Gjergj Luca.

Debati i cili ka nisur me fjalë ka degraduar në përplasje fizike. Ngjarja ka ndodhur në Labinot Fushë teksa Z. BOCI dilte nga një takim elektoral.

Kandidati i PD ka denoncuar në Prokurori biznesmenin ndërsa tha se dhuna ka prapavijë politike.

Edhe biznesmeni Gjergj Luca ka denoncuar në polici dhunën duke kërkuar zbardhjen e incidentit. Luca e cilësoi Bocin politikan rrugaç i cili e ka provokuar dhe i ka marrë telefonin.

Incidenti vjen vetëm 4 ditë pas incidenteve të ndodhura me rastin e Ditës së Verës ku militantë të dy partive u përleshen mes tyre.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 3

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur

Bitcoin shënon sërish rekord, rritje me 5% në një ditë, shkon mbi 63 mijë dollarë 0 3

Bitcoin u ngjit në një rekord të ri ditën e martë prej 63 mijë dollarësh, ndërsa investitorë po presin debutimin në bursë të Coinbase.

Çmimi i Bitcoin u rrit me 5% në 24 orët e fundit, në 63,171 dollarë, sipas të dhënave të CoinMetrics, përpara se të tërhiqej në 62,653 dollarë. Ether, kriptomonedha e dytë më popullore, shkoi deri në 2,222 dollarë.