Pengmarrja dhe ekzekutimi i Jan Prengës/ Gazetarja jep detajet: Kërkimet për trupin vazhdojnë, vrasja për shkak të konflikteve të të vëllait 0 39

Kërkimet ka disa ditë që kanë nisur, mirëpo kanë qenë pa rezultat.

Prenga u mor peng më 17 janar në Kamëz dhe dyshohet se kjo ngjarje ka ndodhur, për shkak konflikteve të vëllait të tij.

Mësohet se Prenga është dërguar në një kompleks në Shijak dhe policia dyshon se pengu atje ka ndërruar jetë.

Ka dyshime se pengmarrësit nuk kanë dashur që ta vrasin Jan Prengën, por gjithçka ka dalë jashtë kontrollit.

Për këtë peng-marrje janë arrestuar 6 persona. Janë edhe persona të tjerë, të dyshuar të përfshirë në ngjarje, për të cilët është lëshuar urdhër-arrest ndërkombëtar.

 

 

 

 

(Balkanweb)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U përfol se hyri mes Jenniferit dhe Alexit, flet për herë të parë Madison LeCroy 0 3

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez janë ndarë pas disa vitesh së bashku. Lajmin e konfirmuan vetë dyshja përmes një deklaratë për “Today”.

“Kemi kuptuar që shkojmë më mirë si miq dhe të tillë do të mbetemi. Do të vazhdojmë të punojmë bashkë dhe të mbështesim njëri-tjetrin në punët, bizneset dhe projektet tona. I urojmë më të mirën njëri-tjetrit dhe fëmijëve të secilit. Në shenjë respekti, komenti i vetëm që kemi për ju është faleminderit të gjithëve atyre që na kanë mbështetur me fjalët dhe mirësinë e tyre”, thanë ata.

Ndërkohë në rrjet kanë qarkulluar lajme se shkaku i ndarjes është bërë tradhtia nga ana e Alex-it. Sipas këtyre lajmeve, ai e ka tradhtuar Jennifer-in me Madison LeCroy.

Kjo e fundit është pyetur për ndarjen e çiftir nga “Page Six” dhe është përgjigjur shkurt.

“Më kapët të papërgatitur! Ju uroj atyre më të mirat”, ka thënë Madison.

Lamtumira e Fundit për Princ Philip! Duka që do të mbahet mend si një njeri me ‘guxim 0 3

Pas kambanave dhe të shtënave të armëve, Princi Philip u largua nga Pallati Windsor, në udhëtimin e tij të fundit.

I shoqëruar nga 730 forca ushtarake, në makinën e dizenjuar nga vetë ai, trupi i princit u zhvendos nga Kështjella në Windsor për në Katedralen Saint Thomas .

Sipër arkivolit u vendosën zambakë, të zgjedhur nga vetë mbretëresha, si për të kujtuar edhe njëherë të fundit se ajo vazhdon të jetë “ His Lilibeth”.