Pas skandalit Andi-Tea-Beart, flet autorja e programit: ‘Unë kam në dorë fakte që Tea ka pasur më shumë se një pëlqim në Për’puthen!’ 0 21

Që pas skandalit të trekëndëshit Tea-Beart-Andi, Olsa nuk ka dhënë asnjë intervistë për këtë ngjarje, por sot ishte e ftuar në Top Albania Radio për të zbuluar disa detaje më shumë.

Fillimisht duhet t’ju kujtojmë se Tea doli çift me Andin, ndërsa kishte një lidhje jashtë programit me ish-konkurrentin Beart Rexhepi. Pasi dolën fotot, ku çifti Tea dhe Beart putheshin në buzë, Tea publikoi dhe një video, e cila shprehej se Olsa ishte në dijeni. Po çfarë mendon Olsa për këtë?!

Gjatë intervistës në programin “Pardon My French” me Jonida Aliçkolli dhe Kejvin Kalo, Olsa Muhameti shprehet se ajo nuk ka reaguar vetëm për të mos dëmtuar imazhin e Teas apo Beartit. Ajo gjithmonë është munduar që t’i mbrojë dhe të mos i dëmtojë edhe më shumë pas asaj ngjarjeje.

Unë në fakt kam disa fakte të cilat nuk i kam bërë publike për faktin që nuk doja ta dëmtoja Tean, mendova që Tea u gjend në një keqmenaxhim të situatës, ajo keqmenaxhoi këtë situatë që i plasi nga duart… i plasi një bombë! Unë jam e sigurt që fotot nuk kanë dalë nga Tea dhe Bearti. Pra asaj i plasi një bombë nga duart që nuk e kishte menaxhuar mirë dhe filluan të gjenin një fajtor dhe sigurisht preja më e lehtë është produksioni… dhe duke kërkuar fajtorin tek produksioni, ata menduan se kështu do të dalin të larë, por nuk ndodhi kështu…

Janë këto faktet që thashë, pra është një video… e cila mendoj që jemi akoma duke e menduar, nuk kam dashur t’i dëmtoj më shumë këta të rinj. Pra nëse ju plasi në bombë në duar, prej keqmenaxhimit që kanë bërë ata vetë, unë nuk doja t’ju shtoja peshën. Por kam vënë re që janë thënë dhe stërthënë, gjëra të pavërteta.

Mesa duket autorja e programit, ka fakte të cilat do t’ju bëjnë të mendoni ndryshe, por ajo nuk i ka publikuar vetëm për t’ju dalë në mbrojtje ish-konkurrentëve dhe për të mos iu shtuar më shumë problematika.

olsa.png

Sipas saj Tea ka pasur pëlqim edhe për Andin, sepse ata rrinin gjithë kohën bashkë.

“Ka fakte që rrinin bashkë, përqafohen, dalin e ikin bashkë. Tea nuk është pëlqimi i parë që ka patur në program. Nëse një vajzë më vjen e thotë ‘Do dalë me një çun’, unë nuk do investigoj performancën e saj përtej studios. Por, në dijeninë time ajo ka pasur edhe pëlqime të tjera. Nuk e di nëse kanë qenë vetëm pëlqime”, ka thënë Olsa.

Mos ndoshta Olsa e ka patur per lajmet që dolën më herët për Tean dhe ish-konkurrentin?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

‘Fëmijët po infektohen në masë nga Covid-19’, mjekja shqiptare PARALAJMËRON prindërit, ja çfarë doli nga testi i 9-vjeçares 0 10

Kohët e fundit ka pasur një rritje të numrit të moshave të reja, të infektuar me koronavirus.

Po ashtu, është ngritur alarmi për shtimin e numrit të fëmijëve të shtruar te Pediatria në QSUT, të cilat janë infektuar me Covid-19.

Mjekja Lida Shosha ka bërë thirrje që të tregohet mjaft kujdes edhe ndaj fëmijëve, pasi janë po aq të rrezikuar nga virusi sa të rriturit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka publikuar rezultatin e testit serologjik të një 9-vjeçareje, e cila edhe pse ka pasur mjaft anti-trupa për shkak të infektimit të parë, është riifektuar me koronavirus.

Postimi i plotë

Femijet po infektohen ne masë. Kujdes!!! Femijet infektohen dhe transmetojne covidin. Mbroni jeten e femijeve tuaj. Ndonese mund te kene antikorpe te bollshme, pasi mund ta kene kaluar pa u ndjere mund te ri-infektohen perseri.

Merni ne konsiderate Covidin vec gripit stinor. Bejini tampon femijeve. Ne te njejten dite, serologjia 178.4 {numer shume i larte antikorpesh, qe normalisht duhet te mbronin nga nje ri- infektim) të fëmijës.

Tamponi +++ , ne te njejten dite, konfirmon kliniken e #riinfektimit nga Covid, me temperature te larte, kolle, lodhje te femijes dhe alterim te ndjeshem te PCR, sedimentit, leukociteve, D-Dimerit.

//NewsBomb

70-vite nga pushkatimi pa gjyq të 22 intelektualëve, Meta me mesazh të fortë: Më 25 prill triumfi i demokracisë dhe votës së lirë 0 11

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me 70-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 intelektualëve, të ekzekutuar me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë. Ndërsa e konsideron ngjarjen një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Meta ndër të tjera Meta se “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.

“Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës.”- shkruan Meta, në postimin e tij.

Postimi i plotë:
Me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë, sot mbushen 70 vjet nga dita kur 22 intelektualë të shquar, qytetarë të pafajshëm, të ndershëm dhe atdhetarë, të lidhur tok me tela me gjëmba, u ekzekutuan barbarisht me pushkatim, pa gjyq.

Kjo masakër e llahtarshme, e kryer brenda një nate, simbol i terrorit ndaj mendimit ndryshe, është një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Duke nderuar kujtimin e viktimave të pafajshme Sabiha Kasimati, Tefik Shehu, Pjetër Guraziu, Jonuz Kaceli, Anton Delhysa, Haki Kodra, Gafur Jegeni, Myftar Jegeni, Manush Peshkëpia, Reiz Selfo, Qemal Kasaruho, Zyhdi Herri, Gjon Temali, Petro Konomi, Niko Lezo, Pandeli Nova, Thoma Katundi, Mehmet Shkupi, Ali Qorralliu, Fadil Dizdari, Hekuran Troka dhe Lluka Rashkoviç, masakra e 26 shkurtit 1951, na kujton sot se demokracia duhet të mbrohet çdo ditë dhe me çdo sakrificë.

Sepse “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.
Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës. 🇦🇱