OBSH aprovon vaksinën anti-Covid, nis shpërndarja për vendet e varfëra! 0 20

Viti i Ri ka nisur me lajme të mira për të gjithë pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë miratimin për aprovimin urgjent të vaksinës Pfizer/ Biotech.

OBSH ka aprovuar vaksinën Pfizer / BioNTech për përdorim urgjent, duke hapur rrugën që ajo të shpërndahet në vendet në nevojë. Kjo është vaksina e parë që shtohet në Listën e Përdorimit Emergjent (EUL) të organizatës OKB-së. Shtimi i tij lejon vendet të përshpejtojnë procesin e tyre të miratimit rregullator për vaksinën dhe UNICEF dhe Organizata Pan-Amerikane e Shëndetësisë për të sjellë vaksinën në vendet që kanë nevojë për të.

Kujtojmë se Britania e Madhe nisi fushatën e saj të inokulimit me vaksinën Amerikane-Gjermane në 8 Dhjetor, me Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe vendet e BE-së që ndjekin shembullin.

“Ky është një hap shumë pozitiv drejt sigurimit të aksesit global për vaksinat COVID-19”, tha Mariangela Simao, një zyrtare e lartë e OBSH-së e ngarkuar me sigurimin e aksesit në ilaçe.

Vaksina anti-Covid e Pfizer dhe BioNTech u miratua para disa ditësh në Angli nga Agjencia Rregullatore e Barnave dhe Produkteve Shëndetësore (MHRA). Anglia është bërë kështu vendi i parë në botë që ka miratuar një vaksinë anti-Covid për përdorim masiv./iconstyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Është shfaqur shumë i afërt me vajzat, konkurrentja simpatike ia thotë troç Saimirit: Me mua s’ke shanse 0 4

Gjatë puntatës së fundit në “Love Story” vajzat gatuan nga një pjatë speciale për Saimirin, i cili në fund zgjodhi gatimin e Redonës dhe e ftoi atë për një takim. Ata të dy u takua në një bar dhe biseduan për dashurinë. Saimiri iu afrua, por vuri re se Redona ishte në siklet.

“Ty tani t’ka kapur sikleti se mendon që unë do i puth të gjitha gocat. Sa afrohem të të puth në faqe unë, më kthen veshin”, i tha ai.

Redona ndërkohë u shpreh se puthja për të është shumë e rëndësishme.

“Jo, me mua s’ke shanse! Puthja është shumë  e rëndësishme, ta kam thënë edhe në takim të parë. Duhet dhënë kur ke një emocion aq të fortë, kur të krijohet ajo atmosfera aty fillon e gjitha”, tha ajo.

Kiara Tito festoi ditëlindjen dhe në festë nuk mungonte as Butrinti! 0 6

Moderatorja Kiara Tito ka festuar 25-vjetorin e saj. Kiara kishte organizuar një festë ku kishte mbledhur miqtë e njerëzit e saj më të dashur, të cilët publikuan edhe foto e video nga atmosfera e krijuar.

Në festë nuk ka munguar edhe Butrint Imeri me këngët e tij e një prej videove të postuara nga Niko Komani, shfaqet Kiara duke kërcyer.

Në sfond është kënga “Për një dashuri” dhe Kiara shihet duke kënduar dhe e buzëqeshur.

-640-0-600730dd502b9.jpg

Moderatorja dukej shumë seksi me një fustan me dekolte të hapur e që i nxirrte linjat trupore.