Nuk ndalet Britania e Madhe, miraton vaksinën e tretë ndaj COVID-19 0 20

Britania e Madhe ka miratuar vaksinën e tretë ndaj COVID-19. Pas Pfizer/BioNTech dhe Oxford/ AstraZeneca, tashmë në ishull do të operojë edhe prodhimi i Moderna-s.

Deri më tani bëhet fjalë për 7 milionë doza që do të marrë Britania e Madhe nga Moderna, teksa më parë këtë vaksinë e kanë aprovuar edhe SHBA me BE.

Britania e Madhe u bë vendi i parë që miratoi një vaksinë ndaj COVID-19 në botën perëndimore. Vaksinimi në ishull filloi në fillim të dhjetorit, teksa pavarësisht rritjes së kuotës shifrat e COVID-19 nuk po pësojnë ulje.//B.W

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Është shfaqur shumë i afërt me vajzat, konkurrentja simpatike ia thotë troç Saimirit: Me mua s’ke shanse 0 4

Gjatë puntatës së fundit në “Love Story” vajzat gatuan nga një pjatë speciale për Saimirin, i cili në fund zgjodhi gatimin e Redonës dhe e ftoi atë për një takim. Ata të dy u takua në një bar dhe biseduan për dashurinë. Saimiri iu afrua, por vuri re se Redona ishte në siklet.

“Ty tani t’ka kapur sikleti se mendon që unë do i puth të gjitha gocat. Sa afrohem të të puth në faqe unë, më kthen veshin”, i tha ai.

Redona ndërkohë u shpreh se puthja për të është shumë e rëndësishme.

“Jo, me mua s’ke shanse! Puthja është shumë  e rëndësishme, ta kam thënë edhe në takim të parë. Duhet dhënë kur ke një emocion aq të fortë, kur të krijohet ajo atmosfera aty fillon e gjitha”, tha ajo.

Kiara Tito festoi ditëlindjen dhe në festë nuk mungonte as Butrinti! 0 6

Moderatorja Kiara Tito ka festuar 25-vjetorin e saj. Kiara kishte organizuar një festë ku kishte mbledhur miqtë e njerëzit e saj më të dashur, të cilët publikuan edhe foto e video nga atmosfera e krijuar.

Në festë nuk ka munguar edhe Butrint Imeri me këngët e tij e një prej videove të postuara nga Niko Komani, shfaqet Kiara duke kërcyer.

Në sfond është kënga “Për një dashuri” dhe Kiara shihet duke kënduar dhe e buzëqeshur.

-640-0-600730dd502b9.jpg

Moderatorja dukej shumë seksi me një fustan me dekolte të hapur e që i nxirrte linjat trupore.