‘Nuk jam si ti që e bëj për një kafe’/ Pas deklaratave, ‘shpërthejnë’ mamatë në studio: Nëse Melisa nuk do kishte dal nga studio… 0 19

Pjesë e “Për’puthen” ditën e sotme ishin mamatë e dy prej vajzave më të komentuara të këtij sezoni, Sindit dhe Melisës.

Pas debateve të rënda që kanë ndodhur në studio mes vajzave, e ëma e Sindit i kërkon falje të ëmës së Melisës, por kjo gjë nuk ka mjaftuar për këtë të fundit!

Sindi ka deklaruar në hyrjen e saj në emision se nuk ka pasur marrëdhënie me meshkujt, e në “Për’Puthen” vjen për të përjetuar për herë të parë këto emocione. Ndërkohë, kjo deklaratë shpesh është pasur me deklarata të tjera nga konkurrentët, të cilët kanë vendosur gjithnjë në pah, temën e virgjërisë. Kjo ishte dhe arsyeja e debatit mes Melisës dhe Sindit.

E ëma e Sindit: Dua ti kërkoj falje nënës së Melisës dhe e di shumë mirë si është ndjerë me sharjen e Sindit. Por faji është i të dyjave, sepse janë të reja, por them dhe e siguroj që Sindi nuk e ka atë mendim për Melisën, sepse nuk e njef fare, ishte një shprehje shumë vulgare që nuk duhet të thuhej dhe I kërkoj shumë falje

E ëma e Melisës: Në lidhje me takimin, pyetja ishte për Mevlanin, Sindi kishte bërë përzgjedhjen vetë për Mevlanin dhe përgjigjja e takonte atij. Ku e mori Sindi opinion për Melisën?

Sindi: Unë me Melisën kemi shumë shoqe të mira, kemi ndarë dhe sekrete që nuk mund t’ja themi kujt, ka qenë disa momente ku me ishte akumuluar ajo mërzitja. Thamë gjëra që nuk duhet t’ja kishim thënë njëra tjetrës, nuk ishte një opinion i saktë, ama të dyja degraduam, nuk duhet të kishim thënë gjëra që thamë. Pastaj kanë qenë provokimet e njëpasnjëshme.

Melisa: Ti do të jesh në qendër të vëmendjes.

E ëma e Melisës: Mund ta ketë prekur fjala virgjëreshë por ajo erdhi vetë kështu në program. Sindin e kam ndjek, nëse Melisa nuk do kishte dal nga studio situata do ishte përkeqësuar.

E ëma e Sindit: (I drejtohet Melisës) E ke ofenduar në qenien e saj si femër, ajo nuk është e aftë si femër. Ti nuk duhet të gjykosh asnjeri, ke ardhur ashtu siç ke dashur, Sindi është temperament tjetër. Ti nuk mund të debatosh dot me Sindin me ato lloj pyetjesh.

Melisa: Nuk kisha pse ta sulmoja Sindin, thjesht kam dashur të pyes Mevlanin, doja të dija zgjedhjet e tij.

E ëma e Melisës: Janë komente që bëhen rreth takimit. Fjala seks nuk na shkon, por është një pjesë që plotëson “Përputhen”, lënda është futur edhe në shkollë. Të gjitha takimet e Sindit kanë qenë shëmbëlltyrë e Melisës. Jo të bëjë krahasimet me Melisën në takim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Helmimi i nxënësve në “Don Bosko”, nën hetim drejtori dhe inxhinieri, policia: Ndezën kaldajën me gaz pa miratimin e ISHTI-t 0 5

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Gjithashtu, janë proceduar penalisht dy shtetas, si përgjegjës për helmimin e disa nxënësve në një shkollë jopublike në “Don Bosko”, pasi sipas uniformave blu, kanë vënë në funksionim sistemin e kaldajës me gaz, pa marrë më parë miratimin e Inspektoratit Shtetëror Teknik e Industrial.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se janë nën hetim drejtori i shkollës, shtetasi B. S., dhe inxhinieri E. D.

Njoftimi i policisë:

 

 

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Q. M., 26 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tij tip “Benz”, u gjet dhe u sekuestrua një dorezë metalike (përforcues grushti) që plotëson kushtet e armës së ftohtë.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

E. A., 20 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse;

H. V., 55 vjeç, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.73 mg/l ;

S. Z., 33 vjeç, pasi ka aksidentuar një mjet dhe më pas është larguar nga vendngjarja. Gjithashtu është arrestuar dhe shtetasi E. P., 23 vjeç, pasi ka ndihmuar shtetasin S. Z., duke i larguar mjetin e tij nga vendi i ngjarjes me një karrotrec dhe ka dhënë deklarim të rremë përpara oficerit së policisë gjyqësore duke e mohuar këtë fakt;

D. F., 66 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse dhe në gjendje të dehur;

•Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 proceduan penalisht në gjendje të lirë shtetasit B. S., 34 vjeç dhe E. D., 36 vjeç, pasi në rrugën “Don Bosko”, në ambientet e një shkolle jopublike, këta shtetas kanë vënë në funksionim sistemin e kaldajës me gaz, pa marrë më parë miratimin e Inspektoratit Shtetëror Teknik e Industrial dhe si rrjedhojë e rrjedhjes së gazit nga depozita e gazit të sistemin të ngrohjes, 6 nxënës të kësaj shkolle kanë patur probleme shëndetësore, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

 

 

 

 

 

(BalkanWeb)

Dikur pjesë e ”PërPuthen”, tani Olti Curri i thumbon KEQ: Për çiftin që do të dalë… 0 5

Doni apo s’doni, Përputhen është kthyer padiskutim në një ndër emisioneve më të ndjekura si në TV ashtu edhe në rrjetet sociale. Ky program ka fituar shumë fansa të cilët duan të dinë rreth aktivitetit të përditshëm dhe atij televiziv të protagonistëve kryesorë. Sigurisht që një emision i tillë nuk mund të kalojë pa deklarata të bujshme e shumë të komentuara.

Që në fillimin e këtij emisioni, Olti Curri ka qënë pjesë e tij duke dhënë opinionet në lidhje me konkurrentët, mirëpo ai vendosi të largohet nga ky program i shikuar.

Gjithsesi, edhe pse nuk është pjesë e “PërPuthen”, Olti nuk i kursen deklaratat e tij thumbuese.

Të njejtën gjë ka bërë së fundmi në rrjetet sociale, duke ngacmuar pak konkurrentët e këtij edicioni.

Ai ka bërë një status në të cilin ka shkruar:

“Çmimi i madh per çiftin qe do te dale nga Perputhen do te jete nje Abetare…”

Screenshot_1.png