Nuk duroi më! Pas “bombave” të Shqipes, reagon e indinjuar Tea, ja e vërteta e lidhjes me Beartin: Je homofobike… 0 42

Ish-konkurentja e “Për’puthen”, Shqipe Hysenaj, pas përjashtimin nga emisioni nuk u ndal kurrë së dëshmuari se Tea dhe Bearti, një ish-konkurrent i “Për’Puthen” janë përputhur jashtë emisionit.

Pak ditë më parë Shqipja publikoi një foto ku shihej që Tea shfaqej e veshur me një bluzë me dizajn ushtarak, teksa theksonte se bluza është e Beartit dhe citonte që ata dikur kanë qenë çift. Nuk mjaftoi vetëm kaq, por Shqipja postoi edhe një foto tjetër, ku sipas saj faktohej se Tea dhe Bearti po dilnin bashkë nga një hotel.

Ditën e sotme, Shqipja ka postuar një tjetër foto ku Tea dhe Bearti shihen dorë për dore duke ecur së bashku në mes të dëborës. Nuk dihet ende vërtetësia e fotos.

Mirëpo Tea sot ka vendosur të reagojë dhe të flasë për të të gjitha bombat që ka nxjerrë Shqipja. Ajo ka publikuar një nga një të gjitha fotot që ish-konkurrentja ka nxjerrë që nga e para kur pretendonte se Tea dhe Andi njiheshin bashkë prej 6 vitesh e deri tek ajo e fundit me Beartin. Tea e ka ironizuar Shqipen për të gjitha ato çfarë ka publikuar dhe shprehet se ajo e bën këtë gjë pasi i ka mbetur diçka peng.

Tea ka treguar se ajo nuk ndodhet në Bogë me Beartin dhe për ta vërtetuar këtë gjë ka publikuar një video nga ballkoni i shtëpisë së saj në Tiranë. Ndërsa për sa i përket bluzës, që Shqipja pretendonte se ja kishte marrë Beartit, ka treguar se në fakt e gjithë kjo është rastësi dhe se ata kanë blerë të njëjtën bluzë.

Ajo ka publikuar dhe një video të Shqipes kur shpërtheu në momentin që Graciano tregoi se ishte biseksual. Tea thotë se Shqipja është homofobike dhe për këta njerëz thuhet se ndrydhin ndjenjat e tyre.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Princi i futet muzikës dhe kënga e parë është një diss për Jasminën 0 3

Shumë personazhe të “Për’puthen” kanë zgjedhur të shfrytëzojnë në maksimum famën e tyre duke u bërë pjesë e muzikës. I fundit që i është bashkuar grupit të muzikantëve të “Për’puthen” është Princi. Ky i fundit ka sjellë një version të ri të këngës “Xhoana” të Akrepit. Ai e ka publikuar këngën të plotë ditën e sotme në kanalin e tij në “Youtube” dhe hapur është një diss për Jasminën.

“Ah moj Jasmina më morë mendt e mia. Hipa te ai Benzi e s’doja më t’ja dija. Lëre se nuk është për ty më thoshte dhe shoqnia, por gropëzën tek mjekra nga afër do ta shihja. I ke hak rolet në filma Hollywoodi, bukuri po e me aktrim ta fut ti. Bashkë në helikopter me shëtit në Ballkan, se mu shtire vullkan pastaj m’dole kallkan. Zemrën ma ndeze, por tani vetë e fika po ti paske pas sytë nga Amerika. Unë s’jam peshk, por i sinqertë dhe kampion je mësu me lepura, luan nuk përballon”, shprehet Princi për Jasminën në këngë dhe në fund i thotë “Bye torollake”.

Vendimi për baret dhe restorantet: Nga nesër të hapura me dy orë më shumë 0 5

Duke filluar nga dita e nesërme, lokalet dhe restorantet do të qëndrojnë hapur me dy orë më shumë: nga ora 06:00 e mëngjesit deri në orën 22:00 të mbrëmjes. Kjo përkon edhe me orarin e lëvizjes së qytetarëve. Vendimi u mor sot nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga situata e përmirësuar me koronavirusin në vendin tonë.