Nuk do e njihni më! Me nisjen e jetës së re, Tea bën edhe një ndryshim drastik në look 0 58

Tea Trifoni ka qenë personazhi më i diskutuar i këtyre ditëve të fundit. Megjithëse doli ‘e përputhur’ me Andin nga “Për’puthen”, Tea rrëfeu se gjatë gjithë kohës kishte qenë në një lidhje me ish-konkurrentin nga Kosova, Beart Rexhepin. Edhe pse lidhja e tyre u diskutua e madje u kritikua ashpër nga publiku, tashmë ata të dy po shijojnë të qetë dashurinë e tyre.

Tea dhe Bearti madje nuk fshihen më nga publiku dhe e kanë “zyrtarizuar” në njëfarë mënyre lidhjen e tyre në rrjete sociale, duke ndarë herë pas here momente së bashku. Të gjithë këtë periudhë të vështirë dhe nisjen e kapitullit të ri, Tea ka vendosur ta konkretizojë edhe me një ndryshim drastik në pamje.

Një ditë më parë ajo pyeti ndjekësit e saj në rrjete sociale nëse duhej të lyente flokët prapë të kuq. Siç duket pjesa më e madhe ka qenë dakord dhe Tea ju ka plotësuar dëshirën të gjithëve. Ajo ka treguar se flokët i ka lyer në ngjyrë karrote dhe ka publikuar një foto të saj nga salloni i bukurisë. Madje duket se në sallon e ka shoqëruar edhe Bearti, që nuk ndahet për asnjë moment nga Tea.

Edhe pse ndryshimi i saj është i madh Tea duket mjaft bukur edhe në këtë formë. Këtej e tutje fansat do e kenë më të lehtë ta dallojnë edhe nga motra e Beartit, me të cilën ajo ka një ngjashmëri shumë të madhe./iconstyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pas lajmeve për ndarje nga Fjolla, reagon bashkëshorti i saj 0 7

Fjolla Morina dhe Fisnik Syla kohë më parë kanë kurorëzuar lidhjen e tyre me martesë.

Gjersa dukej se çdo gjë po shkonte për mrekulli, në media u përhap lajmi se çifti janë ndarë.

Madje u përfol se Fjolla ka abortuar fëmijën që priste me Fisnikun.

Pas përhapjes së lajmit ka reaguar ky i fundit.

Ai ka bërë një urim për festën e Fitër Bajramit me një fotografi ku shfaqet bashkë me Fjollën duke mohuar indirekt lajmin për ndarje.

“Nga zemra ju urojmë shëndet, begati dhe harmoni në familjet tuaja. Fisniku dhe Fjolla”, shkruan në mbishkrimin e fotografisë.

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 5

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.