‘Njëri vesh ishte i shqyer’ U tha se vrau veten, por Boateng hetohet pas vdekjes së modeles gjermane! 0 37

Modelja e njohur gjermane, Kasia Lenhardt u gjet e vdekur në apartamentin e saj në Berlin në fillin të këtij muaji. Kasia ishte vetëm 25 vjeçe dhe u bë e famshme në vitin 2012 pas pjesëmarrjes së saj në shfaqjen televizive në Gjermani “Next Top Model”.

-640-0-6037c6183e53d.jpg

Mediat gjermane shkruanin se modelja i dha fund jetës dhe trupi i saj u gjet i pajetë nga policia.

Ndërkohë u komentua shumë edhe lidhja e saj me futbollistin gjerman, Jerome Boateng. Ky i fundit është duke u hetuar nga prokurorët gjermanë pasi dyshohet se ai ia kishte shqyer veshin të dashurës së tij Kasia Lenhardt, pak më shumë se një vit para vdekjes së saj.

Dyshimet kundër futbollistit nisën në vitin 2019, ndërkohë që tani çështja është rihapur nga prokurorët, pas informacioneve të reja që janë mbledhur nga policia e Berlinit që po heton për ngjarjen. Futbollisti u nda nga Kasia këtë vit, vetëm disa javë para vetëvrasjes së saj.

-640-0-6037c62db8b63.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U shpall fajtor për vdekjen e George Floyd, zbulohet se çfarë kishte shkruar në dorë ish – polici Chauvin, ku u paraqit në sallën e gjyqit 0 5

Derek Chauvin, ish-oficer në policinë e Minneapolis në SHBA, është dënuar me 40 vite burg, pasi u shpall fajtor për vdekjen e George Floyd. Sipas mediave të huaja, 45-vjeçari Chauvin, u paraqit në sallën e gjyqit nën masa të rrepta sigurisë për të mësuar vendimin e jurisë.

Bashkë me të në sallë, ishte edhe avokati që e mbronte, Eric Nelson. Pikërisht, numrin e këtij të fundit, Chauvin e shkruajti në dorë, në mënyrë që nëse shpallej fajtor (gjë që ndodhi) do ta telefononte menjëherë.

Avokati deklaroi se Chauvin kishte frikë se copa e letrës do i merrej, ndaj dhe vendosi të shkruante numrin në dorën e tij. Si një ish-oficer policie që kishte bërë tashmë disa paraqitje në gjykatë, Chauvin parashikonte që të kishte qasje të kufizuar në një telefon, por e dinte se do të lejohej të telefononte avokatin e tij, ka thënë më tej Nelson.

Chauvin, i cili mund të dërgohet në burg për dekada, u shpall fajtor si i akuzuar për vrasje të paqëllimtë të shkallës së dytë, vrasje të shkallës së tretë.

Juria me gjashtë anëtarë të Bardhë dhe gjashtë anëtarë me ngjyrë ose multiracial u kthye me verdiktin e saj pas rreth 10 orësh diskutimesh brenda dy ditësh.

 

foto galeri foto galeri

Arsimi i përmendi lotët pas ndarjes, Ana Lleshi bën reagimin që s’pritej: I dashur mashkull… 0 5

Ana dhe Arsimi janë dy prej emrave më të përfolur të momentit. Ata të dy patën një lidhje të shkurtër bashkë, por tashmë pas ndarjes duket sikur i kanë shpallur luftë njëri tjetrit në rrjetet sociale.

Ana ka postuar disa foto me mesazhe që i drejtohen Arsimit dhe ai nga ana tjetër nuk ja ka lënë mangët duke e akuzuar herë pas here si një aktore që luan rolin.

Së fundmi ajo ka postuar në instagram sërish disa foto krahas së cilave ka një mesazh tjetër për ish partnerin.

“I dashur mashkull një femër e fortë i përdor lotët si shkëlqyes buzësh.

Nuk e dimë se çfarë ka ndodhur konkretisht mes tyre, por sipas Prive, thuhet se ata të dy patën një zënkë në distancë gjatë kohës që Arsimi ishte në Zvicër.

sg.png