Një pauzë me muzikën, Beyonce i dedikohet familjes 0 42

Ylli amerikan i muzikës Beyonce ka vendosur të bëjë një pauzë nga karriera për t’i dedikuar më shumë kohë familjes. Ajo është fotografuar për edicionin britanik të revitës “Vogue”, ndërsa në intervistë ka folur për qëllimet e reja në jetë dhe rëndësinë e kohës me familjen.

“Qëllimi im është të ndgadalësoj ritmet dhe të eleminoj stresin nga jeta ime. Kam hyrë në industrinë e muzikës në moshën 15-vjeçare dhe u rrita me projekte të njëpasnjëshme pa ndalesë. Nxora albumin “Lemonade” gjatë turit botëror, solla në kjetë dy binjakët, dhashë koncert në Coachella, pata një tjetër tur botëror me Jay Z. kam harxhuar shumë duke u fokusuar në ngritjen e imazhit tim dhe duke përfaqësuar kulturën time në mënyrën më të mirë të mundshme. Tani kam vendosur t’i lejoj vetes që t’i dedikohem asaj që me jep mua kënaqësi”, ka thënë këngëtarja në intervistën me kryeredaktorin e revistës Edward Eninful.

Megjithatë në këtë interviste yll amerikan i muzikës nuk njofton fundin e karrierës muzikore, por thjesht një kohë rekuperimi dhe fokusimi në atë çfarë e bën të lumtur në këtë moment./Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U puthën në buzë, ish-banorja e ‘Big Brother’ flet për lidhjen me konkurrentin e ‘Përputhen’ 0 5

Pak ditë më parë konkurrenti i “Përputhen”, Edison Ramhoxha u filmua në shoqërinë e ish-banores së Big Brother, Fjorentina Halilit. Dyshja u filmuan në momente private, duke pirë verë dhe duke u puthur në buzë.

-640-0-60362f48669bb.png

E ftuar në “Kafe Shqeto”, Fjorentina ka treguar se ajo dhe Edisoni nuk janë në një lidhje, por vetëm miq shumë të mirë. Ish-banorja e BB tha se ata po luanin me dënime dhe gjithçka ka qenë pjesë e lojës.

“Para një javë ka dalë lajmi sikur unë dhe Edi jemi bashkë. Por jo, nuk është e vërtetë, ajo ka qenë një lojë. Kemi qenë disa miq, në një restorant të një mikut tonë. Dhe kemi qenë duke lozur. Ishte një lojë me bidon, që ne po bënim dënime. Kishim pirë edhe pak verë dhe këto gjëra i shpik vetëm miku im Xhani Demnika. Dhe mua më ra dënimi që do puthesha me Edisonin si Romeo dhe Zhuljeta. Është e vërtetë që jemi puthur por ishte në lojë e sipër. Unë dhe Edi jemi dy miq shumë të mirë”, tha ajo.

-640-0-60362de344bb2.png

Këngëtarja shqiptare i promovon këngën e re, Rita Ora ka dy fjalë për t’i thënë para 16 milion personave! [FOTO/VIDEO] 0 9

Si dy artiste shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha dhe Rita Ora kanë qenë gjithmonë në mbështetje të njëra-tjetrës. Në fillimet e tyre në karrierë ishin ato të parat që i dhanë krahë njëra-tjetrës për të vazhduar e për të ecur përpara. E falë kësaj të dyja ato kanë arritur ta ngrenë lart emrin e Shqipërisë.

Edhe pse sot janë mjaft të suksesshme dhe ndër emrat më të përfolur në industrinë muzikore ato vazhdojnë ende ta mbështesin njëra-tjetrën. Rita ka publikuar së fundmi këngën “Big” në bashkëpunim me David Guetta, në të cilën u shfaq me veshje tradicionale shqiptare dhe tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Kjo këngë pati një sukses shumë të madh dhe për një javë ka arritur 2.5 milionë klikime vetëm në “Youtubue”.

 

 

Edhe Bebe Rexha ka shprehur hapur pëlqimin e saj për këtë këngë, teksa ka qenë duke bërë një video live në Instagram. Ajo është shprehur se e dashuron këngën e re të Ritës dhe e ka vendosur në sfond e ka kërcyer me të.

 

Këtë moment e ka ndarë edhe Rita në profilin e saj dhe ka shkruar dy fjalë për Bebe Rexhën.

“Të dua Bebe Rexha gjithmonë dhe përgjithmonë”, shkruan Rita shoqëruar me dy zemra të kuqe.

153210816_445783773503238_5231568210313502340_n.jpg