Nissan Juke vjen tek Auto Mita – joshës, dizajn intrigues e teknologji të avancuar! 0 61

Nissan Juke ka arritur tek Auto Mita – distributori i autorizuar për brendet Nissan, Renault dhe Dacia.

Nisan Juke i Ri prapë vjen për ta redifinuar mënyrën se si ju i mendoni SUV-të kompakte!

Me stil të sofistikuar e tejet joshës, drita dramatike, linja të mprehta, dizajn intrigues dhe tavan unik, gjenerata e re e Juke është si askush tjetër në rrugë!

Juke i Ri gjithashtu vjen me teknologji të avancuar, enterier modern dhe performancë dinamike.

Kjo gjeneratë e veturave po ashtu posedon edhe teknologjinë më të avancuar të sigurisë, ku mund t’i lexojë shenjat e komunikacionit, i detekton veturat në kënd të vdekur, këmbësorët e çiklistët që mund të dalin në rrugë, etj.

Me sistemin e kamerës më të sofistikuar, ju tani mund të parkoni si profesionist pasi që vetura ju ofron pamje prej 360 shkallëve të veturës./telegrafi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Apple prezanton iPhone 12, Telefoni i ri funksionon me Teknologjinë 5G 0 53

https://youtu.be/umYp3FSUuQA

“Sot është nisja e një epoke të re për iPhone, nga sot iPhone do të funksionojë me teknologjinë 5 G”,- u shpreh Tim Cook, Shefi Ekzekutiv i Apple.

Rrjeti 5G supozohet të ofrojë  shpejtësi shumë më të lartë , duke e bërë më të shpejtë shkarkimin e filmave apo lojërave por kjo  shpejtësi mund të jetë një sfidë.

Ndërsa operatorët  telefonikë  kanë hapur gjerësisht  rrjete 5G, rritjet e konsiderueshme të shpejtësisë janë ende të pazakonta në pjesën më të madhe të botës.

Kompania Apple ka zbuluar katër iPhone të rinj të pajisur me teknologji  më të shpejtë 5G.

Gjiganti i teknologjisë shpreson se kërkesat për shpejtësi  me lartë do të rrisin edhe kërkesat për aparatet e rinj por kjo mund të mos ndodhë aq shpejt sa Apple do të dëshironte.

iPhone 12 ka të njëjtën ekran si paraardhësi i tij iPhone 11, me madhësi 15.5 cm,  por  pajisja është 11% më e hollë, 16% më e lehtë dhe ka korniza më të vogla ndërkohë që do të jetë i disponueshëm edhe në versionin mini.

Çmimi për telefonat e rinj shkon afërsisht nga 700 deri në 1100 dollarë.

(Euronews)

Maska më e sigurt kundër COVID-19, filtron deri në 99.97 për qind të ajrit që thithni 0 66

Ka shumë lloje të ndryshme maskash që njerëzit zgjedhin të mbajnë këto ditë.

Edhe pse shumica e njerëzve mbajnë një maskë çfarë do qoftë ajo, është gjithashtu e vërtetë që ka ndryshime të konsiderueshme në aftësitë mbrojtëse të maskave të ndryshme.

Pra, nëse doni të rrisni shanset tuaj për të qëndruar të sigurt dhe të shëndetshëm, si dhe të ngadalësoni përhapjen e coronavirusit?

UltraOne k Fan Mask me 4-faza HEPA & Filter karboni ju siguron një mbrojtje të përmirësuar përmes filtrimit të saj 99.97 për qind.

Kjo maskë është në shitje për 79,95 dollarë./balkanweb.al