Nga filmi në altar! 6 çifte VIP që u krijuan në sheshxhirim 0 18

Kur dashuria lind në punë! Si ranë në dashuri yjet e kinematografisë botërore, shkëndijat që lindën përgjatë skenave të ndryshme, për t’u finalizuar më tutje në martesë, herë të suksesshme e herë jo.

Mr. & Mrs. Smith — Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Do të ishte ky filmi që do t’i jepte fund martesës 5-vjeçare të Brad Pitt-it me Jennifer Aniston-in. Më pas, Pitt dhe Angelina Jolie i dhanë fund në 2016-ën, pas një marrëdhënieje 12- vjeçare dhe 2 viteve martesë. Së bashku kanë 6 fëmijë, tre prej tyre të adoptuar.

Days of Thunder — Tom Cruise dhe Nicole Kidman

Pasi u njohën në vitin 1989 teksa xhironin së bashku, dy aktorët do të nisni një romancë të kurorëzuar me martesë që zgjati 11 vite. Adoptuan 2 fëmijë, por më pas, në 2001-shin u divorcuan.

Vicky Cristina Barcelona — Penélope Cruz dhe Javier Bardem

Për herë të parë u panë në vitin 1992, teksa filmonin së bashku. Por u deshën dsa vite derisa pëlqimin ta çonin në një tjetër nivel. Do të ishte sheshxhirimi i vitit 2008 për fimin Vicky Cristina Barcelona ai që do të nxiste romancën. U martuan 2 vite më pas dhe tanimë kanë 2 fëmijë së bashku.

Daredevil — Jennifer Garner dhe Ben Affleck

Kur çifti ra në dashuri në vitin 2002, teksa xhironte filmin në fjalë, Jennifer Garner ishte e martuar me Scott Foley-n, e ndërsa Ben Affleck po shoqërohej me Jennifer Lopez-in. Megjithatë, e gjitha kjo nuk i ndali! Ata nisën një lidhje dhe përfunduan duke u martuar. Qëndruan bashkë një dekadë, kanë tre fëmijë, por për fat të keq u ndanë në 2017-ën.

Dream House — Daniel Craig dhe Rachel Weisz

Është një ndër çiftet më të pëlqyera. U njohën në film, në vitin 2011, vit në të cilin edhe u martuan. 7 vite më vonë erdhi në jetë fëmija tyre i parë.

Black Swan — Natalie Portman dhe Benjamin Millepied

Natalie Portman e njohu bashkëshortin e saj në vitin 2010. Ishte koha kur po xhirohej filmi i mirënjohur. Benjamin ishte koreografi i projektit kinematografik; kështu që u njohën dhe ranë në dashuri. U fejuan në 2010-ën, për ta kurorëzuar dashurinë më pas në 2012-ën. Tanimë kanë 2 fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

‘Fëmijët po infektohen në masë nga Covid-19’, mjekja shqiptare PARALAJMËRON prindërit, ja çfarë doli nga testi i 9-vjeçares 0 12

Kohët e fundit ka pasur një rritje të numrit të moshave të reja, të infektuar me koronavirus.

Po ashtu, është ngritur alarmi për shtimin e numrit të fëmijëve të shtruar te Pediatria në QSUT, të cilat janë infektuar me Covid-19.

Mjekja Lida Shosha ka bërë thirrje që të tregohet mjaft kujdes edhe ndaj fëmijëve, pasi janë po aq të rrezikuar nga virusi sa të rriturit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka publikuar rezultatin e testit serologjik të një 9-vjeçareje, e cila edhe pse ka pasur mjaft anti-trupa për shkak të infektimit të parë, është riifektuar me koronavirus.

Postimi i plotë

Femijet po infektohen ne masë. Kujdes!!! Femijet infektohen dhe transmetojne covidin. Mbroni jeten e femijeve tuaj. Ndonese mund te kene antikorpe te bollshme, pasi mund ta kene kaluar pa u ndjere mund te ri-infektohen perseri.

Merni ne konsiderate Covidin vec gripit stinor. Bejini tampon femijeve. Ne te njejten dite, serologjia 178.4 {numer shume i larte antikorpesh, qe normalisht duhet te mbronin nga nje ri- infektim) të fëmijës.

Tamponi +++ , ne te njejten dite, konfirmon kliniken e #riinfektimit nga Covid, me temperature te larte, kolle, lodhje te femijes dhe alterim te ndjeshem te PCR, sedimentit, leukociteve, D-Dimerit.

//NewsBomb

70-vite nga pushkatimi pa gjyq të 22 intelektualëve, Meta me mesazh të fortë: Më 25 prill triumfi i demokracisë dhe votës së lirë 0 12

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me 70-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 intelektualëve, të ekzekutuar me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë. Ndërsa e konsideron ngjarjen një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Meta ndër të tjera Meta se “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.

“Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës.”- shkruan Meta, në postimin e tij.

Postimi i plotë:
Me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë, sot mbushen 70 vjet nga dita kur 22 intelektualë të shquar, qytetarë të pafajshëm, të ndershëm dhe atdhetarë, të lidhur tok me tela me gjëmba, u ekzekutuan barbarisht me pushkatim, pa gjyq.

Kjo masakër e llahtarshme, e kryer brenda një nate, simbol i terrorit ndaj mendimit ndryshe, është një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Duke nderuar kujtimin e viktimave të pafajshme Sabiha Kasimati, Tefik Shehu, Pjetër Guraziu, Jonuz Kaceli, Anton Delhysa, Haki Kodra, Gafur Jegeni, Myftar Jegeni, Manush Peshkëpia, Reiz Selfo, Qemal Kasaruho, Zyhdi Herri, Gjon Temali, Petro Konomi, Niko Lezo, Pandeli Nova, Thoma Katundi, Mehmet Shkupi, Ali Qorralliu, Fadil Dizdari, Hekuran Troka dhe Lluka Rashkoviç, masakra e 26 shkurtit 1951, na kujton sot se demokracia duhet të mbrohet çdo ditë dhe me çdo sakrificë.

Sepse “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.
Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës. 🇦🇱