Nga filmi në altar! 6 çifte VIP që u krijuan në sheshxhirim 0 36

Kur dashuria lind në punë! Si ranë në dashuri yjet e kinematografisë botërore, shkëndijat që lindën përgjatë skenave të ndryshme, për t’u finalizuar më tutje në martesë, herë të suksesshme e herë jo.

Mr. & Mrs. Smith — Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Do të ishte ky filmi që do t’i jepte fund martesës 5-vjeçare të Brad Pitt-it me Jennifer Aniston-in. Më pas, Pitt dhe Angelina Jolie i dhanë fund në 2016-ën, pas një marrëdhënieje 12- vjeçare dhe 2 viteve martesë. Së bashku kanë 6 fëmijë, tre prej tyre të adoptuar.

Days of Thunder — Tom Cruise dhe Nicole Kidman

Pasi u njohën në vitin 1989 teksa xhironin së bashku, dy aktorët do të nisni një romancë të kurorëzuar me martesë që zgjati 11 vite. Adoptuan 2 fëmijë, por më pas, në 2001-shin u divorcuan.

Vicky Cristina Barcelona — Penélope Cruz dhe Javier Bardem

Për herë të parë u panë në vitin 1992, teksa filmonin së bashku. Por u deshën dsa vite derisa pëlqimin ta çonin në një tjetër nivel. Do të ishte sheshxhirimi i vitit 2008 për fimin Vicky Cristina Barcelona ai që do të nxiste romancën. U martuan 2 vite më pas dhe tanimë kanë 2 fëmijë së bashku.

Daredevil — Jennifer Garner dhe Ben Affleck

Kur çifti ra në dashuri në vitin 2002, teksa xhironte filmin në fjalë, Jennifer Garner ishte e martuar me Scott Foley-n, e ndërsa Ben Affleck po shoqërohej me Jennifer Lopez-in. Megjithatë, e gjitha kjo nuk i ndali! Ata nisën një lidhje dhe përfunduan duke u martuar. Qëndruan bashkë një dekadë, kanë tre fëmijë, por për fat të keq u ndanë në 2017-ën.

Dream House — Daniel Craig dhe Rachel Weisz

Është një ndër çiftet më të pëlqyera. U njohën në film, në vitin 2011, vit në të cilin edhe u martuan. 7 vite më vonë erdhi në jetë fëmija tyre i parë.

Black Swan — Natalie Portman dhe Benjamin Millepied

Natalie Portman e njohu bashkëshortin e saj në vitin 2010. Ishte koha kur po xhirohej filmi i mirënjohur. Benjamin ishte koreografi i projektit kinematografik; kështu që u njohën dhe ranë në dashuri. U fejuan në 2010-ën, për ta kurorëzuar dashurinë më pas në 2012-ën. Tanimë kanë 2 fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pas lajmeve për ndarje nga Fjolla, reagon bashkëshorti i saj 0 7

Fjolla Morina dhe Fisnik Syla kohë më parë kanë kurorëzuar lidhjen e tyre me martesë.

Gjersa dukej se çdo gjë po shkonte për mrekulli, në media u përhap lajmi se çifti janë ndarë.

Madje u përfol se Fjolla ka abortuar fëmijën që priste me Fisnikun.

Pas përhapjes së lajmit ka reaguar ky i fundit.

Ai ka bërë një urim për festën e Fitër Bajramit me një fotografi ku shfaqet bashkë me Fjollën duke mohuar indirekt lajmin për ndarje.

“Nga zemra ju urojmë shëndet, begati dhe harmoni në familjet tuaja. Fisniku dhe Fjolla”, shkruan në mbishkrimin e fotografisë.

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 5

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.