Në pritje të ëmbël? Flet për herë të parë bashkëshortja e Justin Bieber 0 88

Këngëtari i famshëm Justin Bieber dhe bashkëshortja e tij, Hailey Bieber, janë në çdo moment në qendër të vëmendjes dhe shumë të komentuar. Ata marrin menjëherë vëmendje të madhe sapo bëjnë postime në rrjetet sociale, apo shfaqen në publik.

Modelja e njohur është përfolur shpeshherë për një shtatzëni të mundshme, edhe pse këto zëra gjithmonë janë hedhur poshtë nga çifti i njohur.

Madje së fundmi “Us Weekly” shkruante se dyshja është në pritje të fëmijës së parë dhe rrjeti u dogj. Por edhe kësaj here lajmet janë të pavërteta.

Kësaj radhe ka reaguar vetë Hailey përmes një postimi në “Instastory”. Ajo i ka mohuar këto zëra dhe u bën thirrje mediave që të sigurohen para se të shkruajnë lajme që nuk janë të vërteta.

“Që kur ju njoh e di që doni gjithnjë të jeni të parët për lajme ekskluzive! Unë nuk jam shtatzënë! Pra, ju lutem ndaloni së shkruari lajme të rreme nga “burimet” tuaja dhe përqendrohuni në ato që janë të rëndësishme si zgjedhjet për shembull”, shkroi bashkëshortja e Justin Bieber, me të cilin u martua në vitin 2018.

Mediat e huaja prej kohësh po shkruajnë se Hailey dhe Justin po mendojnë që ta çojnë martesën e tyre në nivelin tjetër dhe të krijojnë një familje së shpejti. /B.W #albaniareport.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me këtë veprim, Atdheu sapo konfirmoi ribashkimin me Sarën? Ja ç’ka bërë! 0 10

Sara dhe Atdheu janë një nga çiftet më të komentuara të “Për’puthen”. Ata herë janë bashkë, pastaj ndahen, e sërish së bashku, duke i bërë lëmsh fansat e tyre.

Një ditë më parë, teksa disa nga ish-konkurrentët e “Për’puthen” ishin në qytetin e Shkodrës, ku po mbaheshin audicionet për sezonin e ardhshëm, ata u shfaqën shumë pranë njëri-tjetrit.

Kështu Sara dhe Atdheu treguan se janë rikthyer me njëri-tjetrin e dukeshin të lumtur bashkë.

Së fundmi, Sara ka ndarë me ndjekësit disa foto në profilin e saj në “Instagram”, ku nuk ka munguar as komenti i Atdheut. Ai i shkruan: “E imja”, duke konfirmuar edhe njëherë se ata janë të dashuruar.

640-0-60c9c3a21a1e6.jpg

Aloe Vera, si ta përdorni për të ulur kolesterolin dhe yndyrnat në gjak 0 9

Aloe Vera është një bimë shumë e përhapur kudo në botë. Në një rast apo në një tjetër të gjithë e keni ndeshur këtë bimë. Ajo është pëdorur për shekujt të tërë për të kuruar probleme të shumta shëndetësore.

Xheli që gjendet brenda degëve të bimës përdoret për të trajtuar problemet e lëkurës, plagët, djegiet dhe infeksionet. Por nëse përdoret si pije ajo ka ndikimin e saj pozitiv për tretjen dhe veshkat.

Së fundmi janë sugjeruar disa efekte të tjera të aloes për trupin e njeriut; pikërisht ulja e kolesterolit dhe nivelit të triglicerideve.

Aloe Vera dhe niveli i triglicerideve
Shumë studime sugjerojnë se aloe vera ka një ndikim tek niveli i triglicerideve në gjak, por sekreti qëndron tek mënyra e përgatitjes së saj dhe gjetjes së dozës së duhur.

Lexoni këtu për mënyrën e përgatitjes së ujit të Aloes.

10 gr është i mjaftueshëm nëse e konsumoni shpesh, por në raste sëmundjesh doza është më e lartë.

Po ashtu mund të merrni ekstrakte të Aloe Veras nga 100 deri 1000 mg në ditë sipas këshillës së mjekut.

Përdoreni për një periudhë tre javë deri tre muaj në varësi të efektit që ju duhet.

Si e bën efektin e saj?
Sipas studimeve të cilave u referohet AgroWeb.org, ekspertët thonë me bindje është se efekti i saj lidhet me fitosterolin.

Kjo substancë është shumë e rëndësishme pasi duke bashkëpunuar me glukomanin e aloe verës arrijnë të ndikojnë në uljen e kolesterolit dhe triglicerideve.

A duhet të përdorni ekstraktin e aloes?
Në disa raste përdorimi i ekstraktit të aloe verës shkakton diare dhe dhimbje barku.

Prandaj është e këshillueshme që nëse vendosni për ta konsumuar të vëzhgoni mënyrën si reagon trupi juaj.

Dhe ajo që është më e rëndësishmja është fakti që para se të nisni konsumimin e saj të këshillohuni me mjekun tuaj.