Në Paris e kanë me nxitim, shtyjnë Neymar të rinovojë përpara sfidës me Man.City 0 12

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale të Champions League ka sjell qetësi dhe një klimë pozitive në Paris. Neymar dhe shokë rikthehen pas një viti në këtë fazë, një tregues force i këtij ekipi që prej vitesh kërkon me insistim të bëjë për vete kupën me “veshë të mëdhenj”. Braziliani foli me fjalë të ëmbla për PSG pas suksesit përballë Bayern Munich ndërsa presidenti Al Khelaifi u shpreh i bindur se Neymar do të qëndrojë edhe për shumë vite në Paris. Kaq ka mjaftuar që mediat të sjellin një version të ri për të ardhmen e Neymar.

Sipas “Mundo Deportivo”, drejtuesit e klubit parisien dëshirojnë që Neymar të firmos kontratën e re sa më shpejt të jetë e mundur, mundësisht përpara sfidës kundër Man.City. Për brazilian është gati një kontratë e re deri në vitin 2027, ndërsa termat financiarë nuk janë bërë ende publike. Këtë periudhë u fol sërish për një rikthim të mundshëm në “Camp Nou” por me sa duket ky është një diskutim i mbyllur një herë e mirë, Neymar ka vendosur përfundimisht për të vijuar karrierën e tij me PSG.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aksident i rëndë në Lushnje, makina futet në parakalim dhe përplas të moshuarën që po kalonte rrugën (EMRAT-FOTO) 0 14

Një grua e moshuar ka mbetur e plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor në Lushnje.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë, ndërsa në vendngjarje ka shkuar dhe Policia për të bërë të mundur zbardhjen e saj. Ajo është identifikuar si Ganimete Musaku dhe ndodhet në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Ka qenë një mjet tip “Ford”, i drejtuar nga shtetasi Igli Rama ai që ka shkaktuar aksidentin, pasi është futur në parakalim dhe për pasojë ka përplasur gruan që ka qenë duke kaluar rrugën.

Pamje nga vendi i aksidentit ne Lushnje

Rama nxjerr videon nga rrugët e Tiranës: Kënaqësi kur kujtoj se kur mbollëm pemët ishin pak më të larta se unë 0 12

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në “Facebook” nga Tirana, ku shihet se rrugët kryesore janë të mbjella anash tyre me pemë.

Rama shprehet se kur pemët janë mbjellë, ishin pak më të larta se ai dhe se tashmë, pemët janë bërë të larta e të gjelbëruara.

 

 

Postimi i kryeministrit Edi Rama:

MIRËMËNGJES 😊

kënaqësi kur kujtoj se kur i mbollëm ishin pak më të lartë se unë edhe pse i shkurtër nuk isha😂