Mësoni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT gjatë ditës së sotme! 0 28

DASHI
Pritet një ditë shumë pozitive për shenjën tuaj, duke filluar nga sfera sentimentale. Janë të mundshme disa keqkuptime në punë, mbase me grindje dhe diskutime me kolegët dhe eprorët. Mundohuni të qëndroni të qetë. Edhe në dashuri ndonjëherë jeni mjaft nervozë. Mos shkarkoni stresin e grumbulluar tek partneri juaj.

DEMI
Keni pasur shpenzime të tepruara në periudhën e fundit dhe tani mund ta gjeni veten në vështirësi nga pikëpamja ekonomike. Mundohuni të kurseni para dhe të shmangni daljet e panevojshme, edhe nëse ardhja e Krishtlindjeve ju shtyn që të blini. Emocione të bukura edhe në dashuri. Ju mund të planifikoni gjëra të veçanta së bashku me partnerin tuaj
BINJAKËT
Do të jetoni të Dielën nën flamurin e qetësisë. Ndiheni në paqe me veten dhe me botën përreth jush. Çfarë dëshironi më shumë? Përfitoni nga ky favor i yjeve: nëse keni projekte për të përfunduar, bëjeni me entuziazëm. Dashuria gjithashtu paraqitet mirë.
GAFORRJA
Një ditë e nënshtruar pritet për shenjën tuaj, me shumë mendime në mendje. Më mirë ndaloni për një moment dhe kuptoni në cilën rrugë po shkoni. Mos u shqetësoni, gjithçka do të zgjidhet së shpejti. Mundohuni të shmangni polemikat dhe të shtyni argumentet në dashuri. Ankthi mund të jet jetë një “hile” që të prishë marrëdhëniet me partnerin tuaj.
LUANI
Një ditë shumë pozitive përpara për shenjën tuaj. Mundësi shumë të mira do të mbërrijnë së shpejti për t’u shfrytëzuar. Në përgjithësi, jeni më të disponueshëm dhe të prirur për të dashur. Beqarët prandaj mund të kenë takime të këndshme. Yjet janë në anën tuaj. Shfrytëzojeni këtë. Në punë, nëse keni ndonjë kërkesë për të bërë, mund të jetë koha e duhur.
VIRGJËRESHA
Keni ardhur nga një periudhë e vështirë, por kjo do të jetë e diela e rimëkëmbjes. Drita në fund të tunelit është afër. Nëse ka ndonjë çështje të pazgjidhur ose nëse keni pasur një debat me partnerin tuaj, tani është koha për të biseduar dhe sqaruar. Kushtojini vëmendje shpenzimeve, kohët e fundit keni tejkaluar dhe tani portofoli juaj po “qan”.

PESHORJA
Një ditë plot nervozizëm për shenjën tuaj. Keni kaq shumë angazhime dhe çështje për të zgjidhur. Ju duhet t’i jepni përparësi vetes dhe të kuptoni se çfarë nevojitet për të ardhmen tuaj. Kushtojini vëmendje fjalëve të thëna. Mund të dëmtoni një person të veçantë që ju intereson. Bëni kujdes, përndryshe mund të pendoheni më vonë.
AKREPI
Një ditë vërtet pozitive pritet për shenjën tuaj. Në përgjithësi, një periudhë e artë vazhdon nga çdo pikëpamje. Yjet janë në anën tuaj: përfitoni prej tyre. Ndryshime të rëndësishme në plan të parë: pranojini me qetësi. Në fakt, gjithçka do të jetë për më të mirën. Lajme të këndshme gjithashtu në dashuri, si për beqarët ashtu edhe për çiftet.
SHIGJETARI
Miq të Shigjetarit, një surprizë e këndshme së shpejti do të mbërrijë për shenjën tuaj, në dashuri dhe më gjerë. Nëse ka një person që ju pëlqen, dilni përpara pa frikë dhe deklarohuni. Nga ana tjetër, nuk keni asgjë për të humbur. Për çiftet prej kohësh, është koha të bëjnë plane ambicioze për të ardhmen.
BRICJAPI
Do të jetë një ditë shumë e nënshtruar në shenjën tuaj. Ju jeni shumë nervoz dhe mund të acaroheni për një gjë fare të vogël. Nuk është e lehtë, por provoni të numëroni deri në dhjetë para se të hapni gojën. Shtyni diskutimet dhe mos e vendosni stresin tuaj tek partneri juaj. Momentet pozitive nuk mungojnë, shijojini ato!
UJORI
Një ditë shumë pozitive për shenjën tuaj. Jeni shumë të hapur në ndjenjat dhe emocionet tuaja. Dashuria po vjen, e ke në dorë ta kapësh kur të troket në derën tënde. Për beqarët, preferohen takime të reja. Të pushton pasioni. Çiftet afatgjata po veprojnë mirë: por mos lejoni që erosi të bjerë!
PESHQIT
Do të jetë një e Dielë mjaft pozitive, megjithëse do të ketë tension dhe stres. Ju e humbni durimin tuaj lehtësisht dhe mund t’i përgjigjeni befas dikujt që është i rëndësishëm për ju. Në dashuri duhet ta lini veten të shkojë më tej, veçanërisht nëse ekziston një person që ju pëlqen. Besojini dhe jepini një shans!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koordinatori i LSI në Vorë publikon letrën për MSH: Mjekët dhe infermierët ankohen se u mungojnë dorezat, maskat dhe dezinfektantët 0 5

Koordinatori i LSI, Vojo Bregu ka publikuar një letër të mjekëve dhe infermierëve të Vorës për Ministren e Shëndetësisë.

Në letrën e publikuar nga Bregu, mjekët e infermierët ankohen se nuk kanë dorëza, maska e dezinfektantë.

Ai akuzon qeverinë se mjekët dhe infermierët sot përballen me një sistem të korruptuar që ka lënë pa mjete mbrojtëse vijën e parë, por kjo do të ndryshojë kur të gjithë të flasin hapur.

 

 

 

STATUSI NGA VOJO BREGU

NA MUNGOJNE DOREZAT DHE DEZINFEKTANTET!

Mjekët dhe infermierët e Vorës i shkruajnë letër Ministres së Shëndetësisë.

Një grup mjekësh dhe infermierësh të Qendrës Shëndetësore Vorë i kanë drejtuar nje ankesë Ministrisë së Shëndetësisë për kushtet në punë. Ata shprehen se ju mungojnë mjetet bazike si doreza dhe dezinfektantë.

Shpesh mjekët dhe infermierët akuzohen per apati dhe korrupsion. E vërteta është se ata, si të gjithë, përballen me një sistem të korruptuar i cili jo vetëm i lë pa mjete në vijën e parë të luftës po dhe i injoron totalisht për sa kohë nuk i shërbejnë kasetave propagandistike.

Kjo po ndryshon dhe do ndryshojë kur të gjithë mjekët të marrin guximin dhe të flasin hapur.

Si mjekët dhe infermierët e Vorës.

 

 

 

 

 

 

(BalkanWeb)

Mesazhi i fshehur brenda këngës së re të Selena Gomez 0 2

Fustani me të cilin, këngëtarja u shfaq në videoklipin e këngës “De Una Vez” nuk është thjesht i bukur. Përzgjedhja e veshjes ka disa mesazhe të fshehura.

Selena Gomez publikoi këngën spanjolle në 14 janar.

Fustani me ngjyrë rozë të ëmbël, me printim lulesh dhe zemrën e ndezur në qendër, mbart kuptimin temës së videoklipit spanjoll të Selenës, e bërë për këdo që i “ka thyer zemrën”, të cilën ajo e zbuloi në një intervistë për Vogue.

“Nëse do të zhytesha plotësisht në një projekt të frymëzuar nga kultura latine, do të doja të punoja me krijues vendas që flasin spanjisht,” shpjegoi Selena për revistën.

Pra, këngëtari i “Same Old Love” u kthye në ekipin krijues/ çifti i martuar Tania Verduzco dhe Adrian Perez, të cilët e dinin se si veshja e Selena mund të reflektonte kulturën meksikane të këngëtares dhe aktores. “Ne donim të luanim me gjuhë dhe imazhe të fuqishme. Ne krijuam zemrën që e quajmë Milagro në kulturën meksikane, dhe drita e saj të jetë një metaforë për shërimin gjatë gjithë historisë”, shpjegoi Tania.

Ashtu si zemra, edhe lulet në fustanin Rodarte kishin një kuptim më të thellë. “Ne dëshironim të kishim këto lidhje, të krijonim këtë pamje dhe të luanim me lulet mahnitëse, por duke e sjellë më moderne dhe aktuale“, vazhdoi Tania. “Lulet në veshje, në flokë dhe brenda videos  lidhen me këtë ide të rinovimit.”

“Unë e dua rolin që natyra luan në video dhe se si ajo përfaqëson shërimin dhe rritjen”, shpjegoi Selena. “Shpresoj që mesazhi i shpresës të vijë pas pranimit të dhimbjes dhe lëndimit.” Këngët e Selenës për thyerjen e zemrës kanë bërë jehonë për miliona fansa, pas ndarjes së saj me Justin Bieber, në fillim të vitit 2018. Shumë fansa besuan se kjo ndarje ishte burimi i frymëzimit i rikthimit të saj në këngë, me “Lose You To Love Me”, në janar 2020.

“De Una Vez” është kënga e parë e Selenës në spanjisht.