Media amerikane zbulojnë se si kompjuteri transferoi vota nga Trump tek Biden 0 51

Duket se viti 2020 do të jetë zyrtarisht viti më i keq në historinë moderne.

Një pandemi e prodhuar në Kinë dhe e përdorur nga demokratët dhe media për të krijuar histeri në public, çoi në miliona vota të pakërkuara për votim, por që u dërgoheshin amerikanëve në të gjithë vendin.

Me këtë proces u abuzua totalisht dhe “numërimi” vazhdoi derisa u votuan mjaft fletëvotime, që tregonin ish Zëvendës President Joe Biden në krye në disa shtete kryesore të fushës së betejës.

Makthi u përkeqësua të shtunën në mëngjes kur mediat e korporatave dhe të majta bashkuan forcat për të shpallur Biden si “Presidenti i Zgjedhur”.

Këta titanë të mediave anashkaluan akuzat mahnitëse të mashtrimit të votuesve në Ditën e Zgjedhjeve dhe faktin që numërimi i votave po vazhdonte në disa shtete.

Pavarësisht nga njoftimi unanim i medias për fitoren e Biden, fakti mbetet se këto zgjedhje janë të diskutueshme dhe se fushata e Trump dhe Partia Republikane po ndjekin sfida ligjore në të gjithë vendin.

Për shembull, në Wisconsin dhe Georgia, do të bëhen rinumërimet. Në Pensilvani dhe Arizona, ende po numërohen votat që mund t’i dorëzojnë ato shtete në favor të Presidentit Trump.

Fatkeqësisht, mediat nuk janë të interesuara për të vërtetën dhe nuk kanë interes për të zbuluar mashtrimet e vërteta të votuesve.

Interesi i tyre kryesor është të deklarojnë Biden fitues dhe të heqin Presidentin Trump nga Shtëpia e Bardhë.

Ky kabul korruptiv përfshin jo vetëm media të mëdha, por teknologji të madhe, anketues, Wall Street, Hollywood, një sërë interesash të veçanta, demokratët dhe grupi patetik i republikanëve Benedict Arnold, të përfshirë në Projektin Lincoln.

Për të treguar mbështetjen e tyre për Biden, konferenca për shtyp e presidentit të enjten duke kundërshtuar rezultatet e zgjedhjeve nuk u mbulua nga shumica e rrjeteve të lajmeve.

Tweet-et e tij censurohen rregullisht nga Twitter.

Deklaratave të tij të fushatës nuk po u kushtohet shumë vëmendje dhe konferenca për shtyp e fushatës së tij në Filadelfia të shtunën u injorua pothuajse totalisht nga mediat e dashura të Biden.

Në atë konferencë shtypi, zyrtarë të Trump, siç ishte ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Rudy Giuliani, paraqitën prova të mashtrimit të votuesve dhe prodhuan vëzhgues të sondazheve të cilët u penguan të vëzhgonin punën e zyrtarëve të zgjedhjeve.

Kjo nuk ishte unike vetëm për Pensilvaninë pasi vëzhguesit e fushatës Trump u përballën me kundërshtime të paligjshme në të gjithë vendin.

Ndërsa mediat po demonizonin Trump dhe promovonin Biden, ‘Projecti Veritas’ po bënte punën që bënin gazetarët.

Ata prodhuan një seri video duke theksuar sinjalizuesit e Shërbimit Postar të Shteteve të Bashkuara (USPS) në shtete të tilla si Pensilvania, Michigan dhe Nevada.

Këta punonjës të guximshëm të USPS theksuan aktivitete të paligjshme të tilla si fletëvotimet e prapambetura dhe trajtimi i gabuar i fletëve të votimit që ishin postuar në adresa të gabuara.

Sigurisht, mediat e lajmeve nuk kishin interes të raportonin për zbulimet mahnitëse të ‘Projektit Veritas’.

Është gjithashtu tërbuese, por jo për t’u habitur, që mediat janë shumë të pakujdesura në lidhje me softuerin e votimit që provoi një “gabim” në Michigan i cili rezultoi në mijëra votues të Trump që u hodhën për Biden.

Gabimi u zbulua në një qark të Michigan, por softueri, i bërë nga Dominion Systems, u përdor në të gjithë shtetin.

I njëjti program u përdor në Xhorxhia dhe punëtorët raportuan se një riformatim misterioz i softuerit ishte bërë një natë para zgjedhjeve.

Në dy qarqe, Spalding dhe Morgan, makineritë e votimit ‘u bllokuan’ mëngjesin e zgjedhjeve.

Sipas një zyrtari zgjedhor, Marcia Ridley, mbikëqyrëse e zgjedhjeve në Bordin Zgjedhor të Spalding County, problemet u shkaktuan nga riformatim misterioz i softuerit.

Ajo tha, “Kjo është diçka që ata nuk e bëjnë kurrë. Unë kurrë nuk i kam parë ata të riformatim diçka një ditë para zgjedhjeve. ”

Të gjitha këto zbulime të pabesueshme kanë çuar në pothuajse asnjë kuriozitet gazetaresk nga “Fake News”, i cili është shumë i zënë duke festuar “fitoren” e Biden.

Një problem tjetër i mundshëm me rezultatet e zgjedhjeve ndodhi në shtetet që raportuan një “depozitë massive votimi” në orët e para të mëngjesit të mërkurën.

Kjo polemikë, së bashku me problemet e tjera të mundshme, e çoi Kryetarin e Asamblesë së Wisconsin Robin Vos të drejtojë Komisionin e Fushatave dhe Zgjedhjeve të shtetit për “të përdorur kompetencat e tij hetimore nën Wisconsin SS 13.31 për të shqyrtuar menjëherë mënyrën e administrimit të zgjedhjeve.

Me shqetësimet që shfaqen në lidhje me depozitat e votave me postë dhe mashtrimin e votuesve, qytetarët e Wisconsin meritojnë të dinë se vota e tyre llogaritet. ”

Nëse do të kishte ndonjë reporter të vërtetë, ata do të fillonin një hetim dhe të pyesnin pse mospërputhja?

Mjerisht, mediat e lajmeve po nxitojnë të kurorëzojnë Biden presidentin e ardhshëm dhe të hedhin poshtë pyetjet legjitime të zgjedhjeve./ Townhall/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

‘Fëmijët po infektohen në masë nga Covid-19’, mjekja shqiptare PARALAJMËRON prindërit, ja çfarë doli nga testi i 9-vjeçares 0 14

Kohët e fundit ka pasur një rritje të numrit të moshave të reja, të infektuar me koronavirus.

Po ashtu, është ngritur alarmi për shtimin e numrit të fëmijëve të shtruar te Pediatria në QSUT, të cilat janë infektuar me Covid-19.

Mjekja Lida Shosha ka bërë thirrje që të tregohet mjaft kujdes edhe ndaj fëmijëve, pasi janë po aq të rrezikuar nga virusi sa të rriturit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka publikuar rezultatin e testit serologjik të një 9-vjeçareje, e cila edhe pse ka pasur mjaft anti-trupa për shkak të infektimit të parë, është riifektuar me koronavirus.

Postimi i plotë

Femijet po infektohen ne masë. Kujdes!!! Femijet infektohen dhe transmetojne covidin. Mbroni jeten e femijeve tuaj. Ndonese mund te kene antikorpe te bollshme, pasi mund ta kene kaluar pa u ndjere mund te ri-infektohen perseri.

Merni ne konsiderate Covidin vec gripit stinor. Bejini tampon femijeve. Ne te njejten dite, serologjia 178.4 {numer shume i larte antikorpesh, qe normalisht duhet te mbronin nga nje ri- infektim) të fëmijës.

Tamponi +++ , ne te njejten dite, konfirmon kliniken e #riinfektimit nga Covid, me temperature te larte, kolle, lodhje te femijes dhe alterim te ndjeshem te PCR, sedimentit, leukociteve, D-Dimerit.

//NewsBomb

70-vite nga pushkatimi pa gjyq të 22 intelektualëve, Meta me mesazh të fortë: Më 25 prill triumfi i demokracisë dhe votës së lirë 0 12

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me 70-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 intelektualëve, të ekzekutuar me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë. Ndërsa e konsideron ngjarjen një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Meta ndër të tjera Meta se “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.

“Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës.”- shkruan Meta, në postimin e tij.

Postimi i plotë:
Me akuzën e stisur të hedhjes së një bombe në ish-Legatën Sovjetike në Tiranë, sot mbushen 70 vjet nga dita kur 22 intelektualë të shquar, qytetarë të pafajshëm, të ndershëm dhe atdhetarë, të lidhur tok me tela me gjëmba, u ekzekutuan barbarisht me pushkatim, pa gjyq.

Kjo masakër e llahtarshme, e kryer brenda një nate, simbol i terrorit ndaj mendimit ndryshe, është një nga krimet më të rënda shtetërore të atij sistemi, që kurrë nuk duhet të harrohen, për të mos lejuar më të tilla tragjedi të përsëriten në të ardhmen.

Duke nderuar kujtimin e viktimave të pafajshme Sabiha Kasimati, Tefik Shehu, Pjetër Guraziu, Jonuz Kaceli, Anton Delhysa, Haki Kodra, Gafur Jegeni, Myftar Jegeni, Manush Peshkëpia, Reiz Selfo, Qemal Kasaruho, Zyhdi Herri, Gjon Temali, Petro Konomi, Niko Lezo, Pandeli Nova, Thoma Katundi, Mehmet Shkupi, Ali Qorralliu, Fadil Dizdari, Hekuran Troka dhe Lluka Rashkoviç, masakra e 26 shkurtit 1951, na kujton sot se demokracia duhet të mbrohet çdo ditë dhe me çdo sakrificë.

Sepse “një popull që fle në demokraci, rrezikon që një ditë të zgjohet në diktaturë”.
Ndaj 25 prilli do të jetë Dita e Triumfit të Demokracisë dhe Fuqisë së Votës të çdo qytetari të Republikës. 🇦🇱