Media amerikane zbulojnë se si kompjuteri transferoi vota nga Trump tek Biden 0 68

Duket se viti 2020 do të jetë zyrtarisht viti më i keq në historinë moderne.

Një pandemi e prodhuar në Kinë dhe e përdorur nga demokratët dhe media për të krijuar histeri në public, çoi në miliona vota të pakërkuara për votim, por që u dërgoheshin amerikanëve në të gjithë vendin.

Me këtë proces u abuzua totalisht dhe “numërimi” vazhdoi derisa u votuan mjaft fletëvotime, që tregonin ish Zëvendës President Joe Biden në krye në disa shtete kryesore të fushës së betejës.

Makthi u përkeqësua të shtunën në mëngjes kur mediat e korporatave dhe të majta bashkuan forcat për të shpallur Biden si “Presidenti i Zgjedhur”.

Këta titanë të mediave anashkaluan akuzat mahnitëse të mashtrimit të votuesve në Ditën e Zgjedhjeve dhe faktin që numërimi i votave po vazhdonte në disa shtete.

Pavarësisht nga njoftimi unanim i medias për fitoren e Biden, fakti mbetet se këto zgjedhje janë të diskutueshme dhe se fushata e Trump dhe Partia Republikane po ndjekin sfida ligjore në të gjithë vendin.

Për shembull, në Wisconsin dhe Georgia, do të bëhen rinumërimet. Në Pensilvani dhe Arizona, ende po numërohen votat që mund t’i dorëzojnë ato shtete në favor të Presidentit Trump.

Fatkeqësisht, mediat nuk janë të interesuara për të vërtetën dhe nuk kanë interes për të zbuluar mashtrimet e vërteta të votuesve.

Interesi i tyre kryesor është të deklarojnë Biden fitues dhe të heqin Presidentin Trump nga Shtëpia e Bardhë.

Ky kabul korruptiv përfshin jo vetëm media të mëdha, por teknologji të madhe, anketues, Wall Street, Hollywood, një sërë interesash të veçanta, demokratët dhe grupi patetik i republikanëve Benedict Arnold, të përfshirë në Projektin Lincoln.

Për të treguar mbështetjen e tyre për Biden, konferenca për shtyp e presidentit të enjten duke kundërshtuar rezultatet e zgjedhjeve nuk u mbulua nga shumica e rrjeteve të lajmeve.

Tweet-et e tij censurohen rregullisht nga Twitter.

Deklaratave të tij të fushatës nuk po u kushtohet shumë vëmendje dhe konferenca për shtyp e fushatës së tij në Filadelfia të shtunën u injorua pothuajse totalisht nga mediat e dashura të Biden.

Në atë konferencë shtypi, zyrtarë të Trump, siç ishte ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Rudy Giuliani, paraqitën prova të mashtrimit të votuesve dhe prodhuan vëzhgues të sondazheve të cilët u penguan të vëzhgonin punën e zyrtarëve të zgjedhjeve.

Kjo nuk ishte unike vetëm për Pensilvaninë pasi vëzhguesit e fushatës Trump u përballën me kundërshtime të paligjshme në të gjithë vendin.

Ndërsa mediat po demonizonin Trump dhe promovonin Biden, ‘Projecti Veritas’ po bënte punën që bënin gazetarët.

Ata prodhuan një seri video duke theksuar sinjalizuesit e Shërbimit Postar të Shteteve të Bashkuara (USPS) në shtete të tilla si Pensilvania, Michigan dhe Nevada.

Këta punonjës të guximshëm të USPS theksuan aktivitete të paligjshme të tilla si fletëvotimet e prapambetura dhe trajtimi i gabuar i fletëve të votimit që ishin postuar në adresa të gabuara.

Sigurisht, mediat e lajmeve nuk kishin interes të raportonin për zbulimet mahnitëse të ‘Projektit Veritas’.

Është gjithashtu tërbuese, por jo për t’u habitur, që mediat janë shumë të pakujdesura në lidhje me softuerin e votimit që provoi një “gabim” në Michigan i cili rezultoi në mijëra votues të Trump që u hodhën për Biden.

Gabimi u zbulua në një qark të Michigan, por softueri, i bërë nga Dominion Systems, u përdor në të gjithë shtetin.

I njëjti program u përdor në Xhorxhia dhe punëtorët raportuan se një riformatim misterioz i softuerit ishte bërë një natë para zgjedhjeve.

Në dy qarqe, Spalding dhe Morgan, makineritë e votimit ‘u bllokuan’ mëngjesin e zgjedhjeve.

Sipas një zyrtari zgjedhor, Marcia Ridley, mbikëqyrëse e zgjedhjeve në Bordin Zgjedhor të Spalding County, problemet u shkaktuan nga riformatim misterioz i softuerit.

Ajo tha, “Kjo është diçka që ata nuk e bëjnë kurrë. Unë kurrë nuk i kam parë ata të riformatim diçka një ditë para zgjedhjeve. ”

Të gjitha këto zbulime të pabesueshme kanë çuar në pothuajse asnjë kuriozitet gazetaresk nga “Fake News”, i cili është shumë i zënë duke festuar “fitoren” e Biden.

Një problem tjetër i mundshëm me rezultatet e zgjedhjeve ndodhi në shtetet që raportuan një “depozitë massive votimi” në orët e para të mëngjesit të mërkurën.

Kjo polemikë, së bashku me problemet e tjera të mundshme, e çoi Kryetarin e Asamblesë së Wisconsin Robin Vos të drejtojë Komisionin e Fushatave dhe Zgjedhjeve të shtetit për “të përdorur kompetencat e tij hetimore nën Wisconsin SS 13.31 për të shqyrtuar menjëherë mënyrën e administrimit të zgjedhjeve.

Me shqetësimet që shfaqen në lidhje me depozitat e votave me postë dhe mashtrimin e votuesve, qytetarët e Wisconsin meritojnë të dinë se vota e tyre llogaritet. ”

Nëse do të kishte ndonjë reporter të vërtetë, ata do të fillonin një hetim dhe të pyesnin pse mospërputhja?

Mjerisht, mediat e lajmeve po nxitojnë të kurorëzojnë Biden presidentin e ardhshëm dhe të hedhin poshtë pyetjet legjitime të zgjedhjeve./ Townhall/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jetesa në Korenë e Veriut, Kim Jong-un e pranon: Po përjetojmë një situatë të tensionuar 0 16

Si rrallëherë, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka pranuar se situata ushqimore në vendin e udhëhequr prej tij është e tensionuar.

Kështu të paktën ka deklaruar mediat shtetërore në Veri, ku thekson, se alarmi është dhënë duke pasur parasysh edhe ‘zinë e urisë’ që kaploi vendin në 1990, e situata ishte vërtetë alarmuese. Koreja e Veriut, vuan nga një mungesë sistematike e ushqimit, e në vitin e fundit, përshirë pandeminë dhe përmbytjet e shumta, situata është bërë akoma dhe më e vështirë.

Duke folur në një takim plenar të Komitetit Qendror të Partisë së Punëtorëve, sipas agjencisë zyrtare KCNA, Kim tha se ekonomia është përmirësuar këtë vit, me prodhimin industrial me 25% krahasim me vitin e kaluar.

“Situata ushqimore e njerëzve po tensionohet pasi sektori bujqësor nuk arriti të përmbushë planin e tij të prodhimit të drithërave për shkak të dëmtimit nga stuhitë e vitit të kaluar”, mësohet të ketë thënë Kim.

Shpërthejnë sërish tensionet, Izraeli sulmon Gazën pas lëshimit të balonave të zjarrit 0 12

Izraeli filloi sulme ajrore në Gaza pasi militantët palestinezë lëshuan balonë zjarrëvënës në Izraelin jugor, njoftoi ushtria izraelite. Shpërthimet në Gaza u dëgjuan në orët e para të së mërkurës (16 qershor).

Ky është sulmi i parë që nga arritja e armëpushimit që u dha fund luftimeve 11 ditore, muajin e kaluar.

Forca e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) tha se avionët e saj luftarakë goditën “përbërësit ushtarakë që i përkisnin organizatës terroriste Hamas”.

Balonët e zjarrit kanë shkaktuar rreth 20 zjarre në Izraelin jugor, thanë zjarrëfikësit lokalë.

Ushtria izraelite tha se është e gatshme për të gjitha skenarët “përfshirë rifillimin e luftimeve përballë akteve të vazhdueshme terroriste që vijnë nga Gaza”.

Burimet palestineze të cituara nga AFP-ja thanë se forca ajrore e Izraelit shënjestroi të paktën një vend në lindje të Khan Yunis në jug të Rripit të Gazës.

Nuk kishte asnjë informacion për viktima. Në Gaza jetojnë rreth 2 milionë banorë.

Incidentet erdhën pasi grupet e ekstremit të djathtë në Izrael mbajtën një marsh kontrovers në Jerusalemin Lindor më 15 qershor. Qindra nacionalistë brohorisnin “vdekje për arabët”.

Marshimi vjetor që shënon kapjen e Jerusalemit Lindor më 1967 zakonisht kalon përmes lagjes myslimane, por autoritetet izraelite ndryshuan rrugën për të shmangur zonën.

Palestinezët e shohin marshin si provokim ndërsa Fatah e Hamas, dy organizatat më të mëdha palestineze, kanë bërë thirrje për “ditë të zemërimit” në Gaza dhe Bregun e pushtuar Perëndimor.

Mbajtja e këtij marshimi ishte një sfidë për kryeministrin e ri të Izraelit, Naftali Bennett.

Ai morën detyrën më 13 qershor dhe i përket krahut nacionalist të vijës së ashpër.

Bennett e mori detyrën nga ish-kryeministri Benjamin Netanyahu, i cili u rrëzua nga pushteti pas 12 vjetësh.

Qeveria e autorizoi mbajtjen e marshimit, pavarësisht se kishte shqetësime se do të mund të rriste tensionet.

Bennett dhe koalicioni i tij do të ishin kritikuar për kapitullim para Hamasit nëse qeveria do ta anulonte atë.

Nga luftimet në muajin maj mes Izraelit dhe militantëve të Hamasit mbetën të vrarë 260 palestinezë, përfshirë disa luftëtarë, thanë autoritetet e Gazës. Në Izrael, 13 njerëz u vranë, duke përfshirë një ushtar, nga raketa të lëshuara nga Gaza, thanë policia dhe ushtria.

Izraeli, SHBA-ja, BE-ja dhe vende tjera e konsiderojnë Hamasin si organizatë terroriste./REL