Me Loredanën, pa Loredanën, ja pse 2020-a ishte viti i MOZZIK! 0 39

2020-a ka qenë një vit shumë i vështirë për të gjithë njerëzit, artistët, por për Mozzik ka qenë goxha i suksesshëm në aspektin profesional.

Ai ka qenë padiskutim në qendër të mediave rozë për ndarjen dhe ribashkimin me Loredanën, por gjithashtu edhe për profesionin.

E themi këtë sepse ka “pushtuar” tregun muzikor me albumin dhe hitet e tij të reja.

Këtë nuk e themi vetëm ne, por flasin shifrat në të gjitha platformat muzikore, pasi ai ka qëndruar në majë të klasifikimeve në vendin tonë, Gjermani dhe Zvicër, për javë e muaj me rradhë.

E teksa ky vit po mbetet pas, faqja e njohur e muzikës në Shqipëri “Billboard” ka ndarë disa çmime online (të votuar nga fansat) për artistët e njohur shqiptarë dhe gjejeni pak kush triumfoi, pikërisht Mozzik.

Reperi i talentuar ka fituar jo pak, por plot 7 çmime të cilat do ua tregojmë më poshtë:

  • Artisti mashkull më i mirë i vitit
  • Artisti i vitit
  • Artisti më i mirë Hip-Hop
  • Kënga me tekstin më të mirë (HANA- dedikuar vajzës së tij)
  • Kënga e vitit- “PP” në bashkëpunim me Kidën.
  • Bashkëpunimi i vitit- “PP” në bashkëpunim me Kidën.
  • Kënga e verës “PP” në bashkëpunim me Kidën.

Nuk ka më nevojë për shumë koment, fansat e kanë dhënë verdiktin e tyre.

zikije.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 3

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur

Ç’po ndodh?! Juli e pyet nëse do rikthehej prapë në Përputhen, Tea i jep këtë përgjigje! 0 3

Tea Trifoni është një prej ish kandidateve të “Përputhen” që vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Ajo është përfolur së fundmi për shkak të ndarjes nga Bearti, një ndarje që është shoqëruar me debate dhe akuza të ndryshme.

Vetë Tea sqaroi se motiv ishte xhelozia e Beartit i cili sipas saj e ndiqte kudo. Ndërkohë së fundmi Tea ka vendosur t’ju përgjigjet pyetjeve të fansave të cilët janë interesuar për jetën e saj personale dhe ndër të tjera ka rënë në sy një pyetje që i ka drejtuar Juli.

Ky  fundit e ka pyetur Tean nëse do të futej sërish në “Për’puthen” dhe kjo nuk është hera e parë që Juli interesohet për këtë gjë.

“Pse s’të mjaftojnë vajzat që ke aty o Juli?”, i është kthyer ajo dhe sicc duket nuk e paska në plan momentalisht.

173042443_507854890221475_272001068770455543_n.jpg