Mbërrijnë nga Stambolli 192 mijë dozat e para të vaksinave kineze 0 15

Pak para orës 16:00 të së enjtes mbërritën nga Stambolli 192 mijë doza të vaksinave kineze kundër koronavirusit.

Më herët, me anë të një postimi në Facebook, kryeministri Rama bëri të ditur se ka arritur marrëveshjen për 1 milion doza në total.

Ndërkohë, brenda 60 ditësh pritet të mbërrijnë edhe 500 mijë doza të tjera, deklaron kreu i qeverisë përmes një statusi në “Facebook” me mesazhin, “Mos dyshoni kurrë që s’do t’ia dalim”.

Mbërritja e vaksinave ruse dhe atyre kineze përshpejton procesin e vaksinimit në vend dhe javën që vjen, siç është deklaruar nga autoritet pritet të nisë vaksinimi masiv.

Deri tani, në vendin tonë janë kryer 53 mijë e 992 vaksinime. Aktualisht, vaksinat që po përdoren janë “Pfizer”, “AstrZeneca dhe ajo ruse, “Sputnik”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rina Balaj publikon një fotografi pa makijazh derisa thotë se asgjë nuk është e vërtetë në rrjete sociale 0 3

Rina, ka zbuluar disa të meta në fytyrën e saj të cilat me vendosjen e makijazhit nuk është se i kemi dalluar.

“Kujtesë ditore se asgjë në rrjete sociale nuk është e vërtetë”, ka shkruar në mbishkrimin e imazhit Rina.

Theksojmë se, edhe pa makijazh artistja shqiptare po duket bukur

Bitcoin shënon sërish rekord, rritje me 5% në një ditë, shkon mbi 63 mijë dollarë 0 3

Bitcoin u ngjit në një rekord të ri ditën e martë prej 63 mijë dollarësh, ndërsa investitorë po presin debutimin në bursë të Coinbase.

Çmimi i Bitcoin u rrit me 5% në 24 orët e fundit, në 63,171 dollarë, sipas të dhënave të CoinMetrics, përpara se të tërhiqej në 62,653 dollarë. Ether, kriptomonedha e dytë më popullore, shkoi deri në 2,222 dollarë.