Luana Vjollca zbulon surprizën e yllit ndërkombëtar për të gjithë shqiptarët! 0 44

‘Breaking Me’ është padiskutim ndër HIT-et më të dëgjuara ngado ditët e stome. Kjo këngë u krijua nga nga artisti me famë ndërkombëtare TOPIC dhe A7S (Alexander Tidebrink).

Padyshim kjo këngë është pëlqyer edhe në Shqipëri dhe “Shiko Kush LUAN” me autore e moderatore Luana Vjollcën në finalen e sezonit të katërt kishte një surprizë nga Topic për ju. Autorja zbuloi se këtë sezon në program do të kishte emra mjaft të njohur me fame ndërkombëtare, por situata e pandemisë ka prishur planet.

Artisti me fame ndërkombëtare, kënga e të cilit ka kaluar mbi 1 miliard dëgjime nga e gjithë bota, erdhi në ekranin e Top Channel duke thënë dy fjalë për të gjithë shikuesit e “Shiko Kush LUAN”:

“Përshendetje Luana dhe të gjithë ndjekësit e spektaklit!

Unë jam Topic dhe doja të bëja një falenderim të madh për të gjithë në Shqipëri që suportojnë muzikën time. E vlerësoj shumë dhe do të kisha dashur shumë që të vija në finalen e sezonit, por për shkak të pandemisë është e pamundur. Jam shumë i sigurt që së shpejti kjo situatë do të ndryshojë dhe do të kem mundësi që të vij në Shqipëri. Deri atëherë qëndroni të sigurt dhe uroj tu shoh së shpejti!”

Nuk dimë nëse mes autores dhe Topic do të kemi një bashkëpunim muzikor, por ia lëmë kohës ta tregojë këtë gjë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U pendua? Jasmina tregon të vërtetën për Andin dhe më pas e fshiu! 0 12

Jasmin Kadriu dhe Andi Artani u larguan disa ditë më parë nga “Për’puthen” me kushtin e vetëm të produksionit, që të vazhdonin njohjen jashtë.

Nisur nga postimet në Instagram, dyshja na la të mendonim se ata janë zyrtarisht çift e madje bashkëjetojnë në një shtëpi.

Pikërisht kur menduam se më në fund ish-konkurrentët gjetën qetësi e dashuri në krahët e njëri-tjetrit, Jasmina na ka lënë pa fjalë me postimin e fundit.

Bukuroshja brune ndau një video TikTok-u që përkthehet si një mesazh i hapur për Andin: “Ndreqa një zemër që nuk theva, më pas ata më thyen timen…”

Mos sapo na tha që ajo dhe i riu nga Kosova janë ndarë pasi ky i fundit e ka lënduar Jasminën?!
Kjo nuk dihet me siguri, por dimë të themi që ish-konkurrentja është penduar për këtë postim dhe e ka fshirë brenda pak minutash. Megjithatë Afterparty.al ka arritur ta sigurojë një screenshoot të postimit!

“Miliona euro u hodhën për blerje votash nga bandat kriminale”, Lefter Maliqi: Socialistët të ngrihen kundër këtyre hajdutëve, grabitën zgjedhjet 0 12

Deputeti Lefter Maliqi, në një deklaratë përpara parlamentit, ka vazhduar të hedhë akuza në drejtim të maxhorancës, në lidhje me procesin zgjedhor të 25 prillit.

Maliqi thekson se miliona euro janë hedhur për të blerë votat nga bandat kriminale, kurse shton se socialistët e ndershëm duhet që të ngrenë krye kundër këtyre hajdutëve, që sipas tij, kanë grabitur zgjedhjet.
Motoja e këtyre ka qenë që të marrin pushtetin me dhunë e me grykën e pushkës. Zgjedhjet u fituan nga organizata kriminale. Socialistët të ngrihen dhe të mbrojnë demokracinë. Miliona euro janë hedhur, nga bandat kriminale në bashkëpunim me Policinë e Shtetit.

Të ngrihemi kundër këtyre hajdutëve, që vohdnë shqiptarët e ndershëm, e këta nuk ishin zgjedhje të lira, por të grabitura nga Rilindja. Njerëzit e ndershëm duhet të ngrihen kundër banditëve që morën pushtetin me dhunë e me para, duke blerë popullin e varfër shqiptar”, u shpreh Maliqi.