Luana Vjollca surprizohet nga YouTube, ja dhurata speciale që mori moderatorja! 0 63

Është fakt tashmë që Luana Vjollcën e duan shumë dhe nga dita në ditë, fama e saj vjen në rritje, jo vetëm në vendin tonë, por edhe jashtë kufijve.

Jo rrallë herë është bërë pjesë e revistave të njohura ndërkombëtarë apo ka tërhequr vëmendjen e personazheve të njohur dhe e njëjta gjë ka ndodhur sërish.

Mirëpo pas sukseseve të njëpasnjëshme të saj dhe emisionit “Shiko Kush Luan”, këtë herë Luana mori një tjetër kupë në raftin e saj.

YouTube i ka dërguar moderatorës “medaljen” e çertifikimit të kanalit të saj me mbi 100 mijë ndjekës në YouTube dhe këtë ia ka dedikuar “After Party”, që ka rezultuar një sukses i vërtetë çdo ditë me intervista me personazhet VIP që janë të ftuar në emisionin e saj.

“Shumë e lumtur që tek cepi i dedikuar i kupave në shtëpinë time të shtoj këtë “medalje” nga YouTube. Meritat i shkojnë “After Party” që me suksesin e tij kemi arritur të kemi 100.000 Subscribers në kanalin official “Luana Vjollca””, – shkruan moderatorja në Instagram.

 

Më poshtë mund të shihni intervistën e Luanës në “After Party”-n e saj në YouTube.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vritet një tjetër person me ngjyrë në SHBA, shpërthejnë protesta në Mineapolis 0 7

Në periferi të qytetit Mineapolisit të SHBA-së gjatë natës shpërthyen protesta pasi një oficer policie qëlloi për vdekje një 20-vjeçar me ngjyrë. Më 11 prill, policia hodhi gazlotsjellës ndaj qindra njerëzve të mbledhur jashtë stacionit të policisë në qytetin e Brooklyn Center, në veriperëndim të Minneapolis.

Protestuesit qëlluan me gurë dy automjete të policisë. Departamenti i Policisë tha se oficerët ndaluan një burrë për shkelje të rregullave të trafikut, para se të zbulonin se ndaj tij kishte një urdhër arresti.

Sipas njoftimit, kur policia u përpoq ta arrestonte, ai hyri përsëri në automjet dhe u largua. Një oficer më pas qëlloi shoferin, i cili udhëtoi disa blloqe para se të përplaset me një automjet tjetër. Ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Burri është identifikuar nga të afërmit si 20-vjeçari, Daunte Uright. Guvernatori i Minesotës, Tim Walz, tha se ai ishte “duke vëzhguar nga afër situatën” dhe po lutej për familjen Ëright.

Në këtë vend gjithashtu po mbahet gjykimi ndaj një ish-oficeri, Derek Chauvin, i cili po gjykohet për vrasjen e një njeriu me ngjyrë, George Floyd. Oficeri është arrestuar gati një vit më parë.

Floyd, 46 vjeç, u vra gjatë një arrestimi në Minneapolis në muajin maj 2020, duke shkaktuar protesta në të gjithë Shtetet e Bashkuara kundër brutalitetit të policisë.

Polici u pa në një video duke bërë presion me gju në qafën e Floyd për më shumë se nëntë minuta, ndërsa afrikano-amerikani gulçonte dhe ankohej vazhdimisht se “nuk mund të marrë frymë”.

Jo vetëm ‘Përputhen’, ja në cila projekte do i shohim tani Andin 1 dhe Andin 2 0 8

Andi Shehi dhe Andi Artani u bënë të njohur nga pjesëmarrja e tyre në “Përputhen”, ku të dy morën vëmendje. Andi 1 me historinë me Tean dhe Andi 2 me historinë me Jasminën.

 

Por ata nuk i bashkon vetëm “Përputhen”. Të dy jashtë programit, janë edhe modelë e së fundmi kanë marrë pjesë në dy videoklipe të këngëtareve shqiptare.

 

Andi 1 është shfaqur në videoklipin e Shkenda Dubovës me titull “Si dikur”.

 

Ndërsa Andi 2 do të shfaqet në klipin e ri të Diona Fonës “Sheqer”.