Loredana – Jeta personale, karriera dhe skandalet gjatë vitit 2020 0 15

Rep-artsitja Loredana, me prejardhje nga qyteti i Ferizajit, është dukë bëjë bujë në industrinë muzikore gjermane.

Ajo që një vite me radhë jeton dhe vepron në Zvicër, aty ku edhe po dëgjohet në masë të madhe.

Që nga paraqitja e saj e parë, Loredana është komentuar në masë të madhe nga faqet rozë, për të gjitha sferat e jetës.

Gjatë këtij viti, reperja pati shumë informacione që i ndau me mijëta fansat e saj, të cilët e përkrahin vazhdimisht.

Ndonëse nuk e filloi si duhet, pasi lidhja që pati me reperin Mozzik përfundoi, pa ndonjë arsye konkrete.

Padyshim që ndarja e tyre mori vëmendje mediatike, pasi palët në intervista të ndryshme bënin dedikime dhe ofendime ndaj njëri-tjetrit.

Ata tashmë ndajnë një vajzë të vogël, të quajtur Hana, e cila ka mbushur dy vjet.

Për shkak të saj, ish-çifti e ka të pamundur të qëndrojë larg njëri-tjetrit, pasi që të dy përkujdesen për të.

Ndonëse u qetësua situata mes tyre, veprimi i radhës i Loredanës u bë viral në pothuajse secilin rrjet social.

Bëhet fjalë për lidhjen e saj me reperin Zuna, ky i fundit pjesëtarë i grupit KMN, ku bën pjesë edhe Azet.

Spekulimet filluan nga një video e shpërndarë, ku Lori dhe Zuna shiheshin duke shkëmbyer puthje në aeroplan.

Gjatë pandemisë coronavirus, thuhet se palët kanë qëndruar së bashku, duke shpenzuar kështu kohë produktive.

Ata po ashtu lansuan këngën “Du bist mein”, që në shqip do të thotë “Ti je i imi”.

Skandali që pati në vitin 2019, me një çifti zviceran, saktësisht Z.Petra,u rikthye sërish në qendër të vëmendjes.

Kësaj radhe dyshja gjetën ‘paqe’ mes vete, pasi u raportua se reperja ia kishte ritkhyer 600 mijë franga.

Në rrjet qarkulluan edhe disa imazhe që Z. Petra dhe Loredana shiheshin duke u shëtitur e duke ngrënë drekë së bashku.

Sa i përket suksesit në karrierën profesionale, 25-vjeçarja arriti të fitojë dy çmime mjaft të rëndësishme.

Ajo fillimisht u shpërblye me një çmim në “Swiss Music Awards”, e më pas edhe në “MTV EMA 2020”, ku mori epitetin si “Përfaqësuesja më e mirë zvicerane”.

Ndërkohë, turneu që ajo organizoi në shumë vende të Zvicrës u anulua për shkak të pandemisë coronavirus.

Në të vetmin vend ku ajo dhuroi spektakël është në Leipzig, ku grumbulloi me mijëra fansa.

Koncerti madhështor u shtye për vitin 2021, duke ndryshuar kështu edhe çmimet e biletave për admiruesit e muzikës së saj.

Kulmi i suksesit për këtë vit ishte lansimi i albumit “Medusa”, që ajo zgjodhi ta shes në mënyrë krejtësisht ndryshe.

Derisa këngët e albumeve të të famshmëve gjenden në platforma digjitale, bukuroshja brune zgjodhi që ta dhurojë në paketë.

Disa këngë u publikuan edhe me klip, duke numëruar bashkëpunime me emra të mëdhenj, e edhe solo.

Loredana ende vazhdon të komentohet, pasi për dy vite me radhë është bërë personazhi më i kërkuar nga audienca e gjera. /Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Flirt me Diletta Leotta? Ja si përgjigjet aktori turk Can Yaman 0 9

Diletta Leotta është në një histori dashurie me aktorin turk Can Yaman? E ka kaluar vitin e ri me të apo me Zlatan Ibrahimoviç? Teksa thashethemet vazhdojnë aktori turk ndjehet i lodhur nga pyetjet e fansave që duan të dinë më shumë dhe në rrjetet sociale ai përgjigjet: ‘Janë punët e mia. Pikë’, duke shtuar edhe një emoi që i thotë atyre të heshtin. Më pas ai i bllokon komentet Në Instagram dhe largohet nga TWitter. Mesazhi është i qartë.

Can Yaman është lodhur duke dëgjuar të flitet për jetën e tij private dhe kërkon ta vlerësojnë për punën e tij. Fansat vazhdojnë të replikojnë me të e komentojnë: Për ne je do mbetesh njeriu i dikurshëm… personi special me të cilin jemi dashuruar, ai njeri me zemër të madhe që bën gjithçka për njerëzit që kanë nevojë.

Jeta private është e jotja dhe e tillë duhet të mbetet’, vazhdojnë fansat e tij. Aktori turk është bërë i famshëm në Itali me serialin televiziv Bitter Sweet./balkanweb

Ups! ‘Diss’ për Taynan, Meritonin dhe Stresin? Noizy bën namin në Europë me HIT-in e ri! [FOTO/VIDEO] 0 12

Noizy publikoi “Një herë e mirë” dhe duhet ta pranojmë se kënga po bën namin. Si fillim, reperi e nis duke treguar se kush është dhe se çfarë roli ka ai në Hip-Hopin shqiptar. Ai thotë se ka shkatërruar shumë karriera dhe se pa të s’ka lajme. Ndonëse të gjithë po prisnim të përmendte emra, reperi na ka surprizuar, duke thënë se “nuk merret me plehra” dhe i konsideron kolegët “peshq të vegjë” dhe veten “balenë”. Megjithatë, ai diku në rreshta flet edhe për Big Kik i cili i bëri diss disa javë më parë në “Gjoni black”.

 

Ai shprehet se ka dhënë shumë ndihma por disa kanë dalë “fake”. Sakaq, reperi nuk ka ngurruar edhe një herë të përmend se kush është, çfarë ka kaluar për të mbërritur këtu dhe se ka mbi një dekadë në industri.

Un jam milioner shoki pranaj sja u kam kthy dissat dita ime kur ja nis ka shifra vetem shifra mos me folni per rekorde jena ne 2020 mos harroni 08 09 010 mos harroni pak me ndryshe kur ja nisa pak me ndryshe Noizy Teper i vecant 12 vjet hala su ndryshke Mos me folni ne klikime ne youtube allahile Kur un kam pas klikime kta ne kry skan pas as kime vec 1 gjo Po mvjen mir se hala jam ma I vshtiri i ke pa krejt kta te rit Noizy hala ma i miri Pasha zotin ne garazhd un kom 2 milion euro nuk kam ardh per me shit bole bolet e mia jan katrore masi shum

Një përgjigje duket se reperi e ka rezervuar edhe për Meriton Mjekiqin. Kujtojmë se ky i fundit u shpreh pak javë më parë se e konsideron Noizyn si “artistin më të keq”. Ata janë përplasur edhe virtualisht teksa reperi është shprehur se Meritoni e ka ftuar disa herë në emision. Në këngë ai thotë se e përmendin kudo në emisione dhe e përdorin emrin e tij për publicitet. Mbase edhe Për Taynan e ka një “thumb” të vogël ku përmend “Qe Qe”, siç u komentua se pak më parë i hodhi një “kunjë” në lidhje me Hit-in “Johnny” të Taynas që ai e ka përmendur këtë “emër” më parë, por Tayna tha në Shiko Kush LUAN se ishte koeçidencë.

Dhe dicka per emisione ju falenderoj ne cdo episod Noizyt tu ja marr ne goj , kjo tregon shum sene Dhe pse sdoni me pranu (qe qe) 12 vjet i pari ska p*dh nane mu me m’rrzu Krejt e din realitetin dhe realiteti vret ska rendesi ca folin kta per mu folin krejt ,shoki mu mnjeh krejt bota dhe krejt mjapin respekt Po mos te isha un a thu rrepi Ku kish met Krejt ata qe vin te ti ju vyn publiciteti une skom koh per ju se kom takim te Mercedezi Sa plot u mush thesi limite ska buxheti Noizy kok shteti ose ndryshe mbreti, jom specie ne zhdukje hala jasht seriie prej albumit pak me ndryshe jo kurrku nuk meta ne hije nuk ka ma Realy Zini Dog o xila kta jan cicerima e un jam rrit me tigra double g Durrsi Dibra jeten teme kam me shkrujt edhe ne libra

Kur kanë kaluar vetëm 24 orë nga publikimi i këngës, duket se ajo po bën namin dhe numëron tani mbi 1.2 milionë klikime. Kënga ka kaluar edhe kufijtë shqiptarë. Ajo renditet e para on trending në Itali, e 9 në Gjermani dhe 5 në Austri.

Sigurisht ky sukses e ka entuzizmuar shumë reperin që e ka ndarë edhe me fansat në rrjetet sociale faktin se kënga po bën namin.

StorySaver.Org-noizy_137545777_1148872762295131_5545656190114065645_n.jpg

 

StorySaver.Org-noizy_137587429_877245099695531_5210427871608586378_n.jpg

StorySaver.Org-noizy_139052750_194992332362709_4247287371306837684_n.jpg

Burimi: iconstyle