Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjërat qenkan bërë serioze! Vajza e ministrit shqiptar dhe Romeo Veshaj marrin hapin e rëndësishëm për lidhjen e tyre! 0 14

Pak ditë më parë u zbulua lidhja e re e aktorit Romeo Veshaj. Ai po shijon historinë e dashurisë me vajzën e Niko Peleshit, Aleksian.

Vetë ajo ka publikuar foto me Romeon në rrjete sociale, duke mos e fshehur lidhjen e tyre. Së fundmi, “Iconstyle” ka zbuluar se dyshja kanë ndërmarrë një hap të madh.

Aleksia dhe Romeo kanë avancuar shumë me lidhjen e tyre, aq sa kanë nisur bashkëjetesën. Kujtojmë se aktori nuk ka reaguar ende mbi lidhjen e re dhe as për ndarjen nga Jonida Maliqi.

-640-0-6037afae9365c.jpg

 

-640-0-6037afc1f3e29.jpg

‘Fëmijët po infektohen në masë nga Covid-19’, mjekja shqiptare PARALAJMËRON prindërit, ja çfarë doli nga testi i 9-vjeçares 0 15

Kohët e fundit ka pasur një rritje të numrit të moshave të reja, të infektuar me koronavirus.

Po ashtu, është ngritur alarmi për shtimin e numrit të fëmijëve të shtruar te Pediatria në QSUT, të cilat janë infektuar me Covid-19.

Mjekja Lida Shosha ka bërë thirrje që të tregohet mjaft kujdes edhe ndaj fëmijëve, pasi janë po aq të rrezikuar nga virusi sa të rriturit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka publikuar rezultatin e testit serologjik të një 9-vjeçareje, e cila edhe pse ka pasur mjaft anti-trupa për shkak të infektimit të parë, është riifektuar me koronavirus.

Postimi i plotë

Femijet po infektohen ne masë. Kujdes!!! Femijet infektohen dhe transmetojne covidin. Mbroni jeten e femijeve tuaj. Ndonese mund te kene antikorpe te bollshme, pasi mund ta kene kaluar pa u ndjere mund te ri-infektohen perseri.

Merni ne konsiderate Covidin vec gripit stinor. Bejini tampon femijeve. Ne te njejten dite, serologjia 178.4 {numer shume i larte antikorpesh, qe normalisht duhet te mbronin nga nje ri- infektim) të fëmijës.

Tamponi +++ , ne te njejten dite, konfirmon kliniken e #riinfektimit nga Covid, me temperature te larte, kolle, lodhje te femijes dhe alterim te ndjeshem te PCR, sedimentit, leukociteve, D-Dimerit.

//NewsBomb