“Lamtumirë të kaluarës”, kaq e pati lidhja e Morenës me partnerin misterioz? 0 41

Morena Taraku ka bërë me dije muaj më parë se ka një njeri special që ka zënë vend në zemrën e saj.

Megjithëse nuk na e tregoi portretin e tij, këngëtarja na tregoi vazhdimisht dhuratat e bukura e super romantike që i dhuronte djali që i kishte rrëmbyer zemrën.

Morena publikonte shpesh në InstaStory foto të buqetave gjigante me trëndafila që merrte çdo herë, por duket se romanca e tyre ka marrë shpejt fund!

Këtë ka lënë të kuptohet vetë këngëtarja me postimet e fundit në Instastory.

“Uroj ta gjesh atë që po kërkon. Gëzuar”- shkruan Morena në një postim.

Gjithashtu, në një tjetër story ajo ka ndarë disa fjalë që shpjegojnë më mirë situatën e saj.

“Po e kaloj të gjithën këtë pa e ditur ç’më pret më vonë, por kam vendosur të ndjek zemrën dhe të mos ia vë veshin mendjes. Edhe nëse do të ndjej dhimbje, të paktën do të di që dhashë gjithçka nga vetja. Eshtë më mirë të dashurosh dhe të humbësh, sesa të mos kesh dashuruar kurrë. Në mëngjes mund të qesh ose të qaj. Por fillimisht, duhet t’i them lamtumirë të shkuarës.”- janë fjalët e publikuara.

Morena s’ka preferuar të japë më tepër detaje, por e gjitha kjo duket si një çështje zemre të cilën presim ta mësojmë sa më parë! /Albeu.com #albaniareport_al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pas lajmeve për ndarje nga Fjolla, reagon bashkëshorti i saj 0 7

Fjolla Morina dhe Fisnik Syla kohë më parë kanë kurorëzuar lidhjen e tyre me martesë.

Gjersa dukej se çdo gjë po shkonte për mrekulli, në media u përhap lajmi se çifti janë ndarë.

Madje u përfol se Fjolla ka abortuar fëmijën që priste me Fisnikun.

Pas përhapjes së lajmit ka reaguar ky i fundit.

Ai ka bërë një urim për festën e Fitër Bajramit me një fotografi ku shfaqet bashkë me Fjollën duke mohuar indirekt lajmin për ndarje.

“Nga zemra ju urojmë shëndet, begati dhe harmoni në familjet tuaja. Fisniku dhe Fjolla”, shkruan në mbishkrimin e fotografisë.

“Pas errësirës gjithmonë vjen drita”, Kryemadhi urim për besimtarët: Sot është dita e krijimit të një fryme të re për të cilën qytetarët kanë nevojë 0 5

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit.

Në një prononcim për mediat, ajo ka thënë se pas errësirës vjen drita dhe uroi që për shqiptarët të vijë frymë e ndryshim i ri, për të cilën sipas saj, qytetarët kanë nevojë.

“Sot kemi një ditë pak gri, por gjithmonë pas errësirës vjen drita dhe ajo që dua të theksoj sot në këtë ditë Fiter Bajrami, dua t’ju uroj gjithë shqiptarëve pas një muaji stërmundimesh dhe agjerimesh për të shlyer të gjitha mëkatet e jetës.

Sot është dita e madhe e krijimit të një jete të re, e krijimit të një fryme të re, e një begatie dhe një solidariteti, për të cilën sot shqiptarët kanë nevojë më shumë se kurrë. 

Do doja që tju uroja gjithë shqiptarëve këtë Fiter Bajram, jo vetëm shqiptarëve myslimanë, por të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Sepse në këto ditë të rëndësishme të bashkimit, që janë ditët më të rëndësishme për familjen shqiptare, për atë institucion që është shumë më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

Besimi në Zot është ajo që u jep kurajon dhe forcën. Na jep forcën për tu ngritur, na jep forcën për të përballuar sfidat dhe na jep forcën për të gjetur sfida të reja, jetë të re, angazhime të reja, të cilat janë të domosdoshme për të gjithë ne. Faleminderit, gëzuar dhe për shumë vjet tē gjithëve.”, u shpreh Kryemadhi.